Новини та події
Екологи та лісівники створюють нові природно-заповідні території на Чернігівщині
Під час спільних обстежень лісових заплавних територій відрізку заплави річки Десна, в околицях села Блистова, науковцями Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та фахівцями Чернігівського надлісництва філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України» було виділено території які мають наукову цінність, виконують важливі гідроекологічні функції та є осередками збереження заплавного біорізноманіття.
Подорож гірськими хребтами Карпат
На минулому тижні (з 12 по 19 липня 2025 року) члени еколого-туристичного клубу «Еколог» нашого університету здійснили гірську подорож з Прикарпаття до Закарпаття гірськими хребтами Горган і Свидовцю.
Студентське літо в Болгарії 2025
Завдяки співпраці НУЧК імені Т.Г. Шевченка з міжнародною компанією SkillSprint цього року студенти спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 181 Харчові технології знову мають можливість набути професійних та комунікативних навичок у сонячній Болгарії. Влітку здобувачі вищої освіти поєднують роботу за майбутньою спеціальністю та відпочинок на Чорному морі.
Журналістська практика в редакції ЧеЛайн
Журналістська практика в редакції ЧеЛайн - це не просто обов’язковий етап у навчанні, а справжнє занурення в професію.
Було складно. Було емоційно. І неймовірно цікаво.
З першого ж дня я стала частиною реальної редакційної команди - з виїздами на зйомки, підготовкою матеріалів, пошуком тем, аналізом. Це вже не навчальні завдання - це жива журналістика, яка твориться тут і зараз.
Доцентка кафедри історії України, археології та краєзнавства НУЧК ім. Т. Г. Шевченка Олена Черненко представила результати археологічних досліджень Подесення на міжнародній конференції в Німеччині
Доцентка кафедри історії України, археології та краєзнавства Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Олена Черненко взяла участь у міжнародній науковій конференції «Торгівля та зв’язок між Балтійським та Чорним морями через Україну та Східну Польщу у ІХ–Х ст.», що відбулася в Центрі археологічних досліджень імені Лейбніца (LEIZA) в місті Майнц (Німеччина).
Урочистості на природничо-математичному факультеті
Випускники-бакалаври природничо-математичного факультету отримали свої дипломи – символ наполегливої праці та великих мрій! Ми пишаємося нашими студентами та віримо, що попереду на всіх чекають нові вершини!
Дякуємо ЗСУ за можливість жити і навчатися!
Археологічна практика
Вперше від часу пандемії та повномасштабного вторгнення магістранти та студенти I курсу Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського проходять навчальну археологічну практику з участю в археологічних дослідженнях стародавнього Чернігова. Це стало можливо завдяки започаткуванню дворічної програми проведення археологічних розкопок на території Дитинця Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній» за участі Інститута археології НАН України та Національного університета «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Новий номер журналу «New Inception»
Готуєшся вступати на спеціальність А7 «Фізична культура і спорт»?
Готуєшся вступати на спеціальність А7 «Фізична культура і спорт»?
Хочеш дізнатися, як проходить творчий конкурс і що саме оцінюється?
КРУГЛИЙ СТІЛ «ГЕНДЕРНО ЧУТЛИВА ОСВІТА ЯК ІНСТРУМЕНТ СУСПІЛЬНИХ ЗМІН: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ»
1 липня 2025 р. в Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка відбувся Круглий стіл «Гендерно чутлива освіта як інструмент суспільних змін: європейський досвід та український контекст». Захід організовано в межах реалізації проєкту ERASMUS-JMO-2023-MODULE № 101127464 «Гендерна рівність в Європейському Союзі: від історичних витоків до сучасних досягнень» (Gender equality in the EU: from historical origins to modern achievements. GEEUHOMA. Project of the EU Erasmus+ Programme, Jean Monnet).
Захід відкрили вступним словом Наталія Михайлівна Носовець, кандидатка педагогічних наук, доцентка, проректорка з наукової роботи університету, та Андрій Віталійович Католик, кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського.
Ключовим спікером виступила Олена Борисівна Стрілюк, кандидатка історичних наук, доцентка, заступниця директора з наукової роботи Інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського, керівниця проєкту. Виступ: «Еволюція політик та стратегій Європейського Союзу у формуванні гендерно чутливої освіти: від історичних витоків до сучасних досягнень», став глибоким аналітичним вступом до теми, що задав тон обговоренню.
Модерувала захід Лариса Анатоліївна Юда, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри історії України, археології та краєзнавства, учасниця проєктної команди.
У роботі Круглого столу взяли участь понад 30 науковців, викладачів, громадських діячів, аспірантів, студентів. Тематика доповідей охоплювала широкий спектр питань: від філософських засад гендерної освіти до викликів і перспектив її впровадження у вітчизняному освітньому просторі, від аналізу досвіду країн ЄС до проблем репрезентації жінок у шкільних курсах історії.
Під час підсумкового обговорення учасники дійшли спільного висновку про актуальність розвитку гендерної чутливості в освіті як необхідної умови для демократизації суспільства та формування культури рівності. Круглий стіл став платформою для діалогу, обміну досвідом і формування спільного бачення шляхів імплементації європейських підходів у сфері освіти в українському контексті.
Програма заходу, фотоматеріали – на сайті проєкту: https://surl.li/pzlxgu.
Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка
T.H. Shevchenko
National University
«Chernihiv Colehium»