Психолого-педагогічний факультет (ППФ) був створений у 2004 році рішенням вченої ради університету (наказ ректора № 92 від 30.04.2004 р.). Підготовку фахівців психологічного профілю в університеті було започатковано ще з 1992 року, а соціально-педагогічного профілю – в 2000 році.

Декан факультету – кандидат психологічних наук, доцент Скок Алла Георгіївна. Заступник декана з навчальної роботи – Панченко Тамара Степанівна. Заступник декана з виховної роботи – Платонова Оксана Георгіївна, кандидат педагогічних наук.

Читати далі

На факультету функціонує чотири кафедри: загальної, вікової та соціальної психології, екологічної психології та психічного здоров’я, соціальної педагогіки, українознавства, політології і соціології. Загальна кількість професорсько-викладацького складу ППФ на 2014 рік становить 67 осіб, зокрема 4 доктори наук, професори (з них 1 – за сумісництвом) та 40 кандидатів наук і доцентів (з них 4 – за сумісництвом). На денному відділенні факультету навчається біля 400 студентів, а на заочному відділенні та в екстернатурі близько 270 студентів.

На стаціонарному відділені ППФ здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст» і «магістр» за спеціальностями «Психологія» (спеціалізація «психологія»), «Соціальна педагогіка» (спеціалізація «соціально-правовий захист дітей та молоді»). У 2010 році на факультеті було відкрито нову спеціальність «Соціологія». На заочному відділенні здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями «психологія» та «соціальна педагогіка».

Науково-дослідницька робота на ППФ проводиться за відносно широкого кола проблем педагогічної, психологічної та соціологічної наук. На факультеті діє аспірантура зі спеціальностей «соціальна психологія, психологія соціальної роботи», «загальна педагогіка, історія педагогіки» та «соціальна педагогіка», випускається збірник наукових праць «Вісник ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. Серія: «Психологічні науки» та «Педагогічні науки». Значна увага приділяється організації науково-дослідницької роботи серед студентів. Факультет виступає одним з провідних соціально-психологічних центрів Північноукраїнського регіону, і має науково-практичні зв’язки з провідними навчальними та науково-дослідними установами психолого-педагогічного та соціологічного профілю України, Росії, Білорусії, Польщі та Болгарії, соціальними, пенітенціарними та медичними установами Чернігівщини.

Декан факультету
DSC 8958

Скок Алла Георгіївна

декан психолого-педагогічного факультету

Закінчила Ленінградський державний університет імені О. Жданова, факультет психології за спеціальністю «Психологія» (1977). Викладала у Далекосхідному державному університеті (м.Владивосток, 1981-1986), Інституті підвищення кваліфікації вчителів (1990-1997), працювала практичним психологом у спеціалізованій середній школі №1 (з поглибленим вивченням іноземних мов) та середній школі № 29, м.Чернігів (1992-2003). З 1987 р. по цей час працює в ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. У 2007-2013 рр. – завідувач кафедри загальної та вікової психології, з 2013 р. по 2016 р. – завідувач кафедри загальної, вікової та соціальної психології психолого-педагогічного факультету.

Кандидат психологічних наук, доцент. Кандидатська дисертація на тему «Соціально-психологічні умови формування комунікативної толерантності викладача вищого навчального закладу» захищена у 2007 р.

Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, Асоціації політичних психологів України. Сфера наукових інтересів: вікова психологія, психологія особистості, психологія толерантності. Автор біля 80 наукових праць.

Наш засновник

skok na

Скок Микола Андрійович

Народився 13 грудня 1948 року у с.Корніїв Козелецького району Чернігівської області. У 1975 році закінчив факультет психології Ленінградського державного університету, а у 1981 р. – аспірантуру того ж університету та отримав учений ступінь кандидата психологічних наук.

Професійну діяльність психологом розпочав у 1975 р. на заводі «Зірка» (м. Владивосток). У 1981–1986 рр. працював старшим викладачем у Далекосхідному державному університеті (м. Владивосток). 

З 1986 р. і до кінця життя викладав у Чернігівському державному (національному) педагогічному інституту (університеті) імені Т.Г.Шевченка.

Був ініціатором відкриття на історичному факультеті ЧДПІ спеціальності «Історія та практична психологія». У 1990 р. отримав звання доцента. У 1991-1993 рр. – завідувач секції психології кафедри педагогіки історичного факультету ЧДПІ. З 1993 р. – завідувач кафедри психології того ж факультету. Ініціатор відкриття на історичному факультеті спеціальності «Психологія. Соціальна психологія» (2000). З 2004 р. – незмінний декан психолого-педагогічного факультету Чернігівського педуніверситету. На факультеті була відкрита аспірантура, яку він очолював.

Сферою наукових інтересів були проблеми соціальної психології, психології управління та прийняття рішень, історії психології. Підготував 5 кандидатів наук.

Нагороджений знаками «Відмінник освіти України» (2001), «Ушинський К.Д.» (2008), а в 2006 р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Неодноразово за трудову діяльність був нагороджений Почесними грамотами.

Член Товариства психологів СРСР (з 1991 р. – України), Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, Асоціації політичних психологів України.

Пішов з життя 5 грудня 2016 року.

«На каком-то этапе своей жизни я пришёл к некоторому минимуму принципов. Принципы – это тот маршрут, который не позволяет переходить некоторые грани. Моё достижение состоит в том, что я поставил ограничения своим желаниям и пришёл к такому выводу – как бы ни было тебе, хорошо, плохо ли, - это не есть критерий истины. Критерием истины является то, как чувствуют себя люди рядом с тобой…»

Новини та події психолого-педагогічного факультету

14 груд. 2017

Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проект, мета якого – ...

Шановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Восьмі Сіверянські соціально-психологічні читання», присвяченій пам’яті засновника психолого-педагогічного ...

5-6 грудня 2015 року на базі психолого-педагогічного факультету відбудеться 18-й Всеукраїнський фестиваль практичної психології «Гармонія».

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Шості Сіверянські соціально-психологічні читання», що відбудеться 25 листопада 2015 року на базі ...

Підписка на новини

Підписка на розсилку університету ЧНПУ. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка сьогодні – це один з престижних і авторитетних навчальних закладів України, у якому запроваджуються і плідно розвиваються наукові досягнення, а також кращі національно-історичні та культурні традиції українського народу.