Психолого-педагогічний факультет
Був створений у 2004 році рішенням вченої ради університету (наказ ректора № 92 від 30.04.2004 р.). Підготовку фахівців психологічного профілю в університеті було започатковано ще з 1992 року, а соціально-педагогічного профілю – в 2000 році.
Декан факультету – кандидат психологічних наук, доцент Скок Алла Георгіївна. Заступник декана з навчальної роботи – Панченко Тамара Степанівна. Заступник декана з виховної роботи – Платонова Оксана Георгіївна, кандидат педагогічних наук.
На факультеті функціонує три кафедри: загальної, вікової та соціальної психології імені М.А. Скока, екологічної психології та соціології, соціальної роботи. Загальна кількість професорсько-викладацького складу ППФ на 2019 рік – 31 особа, зокрема 4 доктори та 26 кандидатів наук.
На факультеті здійснюється підготовка фахівців за освітніми ступенями «бакалавр» і «магістр» за спеціальностями «Психологія», «Соціальна робота», «Освітні, педагогічні науки» та «Соціологія».
Науково-дослідна робота на ППФ проводиться стосовно широкого кола проблем психології, педагогіки та соціальної роботи. На факультеті діє аспірантура зі спеціальностей «загальна педагогіка, історія педагогіки» та «професійна освіта», випускається збірник наукових праць «Вісник НУ «ЧК» імені Т.Г. Шевченка. Серія: «Педагогічні науки».
Щорічно ППФ виступає організатором міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференцій та семінарів з проблем психології, педагогіки та соціальної роботи. Значна увага приділяється організації науково-дослідницької роботи серед студентів. Факультет є одним з провідних науково-методичних центрів Північноукраїнського регіону, і має науково-практичні зв’язки з навчальними та науково-дослідними установами психолого-педагогічного профілю України, Білорусії, Польщі та Болгарії, низкою державних, соціальних, пенітенціарних та медичних установ Чернігівщини.
Скок Алла Георгіївна
декан психолого-педагогічного факультету
Закінчила Ленінградський державний університет імені О. Жданова, факультет психології за спеціальністю «Психологія» (1977). Викладала у Далекосхідному державному університеті (м.Владивосток, 1981-1986), Інституті підвищення кваліфікації вчителів (1990-1997), працювала практичним психологом у спеціалізованій середній школі №1 (з поглибленим вивченням іноземних мов) та середній школі № 29, м.Чернігів (1992-2003). З 1987 р. по цей час працює в ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. У 2007-2013 рр. – завідувач кафедри загальної та вікової психології, з 2013 р. по 2016 р. – завідувач кафедри загальної, вікової та соціальної психології психолого-педагогічного факультету.
Кандидат психологічних наук, доцент. Кандидатська дисертація на тему «Соціально-психологічні умови формування комунікативної толерантності викладача вищого навчального закладу» захищена у 2007 р.
Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, Асоціації політичних психологів України. Сфера наукових інтересів: вікова психологія, психологія особистості, психологія толерантності. Автор біля 80 наукових праць.

Скок Микола Андрійович
Народився 13 грудня 1948 року у с.Корніїв Козелецького району Чернігівської області. У 1975 році закінчив факультет психології Ленінградського державного університету, а у 1981 р. – аспірантуру того ж університету та отримав учений ступінь кандидата психологічних наук.
Професійну діяльність психологом розпочав у 1975 р. на заводі «Зірка» (м. Владивосток). У 1981–1986 рр. працював старшим викладачем у Далекосхідному державному університеті (м. Владивосток).
З 1986 р. і до кінця життя викладав у Чернігівському державному (національному) педагогічному інституту (університеті) імені Т.Г.Шевченка.
Був ініціатором відкриття на історичному факультеті ЧДПІ спеціальності «Історія та практична психологія». У 1990 р. отримав звання доцента. У 1991-1993 рр. – завідувач секції психології кафедри педагогіки історичного факультету ЧДПІ. З 1993 р. – завідувач кафедри психології того ж факультету. Ініціатор відкриття на історичному факультеті спеціальності «Психологія. Соціальна психологія» (2000). З 2004 р. – незмінний декан психолого-педагогічного факультету Чернігівського педуніверситету. На факультеті була відкрита аспірантура, яку він очолював.
Сферою наукових інтересів були проблеми соціальної психології, психології управління та прийняття рішень, історії психології. Підготував 5 кандидатів наук.
Нагороджений знаками «Відмінник освіти України» (2001), «Ушинський К.Д.» (2008), а в 2006 р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Неодноразово за трудову діяльність був нагороджений Почесними грамотами.
Член Товариства психологів СРСР (з 1991 р. – України), Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, Асоціації політичних психологів України.
Пішов з життя 5 грудня 2016 року.
«На каком-то этапе своей жизни я пришёл к некоторому минимуму принципов. Принципы – это тот маршрут, который не позволяет переходить некоторые грани. Моё достижение состоит в том, что я поставил ограничения своим желаниям и пришёл к такому выводу – как бы ни было тебе, хорошо, плохо ли, - это не есть критерий истины. Критерием истины является то, как чувствуют себя люди рядом с тобой…»
Одинадцяті Сіверянські соціально-психологічні читання (2020)
Четверті Сіверянські соціально-психологічні читання
Сьомі Сіверянські соціально-психологічні читання
Восьмі Сіверянські соціально-психологічні читання
Дев'яті Сіверянські соціально-психологічні читання
Десяті Сіверянські соціально-психологічні читання
Вісник N74 2009 р. "Психологічні науки" т.1
Вісник N74 2009 р. "Психологічні науки" т.2
Вісник N82 2010 р. "Психологічні науки" т.1
Вісник N82 2010 р. "Психологічні науки" т.2
Вісник N94 2011 р. "Психологічні науки" т.1
Вісник N94 2011 р. "Психологічні науки" т.2
Вісник N103 2012 р. "Психологічні науки" т.1
Вісник N103 2012 р. "Психологічні науки" т.2
Вісник N105 2012 р. "Психологічні науки" т.1
Вісник N105 2012 р. "Психологічні науки" т.2
Вісник N114 2013 р. "Психологічні науки"
Вісник N121 2014 р. "Психологічні науки" т.1
Вісник N121 2014 р. "Психологічні науки" т.2
Вісник N126 2015 р. "Психологічні науки"
Рейтинг викладачів кафедри екологічної психології та соціології
Рейтинг викладачів кафедри загальної, вікової та соціальної психології імені М.А.Скока
Рейтинг викладачів кафедри соціальної роботи психолого-педагогічного факультету
10 грудня 2020 року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбувся вебінар «Види насильства. Як розпізнати?».
Організатором заходу виступила кафедра екологічної психології та соціології.
Модератором була Рабчевська Тетяна, стейкхолдер, студентка 4-го курсу спеціальності «Психологія», практичний психолог Центру у справах сім'ї та жінок Деснянського району міста Києва, сертифікований спеціаліст по роботі з кривдниками, які вчиняють домашнє насильство.
У ході вебінару обговорювались проблеми домашнього насильства (фізичного, психологічного, економічного та сексуального), розглядались питання щодо циклів насильства, були створені психологічні портрети агресора і жертви.
До вебінару долучились студенти та викладачі психолого-педагогічного факультету, а також практикуючі психологи та соціальні педагоги м. Чернігова. Загалом у відкритому онлайн просторі були присутні 56 осіб. Вебінар проходив на платформі Google Meet.
25 лютого 2020 року відбулося засідання вченої ради психолого-педагогічного факультету, на яке було запрошено директора Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Олену Михайлівну Антоненко. У рамках зустрічі було обговорено перспективи працевлаштування випускників спеціальностей «Психологія», «Соціальна робота», «Освітні, педагогічні науки».
Також було обговорено компетентності, яких вимагає сучасний роботодавець від психологів, соціальних педагогів, фахівців з соціальної роботи, фахівців з інклюзивної освіти та корекційної педагогіки. У зв’язку з цим було проаналізовано навчальні плани зазначених спеціальностей.
У листопаді 2019 року на психолого-педагогічному факультеті відбулася зустріч з представником психологічної служби Національної гвардії України. Студенти випускних курсів дізналися про перспективи розвитку психологічної служби та можливості кар’єрного зростання у лавах Національної гвардії України.
053 Психологія. 1 курс
Основи паблік рілейшнз для ДН (19.05, 19.05, 21.05, 21.05, 27.05)231 Соціальна робота, 2 курс
231 Соціальна робота, 3 курс
053 Психологія, 1 курс магістратури
011 освітні, педагогічні науки, 231 Соціальна робота, 1 курс магістратури
Договір з Сумським державним педагогічним університетом імені А.С.Макаренка (2017)
Договір з Полоцьким державним університетом (Республіка Білорусь, 2018)
Договір з Чернігівським обласним військовим комісаріатом (2018)
Договір з Херсонським державним університетом (2018)
Договір з Чернігівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2019)
Договір з Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України (2019)
Акредитація освітньої програми 053 "Психологія" (Бакалавр)
Акредитація ОП 231 "Соціальна педагогіка" (бакалавр)
Акредитація освітньої програми 053 "Психологія" (Магістр)
Звіт ЕГ про результати акредитаційної експертизи ОП "Інклюзивна освіта. Корекційна педагогіка"
Експертний висновок ГЕР_ОП "Інклюзивна освіта. Корекційна педагогіка"