Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка
T.H. Shevchenko National University «Chernihiv Colehium»
НУЧК імені Т.Г Шевченка

Кафедра математики та економіки створена 01.09.2017 року внаслідок реорганізації та об’єднання кафедри вищої математики та методик навчання фізико-математичних дисциплін та кафедри соціально-економічних дисциплін. 

Кафедра є випусковою та забезпечує підготовку здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Математика).

Історія кафедриСклад кафедриНавчальні дисципліниНормативні документиЛіцензування та акредитаціяПідвищення кваліфікації викладачівНаукова діяльність викладачівНаукова діяльність студентівПрактична підготовка студентівНаші випускники

Кафедра математики здійснює набір та фахову підготовку здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» (перший рівень вищої освіти) та освітнього ступеня «магістр» (другий рівень вищої освіти) за освітньо-професійною програмою Середня освіта (Математика) (спеціальність 014 Середня освіта (Математика)). Викладачі кафедри також забезпечують фундаментальну математичну підготовку фахівців за іншими освітніми програмами природничо-математичного факультету.

Історія кафедри математики нерозривно пов’язана з понад столітньою історією математичних та методичних кафедр інституту (університету).

Ще в 20-х роках минулого століття була створена кафедра техніко-математичних дисциплін. На початку 30-х рр. вона була реорганізована в кафедру математики, яку понад 10 років очолював І. О. Карханін. У 1949 році з кафедри математики було виокремлено кафедру фізики, а завідувачем кафедри математики став В. С. Кролевець.

У другій половині 20-го століття в інституті значно зростає кількість кафедр математичних дисциплін. Так, у 1960 році була створена кафедра елементарної математики та методики математики, яку очолив Л. М. Вивальнюк. Провідним викладачем методики навчання математики тривалий час був доцент М.І. Антоненко.

У 1982 році створено фізико-математичний факультет, у межах якого було об’єднано три математичні кафедри: кафедра математики (завідувач Л. М. Вивальнюк); кафедра елементарної математики і методики викладання математики (у 1970-1973 роках її очолював В. М. Петров), яку у 1974 році під керівництвом В. Н. Боровика реорганізовано в кафедру геометрії і методики викладання математики; кафедра математичного аналізу, створена додатково у 1972 році (завідувач Я. А. Ройтберг). А у 1983 році на факультеті була створена ще одна кафедра – методики викладання фізики і математики (завідувач В. Ф. Савченко). У 1984 році її було перейменовано у кафедру педагогіки, психології та методики викладання фізики і математики. Також у цьому ж році було перейменовано кафедру геометрії і методики викладання математики у кафедру геометрії.

На математичних кафедрах факультету у різні часи плідно працювали професори В.М. Костарчук, Я.А. Ройтберг, З.Г. Шефтель, В.Н. Боровик, Л.М. Вивальнюк, М.М. Мурач, Л.М. Кобко, М.В. Мошель, доценти М.Ф. Бурляй, Е.В. Рафаловський, І.П. Коваленко, І.М. Майборода, О.І. Соколенко, В.І. Коваленко та багато інших викладачів.

Наукова школа в галузі математичного аналізу, яку тривалий час очолював професор Я. А. Ройтберг, завдяки науковим здобуткам її керівників та учнів стала відомою і визнаною не тільки в Чернігові, Україні, а й далеко за її межами, зокрема у США, Ізраїлі, Німеччині, Франції, Італії.

У контексті історії розвитку університету кафедри математичних дисциплін неодноразово змінювали свої назви і статус, але науково-педагогічні працівники та співробітники кафедр завжди на високому рівні забезпечували фундаментальну, науково-теоретичну, методичну підготовку студентів з дисциплін математичного, методичного циклів та споріднених дисциплін в університеті, активно займалися розробкою нових підручників та навчальних посібників для ЗВО та ЗЗСО.

Нині викладачів математичних та методичних дисциплін об’єднує кафедра математики (наказ ректора НУЧК імені Т.Г. Шевченка № 104 від 06.11.2023 Про перейменування кафедри). Викладачі кафедри у навчальному процесі забезпечують фахове викладання понад 30 навчальних дисциплін на 17 освітніх програмах університету.

Члени кафедри активно займаються науково-методичною роботою, беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських, міжвузівських науково-практичних конференціях та є авторами наукових статей, підручників, навчально-методичних посібників для студентів, вчителів та учнів шкіл. Студенти також активно долучаються до наукової роботи, результати досліджень доповідають на наукових форумах різного рівня. Традиційним стало проведення на природничо-математичному факультеті Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Крок у науку: дослідження у галузі природничо-математичних дисциплін та методик їх навчання», співорганізаторами якої є викладачі кафедри математики.

Кафедра підтримує наукові зв’язки з провідними науковими осередками України: Національна академія педагогічних наук України; Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Національний університет «Чернігівська політехніка», Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, Ніжинський державний університет імені М. Гоголя, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського та ін.

Викладачі кафедри систематично співпрацюють із закладами загальної середньої освіти, позашкільної освіти, професійної (професійно-технічної) освіти Чернігова та області: виступають з лекціями перед вчителями, учнями, батьками, залучають їх до участі у наукових конференціях, до обговорення проблем педагогічної галузі, удосконалення освітнього процесу, зокрема до обговорення освітніх програм. Кафедра залучає досвідчених вчителів математики до проведення лекційних та практичних занять, настановчих та підсумкових конференцій з виробничої педагогічної практики. Тісні виробничі зв’язки кафедра підтримує з комунальним закладом «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради, а також з ОКПНЗ «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді».

На кафедрі систематично проводять І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з математики, а також залучають студентів до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Математика» серед студентів педагогічних університетів.

Викладачі кафедри підтримують зв’язки з випускниками факультету: надають їм допомогу в організації навчально-виховного процесу, залучають до наукової роботи, до обговорення освітніх програм.

Нині колектив кафедри математики активно працює над удосконаленням якості освіти, над вирішенням актуальних проблем у галузі підготовки висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців.

Filon

 

Завідувач кафедри математики/Head of the Department of Mathematics

Філон Лідія Григорівна / Lidiia Filon

 

Кандидат педагогічних наук, доцент / Сandidate of pedagogical sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor

ORCID: 0000-0002-0296-4917

Google Scholar

e-mail:

 

Детальніше...

 

Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка (1988), спеціальність математика і фізика.

Аспірантура: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (1997).

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (1999), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання математики, тема дисертації “Вивчення елементів стереометрії в курсі математики основної школи”.

Вчене звання: доцент кафедри педагогіки, психології та методики викладання математики (2005).

Навчальні дисципліни: методика навчання математики, елементарна математика, практикум розв’язування задач шкільної математики; математичний аналіз; вища математика.

Керівник виробничої педагогічної практики студентів.

Наукові інтереси: сучасні педагогічні технології у навчанні математики, професійно-педагогічна підготовка майбутнього вчителя математики.

Наукові досягнення: автор та співавтор понад 75 науково-методичних публікацій різного рівня, серед яких 9 навчальних посібників, статті у журналах та збірниках наукових праць; учасник міжнародних та всеукраїнських науково-методичних конференцій.

Науково-методична діяльність: член журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики; голова журі ІІ етапу конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру МАН; член журі (2016 р.), голова журі (2021 р.) другого туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року”, номінація “Математика”; член експертної групи з експертної оцінки завдань сертифікаційної роботи ЗНО з математики при Київському регіональному центрі оцінювання якості освіти (2018-2021 рр.); науковий керівник дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії; член Громадської організації «Міжнародна організація дослідників з дидактики математики».

Відзнаки: Грамота Верховної Ради України (2022); Подяка Міністерства освіти і науки України (2018); Почесна грамота Чернігівської обласної ради (2015, 2018); Грамота управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації (2004); Почесна Грамота управління освіти Чернігівської міської ради (2014); Диплом лауреата обласної премії імені Софії Русової (2008), Почесна Грамота університету (1999, 2004, 2010, 2015).


Sokolenko

Соколенко Лілія Олександрівна / Lilia Sokolenko

 

Доцент кафедри математики/Associate рrofessor of the Department of Mathematics

Кандидат педагогічних наук, доцент/ Сandidate of pedagogical sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor

ORCID: 0000-0001-8498-2598

Google Scholar

e-mail:

 

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка (1991), спеціальність математика.

Аспірантура: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (1997).

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (1997), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання математики, тема дисертації “Методика реалізації прикладної спрямованості шкільної алгебри і початків аналізу”.

Вчене звання: доцент кафедри педагогіки, психології та методики викладання математики (2002).

Навчальні дисципліни: методика навчання математики, наукові основи шкільного курсу математики, організація освітнього процесу та методика навчання математики у закладах освіти різних типів, аналітична геометрія, проективна геометрія та методи зображень, математичний аналіз.

Наукові інтереси: теорія та методика навчання (математика), елементарна математика, вища математика.

Наукові досягнення: автор та співавтор понад 100 науково-методичних робіт, серед яких 6 навчально-методичних посібників, 4 методичні рекомендації до навчання математичних і методичних курсів, 35 науково-методичних статей.

Науково-методична діяльність: член Громадської організації «Міжнародна організація дослідників з дидактики математики».

Відзнаки: Почесна грамота управління освіти Чернігівської міської ради (2016, 2019); Почесна Грамота університету (2011, 2019).

 


Nak

Нак Марина Миколаївна / Maryna Nak

 

Доцент кафедри математики/Associate рrofessor of the Department of Mathematics

Кандидат педагогічних наук, доцент/ Сandidate of pedagogical sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor

ORCID: 0000-0003-3775-8141

Google Scholar

e-mail:

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка (1998 р.), спеціальність "Математика, інформатика та обчислювальна техніка".

Аспірантура: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (2004 р.).

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (2008 р.), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання математики; дисертація на тему "Історико-методичний аналіз розвитку методів розв’язування задач з алгебри в загальноосвітній школі".

Вчене звання: доцент кафедри вищої та прикладної математики (2015 р.).

Навчальні дисципліни: Лінійна алгебра, алгебра і теорія чисел, аналітична геометрія та лінійна алгебра, історія і методологія математики, основи вищої математики, вища математика, дискретна математика, числові системи, теорія множин, теорія груп.

Наукові інтереси: проблеми методики навчання математики, історія математики.

Наукові досягнення: автор та співавтор понад 60 науково-методичних публікацій різного рівня, учасник міжнародних та всеукраїнських наукових та науково-методичних конференцій.

Науково-методична діяльність: член оргкомітету Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю студентів, аспірантів та молодих вчених «Крок у науку: дослідження у галузі природничо-математичних дисциплін та методик їх навчання» ( З 2018).

Відзнаки: Почесна Грамота управління освіти Чернігівської міської ради (2015); Почесна Грамота університету (2006, 2010, 2013).


 

 

muzichenko

Музиченко Світлана Василівна / Svitlana Muzychenko

    Доцент кафедри математики/Associate рrofessor of the Department of Mathematics

    Кандидат педагогічних наук, доцент/ Сandidate of pedagogical sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor

ORCID: 0000-0003-4068-4446

Google Scholar

e-mail:

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка (1994), спеціальність математика, інформатика та обчислювальна техніка.

Аспірантура: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка (2003).

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (2006), спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання математики, тема дисертації “Конструктивні задачі як засіб розвитку творчого мислення учнів у процесі навчання алгебри”.

Вчене звання: доцент кафедри педагогіки, психології та методик навчання фізики й математики (2013).

Навчальні дисципліни: методика навчання математики; елементарна математика; практикум розв’язування задач шкільної математики; математичний аналіз; методи обчислень; диференціальна геометрія і топологія; математична логіка і теорія алгоритмів.

Керівник виробничої педагогічної практики студентів.

Наукові інтереси: методологія освіти, сучасні педагогічні технології у навчанні математики, професійно-педагогічна підготовка майбутнього вчителя математики.

Наукові досягнення: автор та співавтор понад 50 науково-методичних публікацій різного рівня, учасник міжнародних та всеукраїнських науково-методичних конференцій.

Науково-методична діяльність: керівник гуртка «Вибрані питання математики» при ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді»; член журі ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру МАН.

Відзнаки: Почесна грамота управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації (2022); Грамота університету (2012).

 


balynov

Балюнов Олексій Олександрович / Oleksiy Balyunov

      Доцент кафедри математики/Аssociate рrofessor of the Department of Mathematics

     Кандидат фізико-математичних наук, доцент/ Сandidate of physico-mathematical sciences (Ph.D.), аssociate рrofessor

ORCID: 0000-0001-8671-241X

Google Scholar

e-mail:

 

Детальніше...

Освіта: механіко-математичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка (1985 р.) за спеціальністю 01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми, кваліфікація – механік.

Аспірантура: механіко-математичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка (1987 р.).

Науковий ступінь: кандидат фізико-математичних наук, тема дисертації «Деформування гнучких струмопровідних пластин та циліндричних панелей в магнітному полі» за спеціальністю 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла, (1991 р.).

Вчене звання: доцент кафедри вищої та прикладної математики (2016 р.)

Навчальні дисципліни: математичний аналіз, диференціальні та інтегральні рівняння, диференціальні рівняння, теорія ймовірностей і математична статистика, елементи теорії функцій і функціонального аналізу, обчислювальна математика, інтегральні перетворення та їх застосування, оптимізаційні методи та моделювання, математичні методи фізики, комплексний аналіз, основи нелінійного аналізу, диференціальні рівняння в частинних похідних, вступ до теорії ймовірностей, моделювання і прогнозування стану довкілля.

Наукові інтереси: диференціальні та інтегральні рівняння, інтегральні перетворення, нелінійний аналіз, математична статистика, кореляційно-регресійний аналіз, механіка деформівного твердого тіла, теорія пружності.

Наукові досягнення: автор та співавтор 29 науково-методичних публікацій різного рівня, серед яких 6 навчальних посібників, статті у журналах та збірниках наукових праць; учасник міжнародних та всеукраїнських науково-методичних конференцій.

Науково-методична діяльність: член журі (експерт) ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

 


 

Шевченко Ольга Степанівна / Olha Shevchenko

Доцент кафедри математики, старший лаборант/Associate professor of the Department of Mathematics, senior laboratory assistant

Кандидат економічних наук, доцент/ Candidate of economic sciences (Ph.D.), associate professor

ORCID: 0000-0003-3439-2631

Google Scholar

e-mail:

Детальніше...

Освіта: Чернігівський державний інститут економіки та управління (2003 р.), спеціальність "Облік та аудит".

Аспірантура: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (2009 р.).

Науковий ступінь: кандидат економічних наук (2009 р.), спеціальність 08.00.01 «Економічна теорія та історія економічної думки»; дисертація на тему "Пенсійне забезпечення як складова інституту соціального захисту населення».

Вчене звання: доцент кафедри економіки та менеджменту (2014 р.).

Навчальні дисципліни: основи економічної теорії, екологічний менеджмент і аудит, онови підприємницької діяльності, економіка підприємства, основи оподаткування, маркетинг в готельно-ресторанному господарстві, облік та аудит.

Наукові інтереси: проблеми соціального захисту населення, фінансова грамотність населення, екологічний менеджмент та аудит, методика викладання економічних дисциплін для студентів природничо-математичного напрямку.

Наукові досягнення: автор та співавтор понад 30 науково-методичних публікацій різного рівня, учасник міжнародних та всеукраїнських наукових та науково-методичних конференцій.

Дорожня карта для здобувачів вищої освіти щодо проєктування індивідуальної освітньої траєкторії

SYLLABUS вибіркових дисциплін

Силабус_Алгебра і теорія чисел

Силабус_Вибрані питання шкільного курсу стереометрії

Силабус_Диференціальна геометрія і топологія

Силабус_Диференціальні рівняння в частинних похідних

Силабус_Діагностика навчальних досягнень досягнень школярів з математики

Силабус_Економіка Підприємства

Силабус_Елементарна математика

Силабус_Задачі з параметрами в шкільному курсі математики

Силабус_Історія та методологія математики

Силабус_Маркетинг. Менеджмент. Основи Бізнесу

Силабус_Математична логіка і теорія алгоритмів

Силабус_Математичне моделювання засобами вищої математики

Силабус_Математичний аналіз

Силабус_Математичні методи фізики

Силабус_Методи обчислень

Силабус_Методика навчання математики

Силабус_Неформальна математика для молодших школярів

Силабус_Основи економічної теорії

Силабус_Основи нелінійного аналізу

Силабус_Основи Оподаткування

Силабус_Основи Підприємницької Діяльності

Силабус_Офіс та Тайм менеджмент

Силабус_Практикум розв'язування задач шкільної математики

Силабус_Прикладна спрямованість навчання шкільного курсу алгебри і початків аналізу 10-11 класів

Силабус_Проективна геометрія та методи зображень

Силабус_Проєтний менеджмент

Силабус_Розв'язування олімпіадних задач

Силабус_Теорія груп

Силабус_Числові системи

Програми виробничих педагогічниї практик

 

17 грудня 2024 р. відбувся онлайн-вебінар із представниками аптечної мережі «Аптека 9-1-1» на тему: «Працевлаштування, проходження практики та інтернатури, робота за першим столом, розвиток кар’єри і перспективи ...

12 грудня 2024 р. у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка відбулися IX Самоквасівські ...

12.12.2024 року відбулася лекція-бесіда молодого митця, професійного скульптора Олексія Герасименка для студентів спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація на тему: «Сучасна ...

На факультеті фізичного виховання НУЧК імені Т.Г.Шевченка завершено оновлення Музею спортивної слави. Попереду – офіційне відкриття, яке буде приурочене до святкування 325-річчя з дня заснування університету. Ця подія ...

Запрошуємо долучитись до Міжнародного семінару «Розвиток інклюзивного освітнього середовища на основі студентоцентрованого підходу».

5 грудня 2024 р. відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: досягнення і проблеми  – погляд ззовні і зсередини», що ...

Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Представництвом ЄС в Україні, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Національним офісом підтримки Програми ...

У 2025 році програма Erasmus+ ЄС підтримає навчальні обміни за кордоном та партнерства у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту приблизно на 5 мільярдів євро. Сьогодні Європейська ...

Побачив світ черговий номер електронного наукового журналу факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв «New Inception». У  № 1-2 (15-16) видання представлено результати досліджень ...

5 грудня 2024 р. відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: досягнення і проблеми  – погляд ззовні і зсередини», що ...

Важлива інформація

Громадяни, які виявили бажання проходити військову підготовку, ...
 11 травня 2023
[spoiler style="glass-blue" icon="folder-2" title="Тест Берпі"] ...
 06 липня 2022
Шановні вступники! Реєстрація на творчі конкурси буде проходити до ...
 16 червня 2022
 
ped pressa min osvitu eu flag co funded pos rgb right  300 fb 

 

paywatch logo  pay24 1

 

 

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

T.H. Shevchenko
National University
«Chernihiv Colehium»

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони:

Приймальна комісія (0462) 941-081

(073) 104 82 73
(096) 506 28 20

Приймальня ректора (0462) 941-170

Загальний відділ (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG TG
hindibulufilm tube-fuck.net desi sexy mms karnataka hot videos gamboporn.com xnxx.cpm pornking mojoporntube.net buluflim barbara_cambels apacams.com naked asian cam odiasaxvideo erodrunks.info xnxx blackmail
desi naked altoporn.mobi catfight stories سكس بوب sexbazar.org حيوانات تنيك نساء kannada actors sex videos videoxlist.mobi english blue films film video sex desipornscandals.com tamilanutyxxx.in selene hentai freecartoonporn.info hentsifox
quiapo mass today teleseryes.net apoy sa langit june 9 picture of bur tastymovie.mobi marwadisex video فيديو سكس قصص tinatube.net سكس خليج free hentai books hentaimol.com arai kei نيك حصان مع بنات arabssexporn.net احلى كوس