Кафедра була створена в 2004 році, хоча підготовка фахівців за напрямом «Соціальна педагогіка» була започаткована за ініціативи провідних викладачів кафедри ще в 2000 році.
Підготовка фахівців за напрямком «Соціальна педагогіка» проводилась на історичному факультеті ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка з 2000 року, коли було здійснено перший набір студентів на подвійну спеціальність «Історія і соціальна педагогіка». Для забезпечення навчально–методичного процесу студентів цієї спеціальності з вересня 2001 року на кафедрі педагогіки і методики викладання історії і права сформована секція соціальної педагогіки, кількість викладачів у якій зростала зі збільшенням контингенту студентів та навчальних курсів. Розвиток науково–педагогічного потенціалу кафедри з одного боку, а також можливість масштабніше розгорнути наукові дослідження в галузі соціально–педагогічного знання і соціальної роботи, що сприятиме розвитку гуманітарної освіти і науки в Чернігівському регіоні поставило питання про необхідність відкриття спеціальності «Соціальна педагогіка» (зі спеціалізацією «Соціально–правовий захист дітей та молоді. Соціальний менеджмент.»). В результаті у 2002 році було здійснено перший набір на цю спеціальність.
У зв’язку з створенням у 2004 році психолого–педагогічного факультету рішенням Вченої ради університету була створена кафедра "Соціальної педагогіки". З вересня 2016 року перейменована на кафедру "Соціальної роботи". У 2018 році започатковано ОП "Інклюзивна освіта. Корекційна педагогіка". З жовтня 2019 року кафедра "Соціальної роботи" перейменована на кафедру "Соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук".
Викладацький склад
Станом на 2022 рік на кафедрі "Соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук" підготовку фахівців здійснюють 12 викладачів. Всі викладачі мають вчені ступені та наукові звання, з них: 1 доктор наук, професор, 2 доктори наук, доценти; 1 кандидат наук, професор; 7 кандидатів наук, доценти, 1 кандидат наук, старший викладач. Викладачами кафедри здійснюється підготовка фахівців зі спеціальностей: «Соціальна робота» (бакалаврат і магістратура) освітня програма – «Соціальна педагогіка», і «Освітні, педагогічні науки» освітня програма – «Соціально-виховна робота з дітьми та молоддю» (бакалаврат) та освітня програма – «Інклюзивна освіта. Корекційна педагогіка» (магістратура). Викладачами кафедри розроблено й викладаються понад 80 навчальних дисциплін.
Завідувачка кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент РЕНЬ Лариса Василівна.
Співробітництво
Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з інститутом соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, кафедрою соціальної роботи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи Донецького педагогічного університету; кафедрою дошкільної освіти та соціальної роботи Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»; кафедрами соціальної педагогіки та психології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г. Сковороди; факультетом психології і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; Інститутом «Людини» Київського університету імені Бориса Грінченка, Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, лабораторією соціальної педагогіки Інституту проблем виховання НАПН України, Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка, НДІ педагогіки НАПН України, Українською академією акмеології та іншими науковими установами.
Науково-дослідна робота.
Викладачі кафедри здійснюють наукову розробку комплексної теми "Соціально - педагогічна підтримка вразливих груп населення в кризових умовах " . При кафедрі існує разова аспірантура зі спеціальностей 13.00.01 – “Загальна педагогіка та історія педагогіки”, 13.00.05 – “Соціальна педагогіка”. Співпрацюючи з багатьма ЗВО України та являючись учасниками Всеукраїнської програми “Соціальна освіта в Україні”, викладачі кафедри регулярно беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних науково–практичних конференціях і форумах. При кафедрі створений осередок Української Академії Акмеологічних наук.
На наступний рік
Завідувачка кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук
РЕНЬ Лариса Василівна
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
У 2005 році закінчила Чернігівський державний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Історія та соціальна педагогіка». У 2006 році закінчила магістратуру в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя за спеціальністю «Соціальна педагогіка».
У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Соціально-педагогічні умови профілактичної роботи з дітьми вулиці»(за спеціальністю 13.00.05 - Соціальна педагогіка). Вчене звання доцента кафедри соціальної педагогіки присвоєно в 2014 році.
Стаж науково-педагогічної роботи – 14 років.
Сфера наукових інтересів: технології соціально-педагогічної роботи з дезадаптованими дітьми та підлітками; особливості їх соціально-правового захисту.
Автор 60 наукових праць (50 - статті у наукових виданнях, 10- методичні рекомендації, посібники).
Викладає навчальні дисципліни: «Основи соціально-правового захисту», «Медіаосвіта у виховній роботі», «Основи профорієнтаційної роботи», «Тренінг формування толерантності», «Діловодство в установах соціальної сфери», «Громадянська освіта у роботі з молоддю», «Соціальний патронаж», «Методика проведення соціально-просвітницького тренінгу», «Демократія: від теорії до практики», «Профілактика професійного вигорання».
ORCID:0000-0003-1015-2684
ResearcherID: GPK-8705-2022
Scopus Author ID:
ЗАВАЦЬКА Людмила Миколаївна
Кандидат педагогічних наук, професор, директорка Навчально-наукового інституту психології та соціальної роботи, відмінник освіти України.
У 1978 році закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Фізика». Кандидат педагогічних наук з 1989 року (тема: «Розвиток змісту і методів викладання предметів природничо-математичного циклу в середніх ПТУ» за спеціальністю 13.00.01 „Теорія та історія педагогіки”).
Вчене звання доцента кафедри психології присвоєно у 1995 р. У січні 2011 року присвоєно вчене звання професора кафедри соціальної педагогіки.
У 2011 році обрана академіком Української Академії Акмеології по відділенню «Соціальна акмеологія». Член асоціації завідувачів кафедр соціальної педагогіки і соціальної роботи. Член правління громадської організації «Вибір».
Стаж науково-педагогічної роботи 39 років, в тому числі у Чернігівському державному (національному) педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка.
Сфера наукових інтересів: технології соціально-педагогічної діяльності з різними категоріями клієнтів, особливості соціального патронажу клієнтів, інклюзивна освіта, профілактика негативних звичок у підлітковому середовищі. Має 135 друкованих праць.
Основні навчальні дисципліни: «Вступ до спеціальності», «Соціальна педагогіка», «Технології соціальної роботи», «Соціальний супровід сім’ї», «Інклюзивна освіта», «Професійна діяльність асистента вчителя», «Актуальні проблеми соціальної роботи».
ORCID:https://orcid.org/0000-0003-2069-9667
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/31670111
ScopusAuthorID:
ГРИЩЕНКО Світлана Владиславівна
Доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
У 1981 закінчила році Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка, історичний факультет за спеціальністю «Історія». У 2007 році захистила кандидатську дисертацію «Науково-педагогічна діяльність В.С. Іконникова у вищих закладах освіти України (друга половина XIX – початок XX століття)» (за спеціальністю 13.00.01 – Теорія та історія педагогіки).
Вчене звання доцента кафедри соціальної педагогіки присвоєно у 2011 році. З січня 2015 доктор педагогічних наук «Теоретико-методичні основи самовдосконалення майбутніх фахівців соціальної сфери» (13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти). У грудні 2018 року присвоєно вчене звання професора кафедри соціальної роботи.
Стаж науково-педагогічної роботи – 20 років.
Сфера наукових інтересів: соціальна педагогіка, соціальна робота в зарубіжних країнах, здоровий спосіб життя, протидія торгівлі людьми, персоналії закладу вищої освіти, самовиховання, самовдосконалення.
Автор більше ніж 80 публікацій, з них: 5 – навчальних посібників у співавторстві, 3 – одноосібні монографії, 46 – фахових статей, 3 – у зарубіжних виданнях, 3 – у виданнях, що входять до наукометричних баз.
Викладає навчальні дисципліни: «Протидія торгівлі людьми», «Методика соціального виховання», «Основи наукових досліджень», «Охорона праці в галузі», «Методика викладання соціально-педагогічних (фахових) дисциплін», «Організація діяльності суб’єктів інклюзивного навчання», «Спеціалізовані служби в соціальній сфері».
ORCID:0000-0002-7981-3578
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/23495171
ScopusAuthorID:
ЯНЧЕНКО Тамара Василівна
Доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
У 1991 році закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Історія та право». Впродовж 1991 – 1995 років працювала вчителем історії у середній школі №2 м. Чернігова.
У 1995 – 2001 роках працювала асистентом кафедри історії України та кафедри педагогіки та методики викладання історії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Протягом 2001 – 2004 років навчалася в аспірантурі Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. У 2006 році захистила кандидатську дисертацію (тема «Проблеми соціально-педагогічної підтримки дітей, які потребували захисту, в Україні (друга половина ХІХ – початок ХХ ст»). Звання доцента отримала у 2008 році.
У 2017 році захистила докторську дисертацію на тему «Витоки та засади наукового розвиткуі практичного втілення педології в Україні» (за спеціальністю 13.00.01 –Загальна педагогіка та історія педагогіки).
Стаж науково-педагогічної роботи – 29 років.
Автор близько 80 наукових праць.
Сфера наукових інтересів: історія соціальної педагогіки.
Навчальні дисципліни, які викладає: «Історія соціальної роботи», «Етнопедагогіка», «Дитинознавчі дослідження у педагогіці», «Методологія та організація наукових досліджень», «Педагогічні системи та технології в інклюзивній освіті».
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-2967-0695
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/18141055
ScopusAuthorID:
ПЛАТОНОВА Оксана Георгіївна
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук, заступник директора з питань молодіжної політики та іміджевої діяльності Навчально-наукового інституту психології та соціальної роботи.
Закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка у 1992 році за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання». З дня заснування психолого-педагогічного факультету і до тепер, працює викладачем на кафедрі соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
У 2010 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Підготовка майбутніх соціальних педагогів до застосування особистісно орієнтованих виховних технологій в спеціальних установах для дітей» (за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти).
З 2011 року є дійсним членом Української Академії Акмеології. Вчене звання доцента присвоєно у 2012 році.
Науково-педагогічний стаж – 26 років.
Сфера наукових інтересів: професійна підготовка майбутніх соціальних педагогів під час літньої організаційно-відпочинкової соціально-педагогічної практики.
Автор 50 публікацій, з них 46 наукових, 5 навчально-методичного характеру.
Навчальні дисципліни, які викладає: «Основи красномовства», «Теорія і практика соціально-виховної роботи», «Основи корекційної педагогіки», «Соціальне виховання», «Організація роботи з різними групами клієнтів», «Соціально-педагогічне консультування», «Технології терапевтичної діяльності», «Соціально-педагогічна терапія».
ORCID:0000-0003-4197-3290
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/27340498
ScopusAuthorID:
МИХАЙЛЕНКО Оксана Володимирівна
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук, заступник директора з навчальної роботи Навчально-наукового інституту психології та соціальної роботи.
В 1990 р. закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Педагогіка та методика початкового навчання». У 1998 р. закінчила Чернігівський обласний інститут підвищення та перепідготовки працівників освіти за спеціальністю «Психологія. Практична психологія».
На кафедрі працює з 2003 року. У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Підготовка майбутніх соціальних педагогів до професійної діяльності з обдарованими дітьми»(за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти). У 2016 році присвоєно вчене звання доцента кафедри соціальної педагогіки.
Стаж науково-педагогічного роботи - 21 рік.
Сфера наукових інтересів: соціально-педагогічна робота з обдарованими дітьми, підготовка соціальних педагогів до роботи з обдарованим дітьми.
Автор понад 45 публікацій.
Викладає навчальні дисципліни: «Соціалізація особистості», «Соціально-педагогічна робота з обдарованими дітьми», «Основи ювентології» «Педагогічна деонтологія», «Теорія соціальної роботи», «Соціально-виховна робота у службі пробації», «Соціальна профілактика», «Профілактика девіантної поведінки в молодіжному середовищі», «Соціально-виховна робота у пенітенціарних установах», «Соціальна реабілітологія», «Соціально-педагогічна робота в ЗДО з дітьми з ООП».
ORCID:0000-0003-4858-0983
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/38718245
ScopusAuthorID:
ЗАЙЧЕНКО Наталія Іванівна
Доктор педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
Закінчила в 2000 році історичний факультет Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія. Українознавство» з відзнакою.
Захистила кандидатську дисертацію на тему «Педагогічні ідеї та науково-просвітницька діяльність О.О. Потебні (1835–1891)» за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки в 2006 році.
Докторська дисертація на тему «Розвиток теорії і практики соціальної педагогіки в іспаномовних країнах у ХХ – на початку ХХІ століття» за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки була захищена в 2015 році. Вчене звання доцента кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук присвоєно в 2023 році.
Стаж науково-педагогічної роботи – 17 років.
Автор понад 200 публікацій, 6 монографій.
Сфера наукових інтересів: іспанська педагогіка (кінець ХІХ – перша третина ХХ ст.), соціальна педагогіка і соціальна робота в іспаномовних країнах (ХХ – початок ХХІ ст.).
Викладає навчальні дисципліни: «Педагогіка», «Педагогіка вищої школи», «Соціальна політика», «Соціально-виховна робота у громаді», «Соціокультурна діяльність у вихованні», «Основи сімейної педагогіки», «Методики роботи гувернера з різними групами дітей».
ORCID: 0000-0002-4961-4711
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/39682275
Scopus Author ID:https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57216298695
МАХОТКІНА Ліна Борисівна
Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
У 2004 році закінчила Чернігівський державний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика та основи економіки». На кафедрі працює з 2007 року.
Навчалася в аспірантурі ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка з 2010-2013 роки. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Педагогічний супровід дітей-сиріт у новому соціально-виховному середовищі»(за спеціальністю 13.00.05 - Соціальна педагогіка).
Стаж науково-педагогічної роботи – 10 років.
Сфера наукових інтересів: технології соціально-педагогічної роботи з дезадаптованими дітьми та підлітками; особливості їх соціально-правового захисту.
Автор 20 наукових праць.
Викладає навчальні дисципліни: «Людина в сучасному соціумі», «Соціально-педагогічна робота в сфері дозвілля», «Соціальне забезпечення», «Соціальне проєктування», «Супервізія та наставництво в системі інклюзивної освіти», «Корекційно-реабілітаційна робота з різними групами дітей», «Огранізація центрів соціального обслуговування», «Проєктування та прогнозування соціально-виховної роботи», «Соціальне підприємництво».
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-1510-9071
ResearcherID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/11182487
ScopusAuthorID:
Могильний Федір Віталійович
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
У 2009 році закінчив Чернiгiвський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Соціальна педагогіка». У 2015 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров’я) на тему «Педагогічний контроль фізичного розвитку учнів основної школи на уроках фізичної культури». У 2020 році закінчив докторантуру при Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Стаж науково-педагогічної роботи – 6 років.
Сфера наукових інтересів: контроль та діагностика розвитку людини, здоров’язбережувальні технології, менеджмент освіти, психофізіологічні особливості людини, соціалізація особистості.
Громадська діяльність (участь):
• програма USID «Рада: Відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво»;
• програма ГО «Центр розвитку ЛІДЕР»: Leader Land у Водограї;
• проєкт «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах». За фінансової підтримки Європейського Союзу;
• проєкт «ЄС: вибір української молоді»;
• проєкт «Історичні прогулянки містом».
Автор понад 35 наукових праць.
Викладає курси: «Методики роботи з дитячими та молодіжними організаціями», «Волонтерська діяльність», «Соціально-виховна робота в закладах освіти», «Соціальна діагностика», «Менеджмент соціальної роботи» «Національно-патріотичне виховання», «Соціально-педагогічна робота з сім’ями які виховують дітей з ООП», «Соціально-педагогічна робота в закладах освіти», «Менеджмент інновацій у соціальній роботі».
ORCID:https://orcid.org/0000-0002-0581-7680
ResearcherID:
Scopus Author ID:
ПЕНЬКОВЕЦЬ Олександра Михайлівна
Кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
Закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка у 1982 році за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання». В 1999 році отримала диплом спеціаліста за спеціальністю – «Практична психологія». У 2001 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Філософсько – освітні погляди Софії Русової (соціально – філософський аналіз)» (09.00.03 - Соціальна філософія, історія філософії).
На кафедрі працює з 2003 року. Вчене звання доцента кафедри соціальної педагогіки присвоєно у 2011 році.
Науково-педагогічний стаж – 25 років.
Сфера наукових інтересів: філософія освіти, соціальна політика.
Автор 22 публікацій, з них 20 наукових, 2 навчально-методичного характеру.
Викладає такі навчальні дисципліни: «Соціальна молодіжна політика», «Соціальна політика», «Самовиховання і саморегуляція».
ORCID:
ResearcherID:
Scopus Author ID:
Дроздова Марина Анатоліївна
Кандидат психологічних наук, доцент.
Закінчила історичний факультет Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Історія та практична психологія» (2003 р.), магістратуру за спеціальністю «Психологія» (2004 р.). В університеті працює з 2004 р. Закінчила аспірантуру ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка зі спеціальності «соціальна психологія» (2010 р.).
Кандидат психологічних наук, доцент. Кандидатська дисертація на тему «Механізми відтворення батьківських образів в уявленнях молоді про політичних лідерів» (спеціальність 19.00.11 – політична психологія) захищена у 2010 р. Вчене звання доцента присвоєно у 2012 р.
Член Асоціації політичних психологів України.
Стаж науково-педагогічного роботи - 16 років.
Сфера наукових інтересів: соціальна психологія, психологія творчості та мистецтва. Автор понад 60 наукових праць.
Викладає навчальні дисципліни: соціальна психологія, психодіагностика, психологія масової поведінки, психологія креативності та мистецтва.
ORCID:https://orcid.org/0000-0002-1388-4955
ResearcherID:
ScopusAuthorID:
Карпова Ірина Гораціївна
Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
Закінчила історичний факультет Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка у 1984 році за спеціальністю «Історія з додатковою спеціальністю радянське право» з відзнакою. У 2005
році – юридичний факультет Міжрегіональної академії управління персоналом (спеціальність “Право”).
Захистила кандидатську дисертацію на тему «Соціально-педагогічні умови розвитку творчої обдарованості студентської молоді у позанавчальній діяльності вищого навчального закладу» за спеціальністю 13.00.05 – соціальна педагогіка в 2010 році.
В 2013 році отримала вчене звання доцента.
Стаж науково-педагогічної роботи 32 роки.
Автор близько 90 публікацій.
Сфера наукових інтересів: соціальна педагогіка, творчий розвиток особистості, історія соціальної педагогіки та соціальної роботи в Україні та зарубіжних країнах.
Викладає навчальні дисципліни: «Риторика», «Методика роботи з дітьми групи ризику», «Рекламно-інформаційні технології», «Конфліктологія», «Соціально-виховна робота з сім'ями», «Соціально-педагогічна робота з різними типами сімей», «Масові форми роботи з дітьми та молоддю».
ORCID:https://orcid.org/0000-0003-2939-0551
ResearcherID:
ScopusAuthorID:
Ворошило Наталія Федорівна
Старший лаборант кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук.
Закінчила психолого-педагогічний факультет Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Соціальна педагогіка» (2011 р.).
На кафедрі працює з 2016 р.
Графік практики 2021-2022 н.р.
План роботи кафедри на 2020-2021 н.р.
Графік проходження практики 2020-2021 н.р.
Електронні видання /Корисні ресурси
Опитування студентів бакалаврату спеціальності 011 2021-2022н.р
Опитування студентів магістратури спеціальності 011 2021-2022н.р
Результати опитування здобувачів щодо компонентів ОП (бакалаврат, Освітні, педагогічні науки)_2021
Аналіз анкети стейкхолдерів_2020_ОП Соціальна педагогіка
Аналіз опитування здобувачів щодо якості освіти 2021
Результати опитування здобувачів щодо компонентів ОП (бакалавріат, Соціальна робота) 2021
Результати опитування випускників ОП Соціальна педагогіка 2021
Опитувальник для випускників спеціальності 231 Соціальна робота
Аналіз анкети стейкхолдерів_2020
Сертифікат Рень Л._Батьківство без стресу
Рень Л.В._Сертифікат_Медіаграмотність
Михайленко О.В._Свідоцтво підвищення кваліфікації_2023
Свідоцтво про підвищення кваліфікації Махоткіна Л.Б._2022
Свідоцтво про підвищення кваліфікації Грищенко С.В_2022
Сертифікати Завацька Л.М. 2023
Сертифікат Іноземна мова С1 Зайченко Н.І.
Сертифікат Махоткіна Л.Б._2022
Міжнародне стажування Зайченко Н.І. 2023
Свідоцтво про підвищення кваліфікації_Завацька Л.М._2021
Підвищення кваліфікації_Луцьк 2021_сертифікати
Сертифікат_Михайленко О.В._2021
Сертифікат Платонова О.Г._2021
ДроздоваМ_Підв_квал_Переяслав_2024
ДроздоваМ_Підв-кваліф_КНУ_2023
Свідоцтво про стажування_Рень Л.В.
Свідоцтво про стажування_Завацька Л.М.
Свідоцтво про стажування_Могильний Ф.В.
Підвищення кваліфікації _ Янченко Т.В.
Підвищення кваліфікації _ Завацька Л.М.
Лист_ запит_ Управління освіти
Вiдгук_роботодавця_Бiлогура_В.О.
Рішення Вченої ради від 26.12.19
Професійна підготовка фахівців з інклюзивної та корекційної освіти
Виступ на телебаченні в програмі "Тема дня"
Лист начальнику управління освіти
Вибіркові навчальні дисципліни
Протокол_Вчена рада факультету_лютий 2020
Круглий стіл_Співпраця та наступність в організації інклюзивного навчання дітей з ООП
Студентський альманах 2024-2025
Збірник тез Х Сіверянські соціально-педагогічні читання
Диплом ІІ ступеня Тихоненко Т.
Збірник_Конференції_20.11.2020
Міжнародна спартакіада «Сильні духом»
Нотатник для учасників “Вибору-8”
Подяка за профілактику ризикованої поведінки серед дітей
Онлайн навчання тренерів з профілактики ризикованої поведінки серед дітей
Договір про співпрацю_Варна (Болгарія)
Угода про надання гранту на проєкт "Дієва профілактика"
Акредитація освітньої програми "Соціальна педагогіка" (Бакалавр)
Акредитація освітньої програми "Соціальна педагогіка" (Магістр)
Робота нашого Віртуального молодіжного Бізнес-хабу Clever
30 вересня 2024 р. нашою кафедрою було проведено заняття для учнів 7-9 класів Чернігівської гімназії №2 Чернігівської міської ради.
Про що йшлося? Та про те, що сучасний бізнес може бути соціально орієнтованим. Старша викладачка Лина Махоткина розказала, що таке соціальне підприємництво, які види соціальних підприємств існують, а ще привела багато цікавих прикладів роботи соціального бізнесу в Україні та закордоном.
Соціальне підприємництво дає можливість не лише заробити підприємцю, але й вирішити багато проблем суспільства, відповідально ставитись до природи, допомогти тим, хто потребує підтримки.
На занятті були присутні завідувачка кафедри Larisa Ren та доцент Федір Могильний.
Захід проведений у межах проєкту Еразмус
@vehub4you
https://drive.google.com/file/d/1Ubsh0-nbmK13BnxNr5Ys8A4wno3y1mik/view