
Кафедра економіки і управління є випусковою та забезпечує підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальностями 073 Менеджмент та 076 Підприємництво та торгівля.
Кафедра економіки і управління створена 01.09.2023 року, хоча своїми витоками сучасна кафедра сягає 1916 року, коли за клопотанням Чернігівського губернського земства був утворений Чернігівський учительський інститут. До 1929 року кафедр в сучасному розумінні не існувало, але їх місце займали так звані циклові або предметні комісії, серед яких була і соціально-економічна. Після заборони викладання закону божого (1919 рік) в навчальний план було введено політичну економію і соціологію.
У 1929 році циклові комісії були замінені кафедрами. Економічні науки викладалися на кафедрі соціально-економічних дисциплін.
В 1944 році в інституті було створено 2 факультети і 6 кафедр. Політична економія вивчалася на кафедрі марксизму-ленінізму, яку очолював М.С. Красіко.
У 1964 році на базі кафедри марксизму-ленінізму було створено дві кафедри: історії КПРС і політичної економії (зав. кафедрою – кандидат історичних наук І.П.Неліп) та філософії і наукового комунізму (зав. кафедрою – доцент С.П.Марценюк). Але згідно наказу Міністерства освіти УРСР № 16-1 від 22 лютого 1965 року ці кафедри переіменовані на: кафедру історії КПРС і наукового комунізму та кафедру філософії і політекономії. Провідними економістами того часу були Марченко С.С., Чорноус В.У., Балясніков А.М.; у 70-х роках кафедра поповнилася викладачами Бушаєм М.М. та Мезенком О.М. У 80-х роках ХХ ст. до викладання політекономії були залучені Балука С.І., Костюков О.В., Полковніченко С.О., Іванченко В.В., Левківський В.М., Кирилюк Ю.В., Велігорський А.М.
З 1998 року починається нова сторінка кафедри – у червні 1998 року створюється загальноуніверситетська кафедра економіки і менеджменту (завідувач кафедри – Бушай М.М.). Метою створення кафедри було зосередити викладання економічних дисциплін на одній кафедрі. Крім того, в цей час з’являються паралельні спеціальності – «Праця і підприємницька діяльність» – на індустріально-педагогічному факультеті; «Математика і основи економіки» – на фізико-математичному факультеті; «Основи підприємництва» – в інституті післядипломної освіти. Тому кількість економічних дисциплін суттєво збільшилася. В різні роки на кафедрі економіки та менеджменту працювали Бушай М.М., Левківський В.М, Костюков О.В., Кадетов С.М., Костюченко Л.І., Мех Л.М., Гоголь Т.А., Шевченко О.С. та ін..
У 2015 році у зв’язку з реоранізацією кафедр фізико-математичного факультету кафедру економіки і менеджменту було перейменовано на кафедру соціально-економічних дисциплін, а в 2017 році внаслідок реорганізації та об’єднання кафедри вищої математики та методик навчання фізико-математичних дисциплін та кафедри соціально-економічних дисциплін утворено кафедру математики та економіки.
Враховуючи прогнози розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, динаміку ринків, технологічні зміни, зокрема еволюцію підприємницьких моделей (диджиталізація та перехід в онлайн-формат, екологічність бізнесу, клієнтоорієнтований підхід в пандемічний та постковідний періоди) 1 вересня 2023 року було створено нині діючу кафедру економіки і управління в складі навчально-наукового інституту професійної освіти та технологій. Кафедра забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр за освітньо-професійною програмою «Диджитал-менеджмент та ресторанний бізнес» (спеціальність 073 «Менеджмент») та освітньо-професійною програмою «Підприємництво і торгівля» (спеціальність 076 «Підприємництво і торгівля»).
Метою діяльності кафедри економіки і управління є здійснення освітньої діяльності, спрямованої на підготовку висококваліфікованих фахівців згідно зі стандартами вищої освіти та вимогами Болонського процесу, формування творчої особистості та професіоналізму у науковій роботі.
Головним завданням кафедри є подальше всебічне покращення якості навчального процесу шляхом поєднання фундаментальної і спеціальної підготовки, широкого залучення студентів до науково-дослідної роботи, формування практичних навичок, виховання належних моральних якостей, сприяння всебічному розвитку особистості майбутнього фахівця.

Завідувач кафедри економіки і управління
Лавров Руслан Валерійович / Ruslan Lavrov
Мех Лариса Михайлівна/ Larysa Mekh Кандидат економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри економіки і управління / Сandidate of economic sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor, Head of the Department of Economics and Management. e-mail: ORCID: 0000-0002-4418-7036 Плуток Олена Вікторівна / Olena Plutok Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of Pedagogicalsciences, аssociate рrofessor, of the Department of Economics and Management. e-mail: eplutok@gmail.com ORCID:0000-0002-3063-4667 Кондрашова Марина Вікторівна / KondrashovaMaryna Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of publicadministration (Ph.D.), аssistant рrofessor Department of Economics and Management. ORCID: 0009-0003-0206-6185 Пшенична Тетяна Миколаївна / Tetiana Pshenychna Кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of economicsciences (Ph.D.), аssociate рrofessor of the Department of Economics and Management. e-mail: pshenychnatn@gmail.com ORCID: 0000-0001-7701-2139 WoS Researcher ID: H-4451-2014 Коньок Микола Миколайович / Konok Mykola Старший лаборант.
1. Економічна теорія
2. Фінанси
3. Статистика
4. Основи економічної теорії
5. Основи бізнесу
6. Правові основи бізнесу
7. Менеджмент
8. Маркетинг засобів хімізації у рослинництві
9. Вступ до спеціальності
10. Підприємництво в аграрних формуваннях (агробізнес)
11. Економіка, організація та планування підприємницької діяльності
12. Математичні методи в психології
13. Бухгалтерський облік
14. Фінансова математика
15. Основи бізнес комунікацій
16. Вступ до актуарної математики
17. Економіка громадського здоров’я
18. Облік і аудит господарської діяльності
19. Бізнес-комунікації
20. Екологічна відповідальність бізнесу
21. Фінансова економіка
22. Менеджмент і маркетинг
23. Технологія продукції ресторанного господарства
24. Технологія виробництва продукції ресторанного господарства
25. Вища математика
26. Технологія зберігання і переробки продукції рослинництва
27. Дієтичне та оздоровче харчування
28. Технологічне обладнання харчової галузі
29. Інновації в ресторанному господарстві
30. Овочівництво
31. Технологія у харчовій галузі
32. Організація послуг харчування
33. Технологія продуктів функціонального призначення
34. Товарознавство харчових продуктів
35. Процеси та апарати харчових виробництв
36. Методи контролю харчових виробництв
37. Менеджмент та маркетинг у харчових технологіях
38. Економіка і управління харчових виробництв