ППФ

 

Психолого-педагогічний факультет

Був створений у 2004 році рішенням вченої ради університету (наказ ректора № 92 від 30.04.2004 р.). Підготовку фахівців психологічного профілю в університеті було започатковано ще з 1992 року, а соціально-педагогічного профілю – в 2000 році.

Декан факультету – кандидат психологічних наук, доцент Скок Алла Георгіївна. Заступник декана з навчальної роботи – Панченко Тамара Степанівна. Заступник декана з виховної роботи – Платонова Оксана Георгіївна, кандидат педагогічних наук.

Читати далі
Загальна інформаціяДеканНаш засновникВидання факультетуРейтинг викладачівСтипендіальний рейтинг студентівВзаємодія зі стейкхолдерами

На факультеті функціонує три кафедри: загальної, вікової та соціальної психології імені М.А. Скока, екологічної психології та соціології, соціальної роботи. Загальна кількість професорсько-викладацького складу ППФ на 2019 рік – 31 особа, зокрема 4 доктори та 26 кандидатів наук.

На факультеті здійснюється підготовка фахівців за освітніми ступенями «бакалавр» і «магістр» за спеціальностями «Психологія», «Соціальна робота», «Освітні, педагогічні науки» та «Соціологія».

Науково-дослідна робота на ППФ проводиться стосовно широкого кола проблем психології, педагогіки та соціальної роботи. На факультеті діє аспірантура зі спеціальностей «загальна педагогіка, історія педагогіки» та «професійна освіта», випускається збірник наукових праць «Вісник НУ «ЧК» імені Т.Г. Шевченка. Серія: «Педагогічні науки».

Щорічно ППФ виступає організатором міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференцій та семінарів з проблем психології, педагогіки та соціальної роботи. Значна увага приділяється організації науково-дослідницької роботи серед студентів. Факультет є одним з провідних науково-методичних центрів Північноукраїнського регіону, і має науково-практичні зв’язки з навчальними та науково-дослідними установами психолого-педагогічного профілю України, Білорусії, Польщі та Болгарії, низкою державних, соціальних, пенітенціарних та медичних установ Чернігівщини.

DSC 8958

Скок Алла Георгіївна

декан психолого-педагогічного факультету

Закінчила Ленінградський державний університет імені О. Жданова, факультет психології за спеціальністю «Психологія» (1977). Викладала у Далекосхідному державному університеті (м.Владивосток, 1981-1986), Інституті підвищення кваліфікації вчителів (1990-1997), працювала практичним психологом у спеціалізованій середній школі №1 (з поглибленим вивченням іноземних мов) та середній школі № 29, м.Чернігів (1992-2003). З 1987 р. по цей час працює в ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. У 2007-2013 рр. – завідувач кафедри загальної та вікової психології, з 2013 р. по 2016 р. – завідувач кафедри загальної, вікової та соціальної психології психолого-педагогічного факультету.

Кандидат психологічних наук, доцент. Кандидатська дисертація на тему «Соціально-психологічні умови формування комунікативної толерантності викладача вищого навчального закладу» захищена у 2007 р.

Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, Асоціації політичних психологів України. Сфера наукових інтересів: вікова психологія, психологія особистості, психологія толерантності. Автор біля 80 наукових праць.

skok na

Скок Микола Андрійович

Народився 13 грудня 1948 року у с.Корніїв Козелецького району Чернігівської області. У 1975 році закінчив факультет психології Ленінградського державного університету, а у 1981 р. – аспірантуру того ж університету та отримав учений ступінь кандидата психологічних наук.

Професійну діяльність психологом розпочав у 1975 р. на заводі «Зірка» (м. Владивосток). У 1981–1986 рр. працював старшим викладачем у Далекосхідному державному університеті (м. Владивосток). 

З 1986 р. і до кінця життя викладав у Чернігівському державному (національному) педагогічному інституту (університеті) імені Т.Г.Шевченка.

Був ініціатором відкриття на історичному факультеті ЧДПІ спеціальності «Історія та практична психологія». У 1990 р. отримав звання доцента. У 1991-1993 рр. – завідувач секції психології кафедри педагогіки історичного факультету ЧДПІ. З 1993 р. – завідувач кафедри психології того ж факультету. Ініціатор відкриття на історичному факультеті спеціальності «Психологія. Соціальна психологія» (2000). З 2004 р. – незмінний декан психолого-педагогічного факультету Чернігівського педуніверситету. На факультеті була відкрита аспірантура, яку він очолював.

Сферою наукових інтересів були проблеми соціальної психології, психології управління та прийняття рішень, історії психології. Підготував 5 кандидатів наук.

Нагороджений знаками «Відмінник освіти України» (2001), «Ушинський К.Д.» (2008), а в 2006 р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Неодноразово за трудову діяльність був нагороджений Почесними грамотами.

Член Товариства психологів СРСР (з 1991 р. – України), Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, Асоціації політичних психологів України.

Пішов з життя 5 грудня 2016 року.

«На каком-то этапе своей жизни я пришёл к некоторому минимуму принципов. Принципы – это тот маршрут, который не позволяет переходить некоторые грани. Моё достижение состоит в том, что я поставил ограничения своим желаниям и пришёл к такому выводу – как бы ни было тебе, хорошо, плохо ли, - это не есть критерий истины. Критерием истины является то, как чувствуют себя люди рядом с тобой…»

25 лютого 2020 року відбулося засідання вченої ради психолого-педагогічного факультету, на яке було запрошено директора Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Олену Михайлівну Антоненко. У рамках зустрічі було обговорено перспективи працевлаштування випускників спеціальностей «Психологія», «Соціальна робота», «Освітні, педагогічні науки».

Також було обговорено компетентності, яких вимагає сучасний роботодавець від психологів, соціальних педагогів, фахівців з соціальної роботи, фахівців з інклюзивної освіти та корекційної педагогіки. У зв’язку з цим було проаналізовано навчальні плани зазначених спеціальностей.

У листопаді 2019 року на психолого-педагогічному факультеті відбулася зустріч з представником психологічної служби Національної гвардії України. Студенти випускних курсів дізналися про перспективи розвитку психологічної служби та можливості кар’єрного зростання у лавах Національної гвардії України.

Інформація для студентів заочної форми навчання

Бакалаврат

:(

231 Соціальна робота, 1 курс

Валеологiя

Філософія і культурологія

011 Освітні, педагогічні науки, 1 курс

Валеологiя

Філософія і культурологія

011 освітні, педагогічні науки, 231 Соціальна робота, 1 курс магістратури

Організація роботи з різними групами клієнтів

Технології корекційно-педагогічної роботи

Новини та події психолого-педагогічного факультету

14 травня 2020 року на психолого-педагогічному факультеті Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка у дистанційному режимі відбудеться черговий VI-й науково-методичний ...

13 листопада о 16:00 в Актовій залі університету відбудеться презентація 1-го курсу психолого-педагогічного факультету 

Шановні колеги!Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Десяті Сіверянські соціально-психологічні читання», яка відбудеться 29 листопада 2019 року на ...

Підписка на новини

Підписка на розсилку університету НУЧК. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.