Чи складно доглядати за газоном?

Чи складно доглядати за газоном?

Людина, яка бачила красиві присадибні галявини лише в англійських фільмах, однозначно скаже, що догляд за газоном не потребує якихось особливих знань і вмінь. На перший погляд це дійсно так, адже трава на луках росте без будь-яких проблем і додаткових витрат. Проте, насправді, все не так просто.

Перш за все, ні в якому разі не можна порівнювати природні луки з газоном. Газонна трава потребує дуже специфічного підходу на всіх етапах розвитку. Навряд чи вдасться описати всі нюанси догляду за галявиною навіть у кількох статтях. Набагато простіше звернутися до спеціалістів, які мають значний досвід у сфері ландшафтного дизайну загалом і оформлення газонів зокрема.

Експерти стверджують, що найчастіше початківці припускаються наступних помилок:

• не враховують особливості складу ґрунту, близькості ґрунтових вод і якості насіння;
  • не можуть забезпечити оптимальний догляд за газоном (організація поливу, своєчасне підстригання і т.д.);
  • ігнорують перші прояви різноманітних захворювань.

Останній пункт є особливо важливим. Не варто забувати, що газон – це живий організм, який живе, розвивається і може захворіти. Його лікування не можна здійснювати дилетантськими методами. У противному випадку, газон просто помре.

Мабуть, немає сенсу перераховувати всіх потенційних ворогів газонної трави, бо їх дуже багато. У будь-якому випадку, перші прояви «хвороби» газону зможуть побачити навіть початківці. А от усі подальші кроки варто здійснювати лише після консультації з фахівцем.