Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка
T.H. Shevchenko National University «Chernihiv Colehium»
НУЧК імені Т.Г Шевченка

Кафедра інформатики і обчислювальної техніки була створена за наказом ректора 30.06.1998 р. на базі кафедр математики та інформатики і загальної фізики. Метою такої реорганізації було підвищення якості підготовки студентів фізико-математичного факультету з інформатики та забезпечення викладання інформатики на інших факультетах універсітету.

Історія кафедриНавчальні дисципліниСклад кафедриНаукова діяльністьПідвищення кваліфікаціїСпівпраця зі стейкхолдерамиСтудентське життя

Свій родовід кафедра інформатики і обчислювальної техніки веде від кафедри математики та інформатики. В 1985 році у всі навчальні загальноосвітні заклади було введено новий навчальний курс «Основи інформатики». Перед закладами вищої освіти педагогічного спрямування поставлено завдання забезпечити підготовку вчителів до навчання в школі цього курсу та розробку відповідного навчально-методичного забезпечення. Відтоді почалася підготовка вчителів інформатики в Чернігові.

Навчання дисциплін інформатичного циклу забезпечували викладачі Бакман Ю.Г., Андрющенко Н.В., Пономаренко В.І., Фармагей О.П., Пеньков А.В. На той час функціонував один комп’ютерний клас, оснащений персональними комп’ютерами ДВК-2М та ЕОМ МІР-2, роботу якого забезпечувала провідний інженер Веремієнко Н.В.

Доводилося працювати і на програмованих мікрокалькуляторах МК-56. Студенти могли самі вводити створені ними програми, налагоджувати їх, розв’язувати в автоматичному режимі нескладні обчислювальні задачі, отримувати разом з тим деякі програмістські навички і розуміння сутності алгоритмізації задач і програмування. Ці калькулятори були одними з перших зразків мікропроцесорної техніки в навчальних закладах.

В 1989 році персональними комп’ютерами «Ямаха» було оснащено 2 лабораторії, де лаборантом почав свою трудову діяльність завідувач кафедри Горошко Ю.В. «Ямахи» дуже швидко витіснили програмовані мікрокалькулятори та ДВК-2М. Програмування для комп’ютерів Ямаха здійснювалося мовою високого рівня Basic. В комп’ютери була вбудована операційна система MSX-DOS, до програмного забезпечення входили редактор текстів TOR, графічний редактор Painter, деякі програмні засоби навчального призначення.

В 1991 р. за сприяння Міністерства освіти України комп’ютерний парк кафедри поповнився новими ПЕОМ «Пошук-1» та «Пошук-2» у кількості 30 штук.

В цей час на кафедрі почали працювати молоді асистентки Цибко Г.Ю. та Лукаш І.М.

З розвитком комп’ютерної техніки застарілі комп’ютери досить швидко були витіснені, оскільки в них не передбачалося використання мережевих технологій, сучасних клієнт-серверних технологій, вихід в мережу Internet, дистанційне спілкування людей, в них були досить скромні швидкодія процесора, ємність запам’ятовуючих пристроїв тощо.

В цей час в Україні було розроблено значну кількість комп’ютерно-орієнтованих навчальних і методичних посібників. Долучилися до цієї справи і викладачі кафедри.

В період з 1987 по 1989 рр. А.В. Пеньковим під керівництвом М.І.Жалдака була розроблена програма Gran для комп’ютера Ямаха, яку було продемонстровано в НДІ ЗІМН Академії педагогічних наук на засіданні спеціалізованої вченої ради і було одержано рекомендації РНМК МО України щодо використання програми GRAN під час навчання математики в старших класах середньої школи. У 1991 р. вийшли друком методичні рекомендації «Педагогічний засіб «GRAN» (укладачі М.І. Жалдак, А.В. Пеньков). Поява цього ППЗ була неординарною подією для того часу. Це насправді була піонерська робота на теренах колишнього СРСР.

Роботу з удосконалення програми GRANпід назвою GRAN1 продовжив тоді ще асистент кафедри, а нині професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри ГорошкоЮ.В. Пізніше під керівництво М.І. Жалдака О.В.Вітюком були розроблені програми GRAN2DGRAN3D. Програми GRAN1 GRAN2DGRAN3D були об’єднані в комплекс GRAN. В подальшому програму GRAN2D продовжив вдосконалювати співробітник кафедри Костюченко А.О.

Слід зауважити, що на основі комплексу GRAN на сьогодні захищено вже понад 50 кандидатських і докторських дисертацій з методики навчання інформатики та методики навчання математики. Програмно-методичний комплекс GRAN використовується в навчальних закладах Польщі, про що свідчить публікація книги:

MatematykazGran1W. - Sosnoviec: WyzczaSzkolaZarzadzaniaiMarketingy. 2005. – 251c. Автори М.І. Жалдак, Ю.В. Горошко, Є.Ф. Вінниченко, Є.М. Смірнова-Трибульська.

Викладачі кафедри є також співавторами посібників для вчителів:

Програмно-методичний комплекс Gran (включає 3 програмні засоби Gran1, Gran-2D, Gran-3D та 3 посібники для вчителів, 2003 рік, автори М.І.Жалдак, Ю.В.Горошко, О.В.Вітюк, Є.Ф.Вінниченко);

«Математика з комп’ютером» (автори М.І. Жалдак, Ю.В. Горошко, Є.Ф. Вінниченко, Київ: РННЦ «ДІНІТ», 2004р. – 170 с.);

«Проектування і опрацювання баз даних: Посібник для вчителів» (Тернопіль: Навчальна книга–Богдан, 2005. – 116 с. Автори Ю.С. Рамський, Г.Ю. Цибко).

За період роботи кафедри інформатики і обчислювальної техніки її співробітниками захищено дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук із спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики Ю.В. Горошко (2013); на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук із спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики: А.В. Пеньков (1991), Ю.В. Горошко (1994), Г.Ю. Цибко (1998); І.М. Лукаш (2003); Є.Ф. Вінниченко (2006), А.О. Костюченко (2013). Асистенти М.І. Шкардибарда та І.І. Кондратенко завершили навчання в аспірантурі Інституту вищої освіти АПН України.

Частка науково-педагогічних працівників з науковими ступенями та вченими званнями, які забезпечують викладання дисциплін інформатичного циклу, становить 100%.

Навчально-методична робота викладачів продовжує бути важливою ланкою діяльності кафедри. Викладачі постійно працюють над удосконаленням навчально-методичного забезпечення. Систематично оновлюються цикли лабораторних робіт, функціонує сервер навчальних матеріалів, доступ до яких можливий з будь-якої навчальної лабораторії.

Сфера професійної діяльності кафедри здійснюється у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка на освітніх рівнях «Бакалавр» і «Магістр» спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) та у галузі знань 12 Інформаційні технології спеціальності 122 Комп’ютерні науки.

Основні напрями роботи кафедри – забезпечення неперервної комп’ютерної освіти студентів закладу вищої освіти та впровадження інформаційних технологій у навчальний процес. Відповідно до вказаних напрямів формуються плани наукової та методичної роботи викладачів кафедри, складаються навчальні плани та навчальні робочі програми.

Регулярно проводяться засідання кафедри, на яких обговорюються актуальні питання навчально-методичної та наукової роботи: затвердження планів і звітів кафедри, робочих та індивідуальних планів, тематики курсових і кваліфікаційних робіт; результати заліково-екзаменаційних сесій, робота лабораторій кафедри, результати кніверситетської олімпіади з інформатики, обговорення відкритих занять викладачів кафедри.

Тематика курсових та кваліфікаційних робіт щороку поновлюється. Теми кваліфікаційних робіт актуальні і мають професійно-педагогічну спрямованість. Здійснюється керівництво виробничою практикою студентів.

Кафедра інформатики і ОТ забезпечує проведення занять з понад 20 дисциплін на різних факультетах університету на освітніх рівнях «Бакалавр» і «Магістр». Серед них «Бази даних і інформаційні системи», «Інформатика», «Інформаційні технології в освіті», «Комп'ютерне моделювання», «Комп’ютерні мережі та Інтернет», «Web-програмування», «Адміністрування інформаційних систем», «Архітектура комп'ютера», «Комп’ютерна безпека та захист інформаційних ресурсів», «Основи комп'ютерної інженерії», «Основи штучного інтелекту», «Програмування в Python», Програмування в C++», «Проектування та створення програмних засобів» та інші.

У процесі виконання усіх видів робіт зі студентами викладачі кафедри виховують у них необхідні для майбутньої роботи якості, переконливо показують визначну роль інформаційних технологій у сучасному суспільстві.

Викладачі кафедри беруть активну участь у Міжнародних, Всеукраїнських, міжвузівських науково-практичних конференціях та є авторами наукових статей, підручників, навчально-методичних посібників для студентів, вчителів та учнів шкіл.

Студенти також активно залучаються до наукової роботи. Під керівництвом викладачів кафедри систематично готуються наукові доповіді та статті за тематикою кваліфікаційних робіт, з якими студенти виступають на наукових конференціях та друкуються у збірнику наукових праць студентів. Також в університеті регулярно проводяться факультетські тури студентської олімпіади з інформатики.

На кафедрі постійно ведеться робота з підготовки науково-педагогічних кадрів. Викладачі кафедри регулярно проходять підвищення кваліфікації під час стажувань у провідних закладах вищої освіти.

Кафедра підтримує зв’язки з випускниками факультету, залучає здібну молодь до наукової роботи з метою підготовки викладацького резерву.

Викладачі кафедри проводять роботу по зв’язку зі школами – надають методичну допомогу у викладанні інформатики, беруть участь у проведенні олімпіад різного рівня з інформатики. Професор Ю.В.Горошко є постійним членом журі Всеукраїнської олімпіади школярів з інформатики, головою журі обласної олімпіади з інформатики. Викладачі кафедри надають допомогу в роботі Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

Наукова діяльність викладачів кафедри сприяє створенню сприятливого освітнього середовища інформатичної підготовки, створює умови для забезпечення отримання студентами якісної освіти. Наші випускники мають можливість ґрунтовно оволодіти новими інформаційними технологіями та з успіхом використовувати їх в практичній діяльності. Випускники спеціальностей успішно працюють як у нашій країні, так і за кордоном.

Співробітництво у науково-освітній сфері із зарубіжними фахівцями дає змогу професорсько-викладацькому колективу кафедри інтегруватися в європейський, світовий освітній і науковий простір, налагодити взаємовигідні зв'язки й працювати на якісно новому рівні.

Кафедра підтримує наукові зв’язки з кафедрами інформатики НПУ імені М.П.Драгоманова, Національного аграрного університету (м.Київ), Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, Шльонського і Вроцлавського університетів (Польща).

З метою належного рівня формування і збереження контингенту студентів колектив кафедри проводить значну профорієнтаційну роботу.

Перелік дисциплін кафедри інформатики і обчислювальної техніки 20-21

 

Силабуси

122 Комп'ютерні науки (бакалавр)

Адміністрування інформаційних систем

Алгоритми та структури даних

Аналітична геометрія та лінійна алгебра

Архітектура комп'ютера та операційні системи

Бази даних та інформаційні системи

Безпека життєдіяльності та цивільний захист

Валеологія та основи медичних знань

Виробнича практика

Вступ в Data Science та машинне навчання

Вступ до спеціальності

Дискретна математика

Економічна теорія

Іноземна мова за професійним спрямуванням

Інформаційне моделювання

Історія України та Чернігово-Сіверщини

Кваліфікаційна робота

Комп’ютерна безпека та захист інформаційних ресурсів

Комп'ютерна графіка та мультимедіа

Комп'ютерні мережі

Математична логіка та теорія алгоритмів

Математичний аналіз

Мережеві обчислення та хмарні сервіси

Методи обчислень

Методи оптимізації та дослідження операцій

Навчальна практика

Основи комп'ютерної та програмної інженерії

Основи штучного інтелекту та інтелектуального аналізу даних

Програмне забезпечення інформаційної системи

Програмування

Системний аналіз

Теоретичні основи інформатики

Теорія ймовірностей та математична статистика

Українська мова за професійним спрямуванням

Управління ІТ проєктами

Фізика

Філософія та культурологія

 

014 Середня освіта (Інформатика) (бакалавр)

014 Середня освіта (Інформатика) (магістр)

Виробнича педагогічна практика в закладах загальної середньої освіти

Виробнича педагогічна практика у закладах вищої освіти

Виробнича педагогічна практика у закладах фахової передвищої освіти

Дистанційні технології в освіті

Кваліфікаційна робота з методики навчання інформатики

Методика навчання інформатики у закладах освіти різних рівнів

Основи наукових досліджень

Основи наукової комунікації іноземною мовою

Основи педагогічної психології

Педагогіка сучасної школи та інклюзивна педагогіка

Практикум розв'язування задач з інформатики

СТЕМ освіта

Сучасні технології програмування

Теоретичні основи інформатики

Управління освітнім процесом

Силабуси вибіркових дисциплін

 

Адміністрування інформаційних систем

Алгоритми і структури даних

Архітектура комп’ютера

Бази даних та інформаційні системи

Вступ в Data Science та машинне навчання

Гендерна психологія

Дистанційні технології в освіті

Комп’ютерна безпека та захист інформаційних ресурсів

Комп'ютерне моделювання

Комп'ютерні мережі та Internet

Методика навчання інформатики

Методика навчання програмування

Основи комп'ютерної та програмної інженерії

Основи логіки та медійної грамотності

Основи штучного інтелекту та ІАД

Основи педагогічної психології

Основи наукових досліджень

Практикум розв'язування задач з інформатики

Програмування в C++

Програмування в Java Script

Програмування в Python

Проектування та створення програмних засобів

Психологія ділових відносин

Психологія спілкування

Розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій

Розв’язування олімпіадних задач з програмуванння

Спецкурс з інклюзивної освіти

Сучасні мови програмування

Теоретичні основи інформатики

Технології комп’ютерної графіки та мультимедіа

goroshko yv

Завідувач кафедри інформатики і обчислювальної техніки

Горошко Юрій Васильович

Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри.

ORC ID: 0000-0001-9290-7563

Google scholar

e-mail:

Вища освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Математика і фізика» (диплом МВ №999425 від 28.06.1986).

Кандидат педагогічних наук. Дисертація «Вплив нової інформаційної технології на практичну значимість результатів навчання математики в старших класах середньої школи», 25 січня 1994 р., спеціальність 13.00.02 «теорія та методика навчання (інформатика)» (диплом КН № 004470 від 25 січня 1994 року).

Доцент кафедри математики та інформатики, 1996 р. (атестат ДЦ АР№ 004456 від 30 жовтня 1996 року).

Доктор педагогічних наук. Дисертація «Система інформаційного моделювання у підготовці майбутніх учителів математики та інформатики», 26 лютого 2013 р., спеціальність 13.00.02 «Теорія і методика навчання (інформатика)» (диплом ДД № 002012 від 04 липня 2013 року).

Професор кафедри інформатики і обчислювальної техніки (атестат професора 12 ПР №010981 від 29 вересня 2015 р.).


 

Tsybko Hanna

Цибко Ганна Юхимівна

Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри.

ORC ID

Google scholar

Web of Science ResearcherID: AAC-6021-2021

https://publons.com/researcher/4196232/hanna-tsybko/

e-mail:

Вища освіта: Московський державний університет імені М.В. Ломоносова, 1991 р., прикладна математика, кваліфікація – математик.

Кандидат педагогічних наук, №004062 від 02.07.1999р., 13.00.02 – теорія і методика навчання (інформатика), тема дисертаційного дослідження:«Підвищення рівня теоретичної підготовки з інформатики на фізико-математичних факультетах педагогічних вузів».

Доцент кафедри інформатики і обчислювальної техніки, диплом 02ДЦ№014879 Від 16.06.2005 р.


vinni ef

Вінниченко Євгеній Федорович

Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри, заступник декана факультету.

ORC ID 0000-0001-8094-1828

Google scholar

e-mail:

Вища освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Математика та інформатика». Диплом ЛР ВЕ №001847 від 20.06.1995 р.

Кандидат педагогічних наук. Диплом кандидата педагогічних наук ДК №040822 від 10.05.2007 р., спеціальність 13.00.02 «Теорія та методика навчання (інформатика)». Тема кандидатської дисертації: «Розвиток творчих здібностей старшокласників у процесі навчання інформаційних технологій розв’язування математичних задач».

Доцент кафедри інформатики і обчислювальної техніки. Атестат доцента 12ДЦ №042599 від 28.04.2015 р.


kosta ao

Костюченко Андрій Олександрович

Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри.

ORC ID 0000-0002-6178-6444

Google scholar

e-mail:

Вища освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка. Фізико-математичний факультет. Спеціальність: математика та основи економіки. Кфаліфікація: вчитель математики та основ економіки. Диплом з відзнакою: ЕН №23165821 від 21 червня 2003р.

Кандадат педагогічних наук. Спеціальність: 13.00.02 теорія та методика навчання (іформатика). Тема дисертації: комп’ютерно орієнтована методична система підготовки майбутніх учителів математики та інформатики до розроблення педагогічних програмних засобів.

Диплом кандидата: ДК №022571 від 26 червня 2014 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.


Matviichuk Liudmyla

Матвійчук Людмила Анатоліївна

Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри.

ORC ID 0000-0002-2046-6153

Google scholar

e-mail:

Вища освіта: Луцький національний технічний університет, 2009 р., спеціальність: «Професійне навчання. Комп’ютерні технології в управлінні та навчанні». Кваліфікація: інженер-педагог (диплом ВС №37411780 від 25.06.2009 р.).

Кандидат педагогічних наук. Присвоєно науковий ступінь кандидата педагогічних наук із спеціальності «Теорія і методика професійної освіти» (диплом ДК №024338 від 23.09.2014 р.).

Доцент кафедри інформатики і обчислювальної техніки (атестат АД №001455 від 23.10.2018 р.


Priadko Nataliia

Прядко Наталія Олександрівна

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри, заступник декана факультету.

ORC ID

Google scholar

e-mail:

Вища освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка, спеціальність "Математика, інформатика та обчислювальна техніка" (диплом ЛЗ № 005639 від 20 червня 1994 р.).

Кандидат психологічних наук. Кандидатську дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Тема дисертації: "Формування психологічної готовності вчителя до регуляції взаємин між старшокласниками", спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія" (диплом ДК № 034312 від 11 травня 2006 року).

Доцент кафедри педагогіки, психології та методик навчання фізики й математики. Атестат доцента 12ДЦ №042607 від 28 квітня 2015 р.


Alina Shkardybarda

Шкардибарда Аліна Анатоліївна

Старший лаборант.

Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка (2001).

Факультет: фізико-математичний.

Спеціальність: Педагогіка і методика середньої освіти. Математика та основи економіки.

Кваліфікація: вчитель математики та основ економіки.

В університеті з 2002 р.


fajzylina tv

Файзулліна Тетяна Володимирівна

Інженер ІІ категорії.

Освіта: Харківський інститут радіоелектроніки, 1987 рік. Факультет: обчислювальної техніки. Спеціальність: прикладна математика. Кваліфікація: інженер-математик.

В університеті з 1993 року. 

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

T.H. Shevchenko
National University
«Chernihiv Colehium»

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони:

Приймальна комісія (0462) 941-081

(073) 104 82 73
(096) 506 28 20

Приймальня ректора (0462) 941-170

Загальний відділ (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG TG
hindibulufilm tube-fuck.net desi sexy mms karnataka hot videos gamboporn.com xnxx.cpm pornking mojoporntube.net buluflim barbara_cambels apacams.com naked asian cam odiasaxvideo erodrunks.info xnxx blackmail
desi naked altoporn.mobi catfight stories سكس بوب sexbazar.org حيوانات تنيك نساء kannada actors sex videos videoxlist.mobi english blue films film video sex desipornscandals.com tamilanutyxxx.in selene hentai freecartoonporn.info hentsifox
quiapo mass today teleseryes.net apoy sa langit june 9 picture of bur tastymovie.mobi marwadisex video فيديو سكس قصص tinatube.net سكس خليج free hentai books hentaimol.com arai kei نيك حصان مع بنات arabssexporn.net احلى كوس