Новини та події
НАВЧАЛЬНІ ПРАКТИКИ ЕКОЛОГІВ
З минулого тижня розпочалися навчально-польові практики студентів-бакалаврів ОП 101 Екологія. На 1, 2 і 3 курсах проводяться практики професійного спрямування, зокрема: з екології рослин і тварин (1 курс), з загальної і прикладної екології (2 курс), з ландшафтної екології і заповідної справи (3 курс). У цьому році майбутні екологи вивчають біорізноманіття міського середовища Чернігова, особливості абіотичних його компонентів та природно-територіальних комплексів. Основними базовими локаціями практики виступають навчально-наукова станція університету, територія регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" та зелені зони міста і передмістя. Під час екскурсій та лабораторних занять студенти визначають експрес-методами такі параметри середовища як: забрудненість повітря, рівень шуму, показники води р.Стрижень, аналізують ґрунтові розрізи, розробляють пропозиції для різновікових екскурсій по екологічним стежкам, опрацьовують результати досліджень за допомогою ГІС програм. У період практики студенти 2-3 курсів зустрічалися з начальником Державної екоінспекції в Чернігівській області Сергієм Жуком. У рамках заходу піднімалися питання фахової підготовки майбутнього еколога та мотивації вибору студентами своєї професії. Також під час критичного розгляду стендів екостежки "Лісова казка", були запропоновані нові моделі стендів даного маршруту, із урахуванням проведених наукових досліджень та різних категорій відвідувачів. Навчально-польові практики екологів ще триватимуть два тижні, майже до 15 червня.
СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЯК ІНСТРУМЕНТ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД
23 травня 2023 року делегація нашого університету, зокрема зав.кафедри екології та охорони природи Юрій КАРПЕНКО, аспірант кафедри Евгеній АСМАКОВСЬКИЙ та студенти-екологи Юлія ТЕРЕЩЕНКО та Денис МАЛЕЦЬКИЙ, долучилися до тренінгу, який проводив львівський офіс МБО "Екологія-Право-Людина".
У рамках заходу обговорювалися питання правової природи процедури стратегічної екологічної оцінки, участь громадськості у даній процедурі стосовно містобудівної документації, планів та програм громад.
У форматі лекцій-презентацій, практичних занять та дискусійного обговорення, розглядалися питання процедури, основні помилки при проведенні та оформленні звітів СЕО.
Захід проходив у рамках реалізації Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
СТАВАЙ ЕКОЛОГОМ ТА ДОЛУЧАЙСЯ ДО ВІДБУДОВИ СВОЄЇ ГРОМАДИ!
ВСЕУКРАЇНСЬКА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ, ОРГАНІЗОВАНА ФАКУЛЬТЕТОМ ДОШКІЛЬНОЇ, ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ І МИСТЕЦТВ
Всеукраїнська онлайн-конференція з міжнародною участю «СТРАТЕГІЇ ТА ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ: НОВІ ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РЕАЛІЗАЦІЇ», що була організована факультетом дошкільної, початкової освіти і мистецтв НУЧК імені Т.Г. Шевченка 30 травня 2023 р., зібрала близько 200 однодумців-освітян - викладачів, учителів, вихователів, здобувачів освіти магістерського і бакалаврського рівнів не лише з України, але й із Польщі та Норвегії І стала символічним відзначенням 65-ої річниці факультету.
З вітальним словом на початку конференції урочисто виступили Володимир ДЯТЛОВ, доктор історичних наук, професор, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи НУЧК імені Т.Г. Шевченка; Світлана СТРІЛЕЦЬ, доктор педагогічних наук, професор, деканеса факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв НУЧК імені Т.Г.Шевченка, Nаtalia KURHALUK, Dr hab, Professor AP (Akademia Pomorskaw Słupsku); Sikunder ALI, Associate Professor, Department of Teacher Education Norwegian University of Scienceand Technology (NTNU); Олена ДЕМЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, деканеса факультету дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського; Тарас ОЛЕФІРЕНКО, кандидат педагогічних наук, професор, декан педагогічного факультету УДУ імені М.П. Драгоманова; Олена МАТВІЄНКО, доктор педагогічних наук, професор, заступниця декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків педагогічного факультету УДУ імені М.П. Драгоманова.
На пленарному засіданні конференції були представлені доповіді, зміст яких розкривав актуальні різнобічні аспекти розвитку освіти в умовах невизначеності: впливу стресу на організм людини (N. Kurhaluk, Dr hab., Professor AP - Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku); використання CHATGPTу зі штучним інтелектом (Н. Бахмат, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри теорії та методик початкової освіти Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка); формування методичної компетентності вчителя математики (С. Скворцова, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувачка кафедри математики і методики її навчання ДЗ «Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського»); гуманістичних підходів в освіті із застосуванням принципів позитивної психотерапії (М. Коновальчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти НУЧК імені Т. Г. Шевченка); творчої співпраці кафедри дошкільної та початкової освіти із закладами дошкільної та середньої освіти (викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти НУЧК Т. Г. Шевченка А. Кошель, Н. Кириленко, директорка Чернігівського ЗЗСО І ступеня № 25, А. Коломійченко вчителька цього ж ЗЗСО, В. Олексієнко, завідувачка Чернігівського ЗДО № 26).
У секційній частині конференції прозвучали доповіді, присвячені питанням національних пріоритетів вищої освіти в Україні в європейському вимірі (І. Максак, викладачка кафедри мов і методики їх викладання НУЧК імені Т. Г. Шевченка та М. Радченко, викладачка кафедри педагогіки та методики викладання іноземних мов Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка), психологічної підтримки в освіті (кандидати педагогічних наук, доценти кафедри дошкільної та початкової освіти НУЧК імені Т.Г.Шевченка І. Турчина, Т. Богдан, О. Кисла доповіли про міжнародні грантові проєкти, що були реалізовані на факультеті дошкільної, початкової освіти і мистецтв). Були розглянуті й інші дискусійні питання дошкільної та початкової освітиз урахуванням вітчизняного та міжнародного досвіду розвитку освіти в умовах воєнного стану, зокрема використання онлайн-сервісів для формування критичного мислення (Л. Лисогор, кандидат біологічних наук, доцент, методистка відділу шкільної освіти Українського інституту розвитку освіти О. Павлик, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри початкової освіти Криворізького державного педагогічного університету) та емоційного інтелекту учнів (А. Шпеко, здобувачка СВО «доктор філософії» НУЧК імені Т. Г. Шевченка).
Зі слів майбутніх учителів початкових класів та вихователів, «у саме сердечко» їм «потрапили» доповіді, присвячені театру тантамаресок у вивченні рідної мови (Ю. Павленко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка) та методиці організації віртуальних екскурсій (Н. Скиба, здобувачка СВО «магістр» НУЧК імені Т. Г. Шевченка).
Приємною була активна участь у конференції здобувачок освіти СВО «магістр» і «бакалавр» НУЧК імені Т. Г. Шевченка А. Науменко, М. Радибеди, К. Левченко, що привернули увагу до актуальних проблем сучасної дошкільної та початкової освіти.
Усього на конференції виступили представники одинадцяти закладів освіти.
Також у межах заходу викладачами кафедри дошкільно ї та початкової освіти було проведено майтерки:
- Про складне простою мовою: наука – це цікаво!(Модератор – Тетяна Богдан, кандидат педагогічних наук, доцент)
- Подолання тривожності засобами арт-терапії (Модератор – Носко Юлія Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор)
- Нейрографіка як інноваційний напрямок гармонізації внутрішнього стану учасників освітнього процесу(Модератор – Марина Валеріївна Коновальчук, кандидат педагогічних наук, доцент)
За результатами заходу підготовлені іменні сертифікати, програма та збірник тез доповідей учасників, готується до видання номер електронного наукового журналу факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв NEW INCEPTION.
Колектив кафедри дошкільної, початкової освіти і мистецтв висловлює щиру подяку за активну та продуктивну співпрацю всім учасникам і учасницям конференції, бажає миру і творчого натхнення.
Пленарне засідання
Секційне засідання
НУЧК імені Т.Г. Шевченка та Український державний університет ім. Михайла Драгоманова. Підписали договір про співпрацю
Чернігівщина продовжує свій активний розвиток у всіх можливих напрямах, попри складнощі, які їй підносить сусідство з ворогом. Цього разу нові кордони можливостей області розширив «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, підписавши договір про співпрацю з Українським державним університетом ім. Михайла Драгоманова.
Фактично тісна взаємодія між університетами розпочалася раніше. Посприяли цьому чимало аспектів спорідненості між ними – обидва виші є провідними в підготовці педагогічних кадрів. Підписання ж договору про співпрацю стало ключовим компонентом до зміцнення зв’язків і створення потужного навчального середовища для здобувачів освіти.
Джерело : Челайн
https://www.youtube.com/watch?v=xThcBKfDQdA&ab_channel=ChelineTV
ВІТАЄМО з Днем філолога!
Привітання з Днем філолога (25 травня)
ПСИХОЛОГІЯ ЗАВЖДИ ТАМ, ДЕ Є ЛЮДИ...
Навчально-науковий інститут психології та соціальної роботи НУЧК імені Т.Г.Шевченка запрошує випускників шкіл та училищ на навчання за освітньою програмою "Психологія". Кожна спеціальність є цікавою, що ж особливого у психології? Вона завжди актуальна та затребувана там, де є люди, їхні думки, емоції, вчинки, бажання, мрії, проблеми... Усі подробиці - у нашому ролику
Вітаємо лауреата!
Вітаємо викладача природничо-математичного факультету доцента, кандидата технічних наук Олену Бондар - лауреата щорічного всеукраїнського конкурсу Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України «Молодий вчений року» за підсумками діяльності у 2022 році. Олена перемогла в номінації «Молодий методист року в галузі інформаційних технологій». Урочиста церемонія нагородження відбулася 20 травня 2023 року в Будинку вченого НАН України (м. Київ). Святковий захід пройшов у дружній та невимушеній атмосфері. Протягом заходу лунали привітання від почесних гостей, видатних науковців та громадських діячів України.
День науки 2023
Шановні колеги! Дорогі земляки!
Сьогодні складно уявити самодостатній університет, де б не народжувались нові наукові гіпотези або не впроваджувались сучасні наукові винаходи чи розробки.
ПІДСУМКИ ПРИРОДООХОРОННОЇ АКЦІЇ «ЗБЕРЕЖИ ПЕРВОЦВІТИ 2023»
17 травня 2023 року на базі Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відзначили авторів кращих робіт – школярів-учасників обласної природоохоронної акції «Збережи первоцвіти».
Буревісник – бронзовий призер Універсіади
Чоловіча команда з волейболу Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (головний тренер Роман НОСКО) виборола третє місце у фінальних змаганнях серед закладів вищої освіти за програмою XVIII літньої Універсіади України 2023 року. Кращим нападаючим гравцем Універсіади став Віктор ЦИРУЛІК, студент 41 групи факультету фізичного виховання.