Кафедра економіки і управління створена 01.09.2023 року, хоча своїми витоками сучасна кафедра сягає 1916 року, коли за клопотанням Чернігівського губернського земства був утворений Чернігівський учительський інститут. До 1929 року кафедр в сучасному розумінні не існувало, але їх місце займали так звані циклові або предметні комісії, серед яких була і соціально-економічна. Після заборони викладання закону божого (1919 рік) в навчальний план було введено політичну економію і соціологію.
У 1929 році циклові комісії були замінені кафедрами. Економічні науки викладалися на кафедрі соціально-економічних дисциплін.
В 1944 році в інституті було створено 2 факультети і 6 кафедр. Політична економія вивчалася на кафедрі марксизму-ленінізму, яку очолював М.С. Красіко.
У 1964 році на базі кафедри марксизму-ленінізму було створено дві кафедри: історії КПРС і політичної економії (зав. кафедрою – кандидат історичних наук І.П.Неліп) та філософії і наукового комунізму (зав. кафедрою – доцент С.П.Марценюк). Але згідно наказу Міністерства освіти УРСР № 16-1 від 22 лютого 1965 року ці кафедри переіменовані на: кафедру історії КПРС і наукового комунізму та кафедру філософії і політекономії. Провідними економістами того часу були Марченко С.С., Чорноус В.У., Балясніков А.М.; у 70-х роках кафедра поповнилася викладачами Бушаєм М.М. та Мезенком О.М. У 80-х роках ХХ ст. до викладання політекономії були залучені Балука С.І., Костюков О.В., Полковніченко С.О., Іванченко В.В., Левківський В.М., Кирилюк Ю.В., Велігорський А.М.
З 1998 року починається нова сторінка кафедри – у червні 1998 року створюється загальноуніверситетська кафедра економіки і менеджменту (завідувач кафедри – Бушай М.М.). Метою створення кафедри було зосередити викладання економічних дисциплін на одній кафедрі. Крім того, в цей час з’являються паралельні спеціальності – «Праця і підприємницька діяльність» – на індустріально-педагогічному факультеті; «Математика і основи економіки» – на фізико-математичному факультеті; «Основи підприємництва» – в інституті післядипломної освіти. Тому кількість економічних дисциплін суттєво збільшилася. В різні роки на кафедрі економіки та менеджменту працювали Бушай М.М., Левківський В.М, Костюков О.В., Кадетов С.М., Костюченко Л.І., Мех Л.М., Гоголь Т.А., Шевченко О.С. та ін..
У 2015 році у зв’язку з реоранізацією кафедр фізико-математичного факультету кафедру економіки і менеджменту було перейменовано на кафедру соціально-економічних дисциплін, а в 2017 році внаслідок реорганізації та об’єднання кафедри вищої математики та методик навчання фізико-математичних дисциплін та кафедри соціально-економічних дисциплін утворено кафедру математики та економіки.
Враховуючи прогнози розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, динаміку ринків, технологічні зміни, зокрема еволюцію підприємницьких моделей (диджиталізація та перехід в онлайн-формат, екологічність бізнесу, клієнтоорієнтований підхід в пандемічний та постковідний періоди) 1 вересня 2023 року було створено нині діючу кафедру економіки і управління в складі навчально-наукового інституту професійної освіти та технологій. Кафедра забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр за освітньо-професійною програмою «Диджитал-менеджмент та ресторанний бізнес» (спеціальність 073 «Менеджмент») та освітньо-професійною програмою «Підприємництво і торгівля» (спеціальність 076 «Підприємництво і торгівля»).
Метою діяльності кафедри економіки і управління є здійснення освітньої діяльності, спрямованої на підготовку висококваліфікованих фахівців згідно зі стандартами вищої освіти та вимогами Болонського процесу, формування творчої особистості та професіоналізму у науковій роботі.
Головним завданням кафедри є подальше всебічне покращення якості навчального процесу шляхом поєднання фундаментальної і спеціальної підготовки, широкого залучення студентів до науково-дослідної роботи, формування практичних навичок, виховання належних моральних якостей, сприяння всебічному розвитку особистості майбутнього фахівця.
Завідувач кафедри економіки і управління
Лавров Руслан Валерійович / Ruslan Lavrov
Мех Лариса Михайлівна/ Larysa Mekh
Кандидат економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри економіки і управління / Сandidate of economic sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor, Head of the Department of Economics and Management.
e-mail:
ORCID: 0000-0002-4418-7036
Google Scholar
Детальніше...
Освіта: Харківський державний аграрний університет імені В.В.Докучаєва (1999 р.), спеціальність облік і аудит, кваліфікація спеціаліста – економіст по бухгалтерському обліку і фінансах (диплом з відзнакою ЛА В С № 001855 від 26.06.2009 р.).
Аспірантура: Харківський національний аграрний університет імені В.В.Докучаєва.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему «Економічний механізм формування і функціонування ринку картоплі в Україні» зі спеціальності 07.07.02 «Економіка сільського господарства і АПК» (2005 р.). Захист у спеціалізований вченій раді Харківського національного аграрного університету імені В.В.Докучаєва. Диплом кандидата наук ДК № 029367 від 08.06.2005 р.
Рішенням Атестаційної колегії від 22.12.2006 року, протокол №5/52-Д, присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки і менеджменту (атестат доцента 12ДЦ №016081).
НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:
економіка сільського господарства, агробізнес, продовольча безпека, підприємництво та торгівля.
ДОСВІД РОБОТИ:
Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 24 роки. В університеті працює з 1999 року.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
Економічна теорія, фінанси, статистика, основи бізнесу, бізнес-комунікації, підприємництво, бухгалтерський облік.
НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:
Автор та співавтор біля 70 наукових та навчально-методичних праць.
Основні публікації:
- Шевченко О.С., Мех Л.М. Стан та напрямки реформування пенсійної системи України // Вісник Черкаського університету. Серія: економічні науки. – №3. – 2018. – С. 106-112.
- Мех Л.М., Мєшко О.І. Іноземний капітал в банківській системі Республіки Білорусь // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія «Економічні науки» / М-во освіти і науки України, Черкас. держ. техн. ун-т. – Вип. 43, ч. ІІ. – Черкаси: ЧДТУ, 2016. – С. 59-97.
- Мех Л.М., Шевченко О.С. Недержавні пенсійні фонди: їх стан та вплив на економіку України – Наукові записки Національного університету “Острозька академія”. Серія “ Економіка”. - Випуск 19. Острог, 2012. – С. 281-284.
- Мех Л.М., Шевченко О.С. Розуміння предмету політичної економії сучасними українськими та російськими економістами // Вісник Чернігівського державного технологічного університету (серія економічні науки). – 2011. – № 4 (53). – С. 70-76.
- Мех Л.М., Шевченко О.С. Науковий потенціал Чернігівщини в умовах формування інноваційної економіки // Науковий вісник Чернігівського державного інституту економіки і управляння. Серія 1. Економіка. - Випуск 4 (012). – 2011. - Чернігів, 2011. – С. 85-90.
- Мех Л.М., Рублевська Л.Ю. Статистичне оцінювання засобів розміщування готельного господарства в Україні // Actual problems of practice and science and methods of their solution. Abstracts of ІV International Scientific and Practical Conference. Milan, Italy 2022. Pp. 178-180.
- Мех Л.М., Рублевська Л.Ю. Роль України в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки // The latest implementation of technologies in education. Abstracts of IV International Scientific and Practical Conference. Munich, Germany 2022. Pp. 89-93.
- Рублевська Л. Ю., Мех Л. М. GFSI як інтегральний показник оцінки продовольчої безпеки // Крок у науку: дослідження у галузі природничо-математичних дисциплін та методик їх навчання : Збірник тез доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю студентів, аспірантів і молодих учених (1 грудня 2022 р., м. Чернігів). Чернігів : НУЧК імені Т. Г. Шевченка, 2022. С. 78-79 с.
Підвищення кваліфікації та стажування:
Чернігівський національний технологічний університет, кафедра теоретичної та прикладної економіки (09.01.2017-09.02.2017). Свідоцтво про стажування 2С 05460798/000034-17 від 09 лютого 2017р.
Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра економіки, обліку і оподаткування (03.10.2022-04.11.2022)(обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС). Тема підвищення кваліфікації: «Сучасні методики навчання базових і прикладних економічних дисциплін». Свідоцтво про підвищення кваліфікації 2С 05460798/000181-22 від 04 листопада 2022 р.
Член журі Всеукраїнського турніру юних економістів.
Член журі ІІ-ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Національного центру «Мала академія наук України»
Член журі ІІІ та ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з основ економіки;
Членкиня:
– громадської організації «Прогресильні» – об’єднання освітян, громадських діячів та студентів, які прагнуть якісних змін освіти;
– громадської організації «Міжнародна фундація науковців та освітян» IESF.
Плуток Олена Вікторівна / Olena Plutok
Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of Pedagogicalsciences, аssociate рrofessor, of the Department of Economics and Management.
e-mail: eplutok@gmail.com
ORCID:0000-0002-3063-4667
Google Scholar
Детальніше...
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка (1978 р.), спеціальність загальнотехнічні дисципліни і фізика, кваліфікація спеціаліста – учитель трудового навчання і фізики та звання вчителя середньої школи (диплом ГІІ № 081576 від 30.06.1978 р.).
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Підготовка майбутнього вчителя трудового навчання до проектно-художньої творчості учнів основної школи» зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» (2010 р.). Захист у спеціалізований вченій раді Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Диплом кандидата наук ДК № 066971 від 23.02.2011 р.
Рішенням Атестаційної колегії від 17.05.2012 року, протокол №4/02-Д, присвоєно вчене звання доцента кафедри загальнотехнічних дисциплін та креслення (атестат доцента 12ДЦ №031572).
НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:
підготовка майбутнього вчителя, підготовка майбутніх фахівців харчових технологій, технологічна компетентність педагога.
ДОСВІД РОБОТИ:
Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 36 років. В університеті працює з 1980 року.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
Загальнотехнічні дисципліни, вища математика, технології харчових виробництв, технологія продукції ресторанного господарства.
НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:
Автор та співавтор біля 35 наукових та навчально-методичних праць.
Основні публікації:
1. Відбір та структурування змісту підготовки майбутнього вчителя трудового навчання до проектно- художньої творчості учнів основної школи Педагогічна майстерність як система професійних і мистецьких компетентностей: зб матеріалів VI мистецько педагогічних читань пам’яті професора О П Рудницької - Чернівці: Зелена Буковина. 2010. –348с. с.260-262.
2. Сутність та структура готовності майбутнього вчителя трудового навчання до проектно-художньої творчості учнів основної школи 326-330 Збірник наукових праць Педагогічні науки. Випуск LVІІ. Херсон. 2011.
3. Особливості технологічної компетентності педагога 132-137 Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевчанка Випуск 6(162) Серія: ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ Чернігів 2020
4. Проектно-художня творчість як інтеграція мистецтва і технічної творчості 62-73Мистецька освіта: зміст, технології, менеджмент // 36. наук, праць. –Випуск 3. - К., 2008. - 325 с.
5. Історичний досвід підготовки майбутнього вчителя трудового навчання до проектно-художньої творчості учнів 251-256Педагогіка і психологія професійної освіти // Науково-методичний журнал. - 2008. -№ 5 .-271 с.
6. Зміст і структура проектно-художньої творчості майбутніх педагогів. С. 102-107 Професійно-художня освіта України: 36. наук, праць / Редкол.: І.А. Зязюн (голова), В.О. Радкевич, Н.М.Чепурна (заступники голови)
7. Суть та значення проектно-художньої творчості в трудовому навчанні учнів для розвитку їх творчих здібностей Педагогічні інновації: ідеї, реалії, перспективи. Випуск 9: Збірник наукових праць /Ред. кол. Н.Ф.Федорова (відповідальний редактор) та інші. -К.: Інститут Реклами, 2005, - 131 с.
8. Методичні рекомендації до спецкурсу «основи проектно-художньої творчості учнів основної школи» [для студ. технологічних факультетів] / О.В.Плуток– Чернігів : ЧДПУ, 2009. – с.48
9. Методичні рекомендації до практичних занять з курсу «харчові технології» Методичні рекомендації [для студ. Технологічних факультетів] / О.В.Плуток– Чернігів : ЧДПУ, 2012. – с.54
10. Вступ до технології виробництва продукції громадського харчування. навчально-методичний посібник [для студ. технологічних факультетів] / О.В.Плуток– Чернігів :
11. Особливості технологічної компетентності педагога професійного навчання технологічного профілю. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Вип. 6(162).- Чернігів: НУЧК імені Т. Г .Шевченка, 2020. С. 132-137
12. Педагогічні умови формування технологічної компетентності педагога професійного навчання. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, випуск 12 (168), Чернігів 2021 С. 132-137.
13. Зміст та структура технологічної компетентності педагога професійного навчання у матеріалах у всеукраїнського науково-методичного семінару «підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій». Глухів: Глухівський НПУ ім. .Довженка 2021.
14. Сучасні методологічні підходи до професійної підготовки майбутніх фахівців харчових технологій. Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Вип. 22(178).- Чернігів: НУЧК імені Т. Г .Шевченка, 2023. С. 112-117.
Підвищення кваліфікації та стажування:Національний університет харчових технологій, інститут післядипломної освіти за програмою «Загальна технологія харчових виробництв» (16.05.2009-30.05.2009). Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПК 555717/ від 30 травня 2009р.
Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки та психології (16.05.2019-16.06.2019).
Газука Тетяна Анатоліївна / Tetyana Hazuka
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of Pedagogical sciences, аssociate рrofessor of the Department of Economics and Management.
e-mail:
ORCID: 0000-0002-1783-1869
Google Scholar
Детальніше...
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка Спеціальність: Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика і математика. Диплом ЕН №13483804 виданий 26 червня 2000 року.
Свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації: Кухар 3 розряду (Свідоцтво ЯЯ 000144 від 21.10.2015 р., Видане Щорським ВПУЛГ).
Аспірантура: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. (м. Київ)
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Підготовка майбутнього вчителя трудового навчання до проектної діяльності в процесі вивчення спецдисциплін» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.
Диплом кандидата наук ДК№060110 від 26 травня 2010 року.
Атестат доцента: (12ДЦ № 032862 від 26 жовтня 2012 року, протокол № 6/02 Д)
НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:
педагогіка, професійна освіта, харчові технології, ресторанний бізнес.
ДОСВІД РОБОТИ:
Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах майстра виробничого навчання, викладача, старшого викладача, доцента складає 22 роки. В університеті працює з 2000 року.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
Теоретичні основи харчових виробництв. Процеси та апарати харчових виробництв. Товарознавство харчових продуктів. Організація послуг харчування. Методи контролю харчових виробництв. Інноваційні технології в закладах ресторанного господарства.
НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:
Автор та співавтор біля 32 наукових та навчально-методичних праць.
Основні публікації:
1. Товарознавство харчових продуктів. Навчально-методичні рекомендації [для студ. технологічних факультетів]/Т.А. Газука, Т.А. Хоруженко, Н.А. Борисенко – Чернігів: ЧНПУ, 2011. – 88 с.
2. Навчально-методичні рекомендації до курсу «Товарознавство» [для студ. технологічних факультетів спеціальності «Професійна освіта»]/Т.А. Газука, – Чернігів: ЧНПУ, 2013. – 56 с.
3. Особливості курсового проектування студентів на прикладі дисципліни «Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства» Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка. Серія: Педагогічні науки, 2019. Вип. 4(160). С.139 – 143.
4. Газука Т.А., Плуток О.В. Педагогічні умови формування технологічної компетентності педагога професійного навчання Вісник Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка Серія: Педагогічні науки: Збірник. Чернігів: НУЧК, 2021. Випуск 12(168). С.184 – 189.
5. Газука Т.А., Плуток О. В. Зміст та структура технологічної компетентності педагога професійного навчання //Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій: V Всеукраїнський науково-методичний семінар (5 листопада 2021 р.) / Глухівський НПУ ім. О.Довженка. Глухів, 2021. – С. 69-71.
6. Газука Т.А., Руда К.А. Формування творчої компетентності педагога професійного навчання засобами проєктної діяльності //Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій: V Всеукраїнський науково-методичний семінар (5 листопада 2021 р.) / Глухівський НПУ ім. О.Довженка. Глухів, 2021. – С.71-73.
7. Газука Т.А. Використання імітаційно-моделювальних ситуацій у навчанні організації послуг харчування // «Технологічна і професійна освіта: проблеми і перспективи»: матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції / Глухівський НПУ імені О. Довженка. Глухів, 2022. С.276 – 279.
8. Газука Т.А. Застосування коучингу як освітньої технології у підготовці педагогів професійного навчання // «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій» : матеріали VІ Всеукраїнського науково-методичного семінару / Глухівський НПУ імені О. Довженка. Глухів, 2022. С.54 – 56.
9. Газука Т. А. Дуальний підхід у підготовці педагогів професійного навчання харчовим технологіям // Розвиток педагогічної майстерності майбутнього педагога в умовах освітніх трансформацій: матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції / Глухівський НПУ ім. О. Довженка. Глухів, 2023. С.76 - 78.
Підвищення кваліфікації та стажування:
З 10 лютого 2020р. до 10 червня 2020р на кафедрі технологічної та професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка
Свідоцтво про підвищення кваліфікації СПК №002686 (180 годин)
Кондрашова Марина Вікторівна / KondrashovaMaryna
Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of publicadministration (Ph.D.), аssistant рrofessor Department of Economics and Management.
e-mail:
ORCID: 0009-0003-0206-6185
Google Scholar
Детальніше...
Освіта: Національна Академія державної податкової служби України м.Ірпінь (2004 р.), спеціальність правознавство, кваліфікація спеціаліста (диплом з відзнакою КХ № 24305876).Класичний приватний Університет м.Запоріжжя, спеціальність державна служба, післядипломна освіта Державне управління, диплом серія АР 35386197 (2008 рік)
Аспірантура: Національна Академія при Президентові України м.Київ, галузь знань механізми державного управління ; наукова ступінь – кандидат наук з державного управління, диплом серія ДК 059537.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління на тему «Механізми здійснення державної інвестиційної політики в регіоні » зі спеціальності 25.00.02 «механізми державного управління» Захист у спеціалізований вченій раді Д 26.160.03 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України Диплом кандидата наук ДК N059437 від 1 липня 2010 року.
Рішенням Атестаційної колегії від 29.09.2015 року, протокол №4/02-Д, присвоєно вчене звання доцента кафедри управління муніципальним розвитком (атестат доцента 12ДЦ №043906).
НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ: інвестиційна політика, антикорупційна політика, державне управління.
ДОСВІД РОБОТИ:
Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 14 роки. В університеті працює з 2010 року.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
Менеджмент організацій, правові основи бізнесу, державна антикорупційна політика.
НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:
Автор та співавтор біля 40 наукових та навчально-методичних праць.
Основні публікації:
- Кондрашова М.В. Теоретичні основи формування державної інвестиційної політики на рівні регіону. Держава та регіони. Серія: Державне управління. № 2. 2008. С. 118 -121.
- Прояви корупції в системі освіти: запобігання та протидія : навч.-мет. посіб. – 2-ге вид., перероб. та доп. / К.А. Бабенко, Н.Г. Діденко, М.В. Кондрашова, С.Ж. Лазаренко, О.Г. Хрімлі, Н.I. Яковець. – К. : «МП Леся», 2016. – 236 с.
- Кондрашова М.В. Державне регулювання інвестиційного ринку в Україні. Теорія та практика державного управління. № 1. 2009. С. 345-352.
- Кондрашова М.В. Оцінка інфраструктурного аспекту інвестиційної привабливості регіону. Держава та регіони. Серія: Державне управління. № 13. 2012. С. 90-92.
- Кондрашова М.В. Мінімізація інвестиційних ризиків як умова забезпечення фінансової стійкості регіонів. Державне управління: удосконалення та розвиток. № 5. 2012. URL: http://www.dy.nayka.com.ua/?=1&z=415.
- Кондрашова М.В. Основа формування регіональної інвестиційної політики і оперативного управління інвестиціями. Економіка та держава. № 10. 2008. С 77-79.
- Кондрашова М.В. Формування соціальних і економічних інституцій в умовах ринкової економічної системи. Економіка та держава. № 6. 2012. С 108-110.
- Кондрашова М.В. Формування ринкової інфраструктури та недержавних центрів інвестиційної активності в державі. Інвестиції: практика та досвід. № 12. С 97-100.
- Кондрашова М.В. Слабкість інвестиційного середовища в Україні в умовах глобалізації. Інвестиції: практика та досвід. № 11. 2012. С. 85-87.
Пшенична Тетяна Миколаївна / Tetiana Pshenychna
Кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки і управління / Сandidate of economicsciences (Ph.D.), аssociate рrofessor of the Department of Economics and Management.
e-mail: pshenychnatn@gmail.com
ORCID: 0000-0001-7701-2139
Google Scholar
WoS Researcher ID: H-4451-2014
Scopus Author ID: 57243271900
Детальніше...
Освіта: В період з 1999 по 2005 рр. здобула дві вищі освіти в Чернігівському державному інституту економіки і управління:
Спеціальність: Маркетинг (диплом спеціаліста з відзнакою).
Спеціальність: Якість, стандартизація і сертифікація (диплом спеціаліста з відзнакою).
Аспірантура: ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» на кафедрі маркетингу. Захист кандидатської дисертації на тему: «Маркетингове забезпечення якості товарів в умовах СОТ» (2014 рік) в спеціалізованій вченій раді Д 26.006.03 ДВНЗ «КНЕУ ім. В.Гетьмана» за спеціальністю 08.00.04 – «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності).
НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ:
Маркетинг, маркетингове забезпечення якості.
ДОСВІД РОБОТИ:
Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти на 01.09.2023 року на посадах викладача, старшого викладача, доцента складає 13 років. Практичний досвід роботи в сфері маркетингу 4 роки.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
Менеджмент і маркетинг, Маркетинг, Менеджмент, Основи бізнесу.
НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ:
Автор та співавтор біля 50 наукових та навчально-методичних праць.
Основні публікації:
- Маркетингове забезпечення формування кластерів у молочній галузі / Т.М. Пшенична// Науковий журнал «Економічний часопис-ХХІ». (Scopus, Нідерланди; Index Copernicus, Польща; Ulrich’s Periodicals Directory, Велика Британія, США; EBSCOhost, США; Central and Eastern European Online Library (C.E.E.O.L.), Німеччина; GESISKnowledgeBaseSocialSciences, Німеччина) – Київ, – №7-8(2) – 2013. – С. 36-39
- Формування системи управління якістю вищих навчальних закладів в умовах конкуренції на ринку освітніх послуг України / В.В. Жидок, Т.М. Пшенична // Науковий вісник Полісся (Web of Science, Index Copernicus та ін.) Чернігів, 2016. – № 4. – С.124-131
- Нейромаркетинг: мистецтво продажів на основі психології / Т.М. Пшенична //Маркетинг майбутнього: виклики та реалії: Матеріали І міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 25 жовтня 2017 р.) / Навчально-науковий інститут менеджменту та підприємництва ДУТ. – Київ: Державний університет телекомунікацій, 2017. – С.323-324
- Маркетингове управління якістю продукції як складова соціально-етичного маркетингу / Ю.В. Кирилюк, Т.М. Пшенична // Стратегічні напрямки і пріоритети трансформаційного поступу України: монографія ННІ бізнесу, природокористування і туризму/ за заг. ред. М.М. Забаштанського – Чернігів – ЧНТУ, 2019 р. – С. 248-278. (1д.а.). ISBN 978-617-7571-57-4.
- Соціально-етичний маркетинг в менеджменті підприємств / Т.М. Пшенична, Ю.В. Кирилюк // Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців, аспірантів і здобувачів вищої освіти, м. Рівне, 10 травня 2019 року. Рівне: НУВГП, 2019, 427 с. – С.167-169.
- Проблеми оптимальності у співвідношення між прямими та непрямими податками в Україні / Т.М. Пшенична, Ю.В. Кирилюк // Інноваційні технології бізнесу, природокористування і туризму [Електронне видання] : збірник тез І Міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернігів, 9 квітня 2020 р.) / Чернігів. нац. технол. ун-т. – Чернігів : ЧНТУ, 2020. 278 с. С.33-36.
- Соціально-економічні аспекти динаміки і структури податкових надходжень в зведеному бюджеті України / Ю.В. Кирилюк, Т.М. Пшенична // Реалізація економічного потенціалу України: теоретичні та практичні аспекти: монографія за заг. ред. М.М. Забаштанського – Чернігів: ЧНТУ, 2020 – 464 с. ISBN 978-617-7571-88-8. С.56-78.
Підвищення кваліфікації та стажування:
Academic society of Michal Baludansky and University of Security Management in Kosice, Словацька Республіка – Польща, (19-23 квітня 2016 року). Сертифікат №2016-2/58.
Certificate International internship in the field of “International hotel and tourism business” (18.07.2023 – 30.08.2023), Varna, Republic of Bulgaria. Обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС (№ В 00 10/30.08.2023).
Коньок Микола Миколайович / Konok Mykola
Старший лаборант.
Детальніше...
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, 2008 р., спеціальність: «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: магістр педагогічної освіти, викладач трудового навчання.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти. Тема дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук: «Реалізація міжпредметних зав’язків у процесі фахової підготовки майбутніх учителів технологій».
1. Економічна теорія
2. Фінанси
3. Статистика
4. Основи економічної теорії
5. Основи бізнесу
6. Правові основи бізнесу
7. Менеджмент
8. Маркетинг засобів хімізації у рослинництві
9. Вступ до спеціальності
10. Підприємництво в аграрних формуваннях (агробізнес)
11. Економіка, організація та планування підприємницької діяльності
12. Математичні методи в психології
13. Бухгалтерський облік
14. Фінансова математика
15. Основи бізнес комунікацій
16. Вступ до актуарної математики
17. Економіка громадського здоров’я
18. Облік і аудит господарської діяльності
19. Бізнес-комунікації
20. Екологічна відповідальність бізнесу
21. Фінансова економіка
22. Менеджмент і маркетинг
23. Технологія продукції ресторанного господарства
24. Технологія виробництва продукції ресторанного господарства
25. Вища математика
26. Технологія зберігання і переробки продукції рослинництва
27. Дієтичне та оздоровче харчування
28. Технологічне обладнання харчової галузі
29. Інновації в ресторанному господарстві
30. Овочівництво
31. Технологія у харчовій галузі
32. Організація послуг харчування
33. Технологія продуктів функціонального призначення
34. Товарознавство харчових продуктів
35. Процеси та апарати харчових виробництв
36. Методи контролю харчових виробництв
37. Менеджмент та маркетинг у харчових технологіях
38. Економіка і управління харчових виробництв