Звітна конференція з практики

Звітна конференція з практики

24 листопада 2016 року в контексті проведення тижня Інституту історії відбулась звітна конференція по археологічно-музейній та музейній практиці 2016 року, а також презентація результатів досліджень археологічних експедицій Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

Археологічно-музейна практика студентів першого курсу Інституту проводилась на базі археологічних експедицій університету, архівна – на базі Державного архіву Чернігівської області, музейна практика студентів третього курсу – на базі Мезинського національного природного парку. Під час проходження практики студенти набули необхідних для майбутніх фахівців знань у галузі археології, музейної та архівної справи, ознайомились із роботою музейних закладів та архівних установ.

З інформацією про результати проведення практики та роботу археологічних експедицій виступили їх керівники – доценти О.М.Веремейчик, О.Є.Черненко, О.О.Коваленко  та старший науковий співробітник Ю.М.Ситий.

У 2016 році в Чернігівській області здійснювали роботу 8 археологічних науково-дослідних експедицій університету (Виповзівська, Седнівська, Батуринська Любецька, Лиственська, Чернігівська, Новгород-Сіверська, Мезинська). В їх роботі брали участь чернігівські фахівці-археологи, співробітники та студенти-практиканти Інституту історії, співробітники Новгород-Сіверського історико-культурного заповднику «Слово о полку Ігоревім», Національного історико-культурного заповіднику «Гетьманська столиця» (м.Батурин), Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч», Мезинського національного природного парку (Коропський р-н Чернігівської обл.), Ніжинського державного університету ім.Миколи Гоголя, Центру пам’яткознавства НАН України (Київ) та, як експерти і консультанти, науковці з Інституту археології Національної академії наук України (Київ), Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), Канадського Інституту Українських студій (Торонто) інших вітчизняних та закордонних наукових і освітніх установ.

Отримані в ході досліджень археологічні матеріали дозволяють істотно збагатити історико-культурний потенціал Чернігівської області. Результати розкопок цього року вже були презентовані у засобах масової інформації та на виставці, організованій до VІІI Відкритого фестивалю традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» (пгт Любеч; 27 серпня 2016 року). Знахідки, що презентують найцікавіші сторінки історії нашого краю, поповнять зібрання музеїв області та будуть представлені в експозиції Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського, Національного архітектурно-історичного заповіднику «Чернігів стародавній», Новгород-Сіверського історико-культурного заповднику «Слово о полку Ігоревім», Мезинського національного природного парку, оприлюднені в засобах масової інформації (друковані та інтернет-видання, виступи на радіо та телебаченні).