З часів створення факультету фізичного виховання в ЧДПІ імені Т.Г.Шевченка у 1966 році кафедрою теорії та методики фізичного виховання (в різних назвах – теоретичних основ фізичного виховання та ін.) завідували доц. О.В.Петунін, доц. В.К.Філіпов, доц. В.Я.Подорога, доц. А.І.Панін, з 1981 року доц. М.М.Огієнко; кафедрою педагогіки, психології і методики фізичного виховання - доц. О.Я.Куриш, ст. викл. О.Д.Савчук.

Історія кафедриСклад кафедри

Кафедру педагогіки, психології і методики фізичного виховання створено в 1994 році (наказ №11 вк/1 від 01.02.1994) шляхом реорганізації двох окремих кафедр: кафедри теорії і методики фізичного виховання і кафедри педагогіки.

На кафедрі працює 15 викладачів, з них 2 доктори педагогічних наук, 7 кандидатів педагогічних наук, 1 кандидат наук з фізичного виховання і спорту, 1 кандидат історичних наук (за сумісництвом), 2 старші викладачі, 2 викладачі. Кількість штатних викладачів з науковими ступенями і вченими званнями становить 73,3%. Середній вік викладачів – 45 років. Штат навчально-допоміжного персоналу складає 1 старший лаборант.

Кафедра готує вчителів фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів, інструкторів з фізичної культури, керує науково-дослідною роботою аспірантів. Члени кафедри при проведенні занять використовують  сучасні досягнення педагогічної і психологічної науки, результати власних наукових досліджень.

На кафедрі створені наукові лабораторії: «Проблем формування рухової функції осіб, які займаються фізичним виховання і спортом», «Проблеми адаптації людини до рухової діяльності», де плідно працюють не тільки викладачі, аспіранти, докторанти, а й значна кількість студентів. Результатом студентської наукової діяльності є щорічні дипломні та магістерські роботи високої якості, наукові публікації, участь у студентських наукових конференціях, у щорічних Всеукраїнських олімпіадах зі спеціальності.

Основними напрямами наукової роботи кафедри педагогіки, психології і методики фізичного виховання є: новітні технологій підготовки вчителя фізичної культури; дослідження адаптації людини до рухової діяльності; формування рухової функції школярів різних вікових груп; біомеханічний контроль спортивної майстерності.

Науковим доробком викладачів кафедри є підручники, монографії, навчальні та методичні посібники, наукові статті, тези, доповіді на наукових конференціях.

Колектив кафедри веде плідну роботу з виховання студентської молоді у рамках загально-факультетських, університетських заходів, пропагує серед студентів здоровий спосіб життя, ідеї гуманістичної освіти, надбання світової культури, культуру поведінки, спілкування.

Кафедра має ділові, професійні, наукові зв’язки з багатьма вишами України, дитячими дошкільними закладами, школами, позашкільними закладами.

lisenko

Завідувач кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання

Лисенко Людмила Леонідівна

nosko

Носко Микола Олексійович

Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

ogienko

Завідувач кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання

Носко Микола Олексійович

Підписка на новини

Підписка на розсилку університету ЧНПУ. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.