Всеукраїнська наукова конференція «ЛЮДИНА—СУСПІЛЬСТВО—ДЕРЖАВА. Права та обов’язки: історія питання та сучасний стан»

28 жовтня 2016 року в Донецькому юридичному інституті МВС України (м.Кривий Ріг) відбулася Всеукраїнська наукова конференція «ЛЮДИНА — СУСПІЛЬСТВО — ДЕРЖАВА. Права та обов’язки: історія питання та сучасний стан».

У її роботі взяли участь представники 30 провідних наукових і навчальних закладів з різних куточків України. Доповіді учасників конференції торкалися найбільш актуальних питань сучасності, які хвилюють суспільство і потребують якнайшвидшого вирішення, а саме: визначення природних прав людини та забезпечення їх захисту; окреслення шляхів побудови громадянського суспільства в Україні, утвердження демократичних цінностей та подолання корупції; визначення ролі національної мови в процесах державотворення та способів розв’язання мовних проблем у сучасній Україні, захисту національних прав громадян.

На запрошення кафедри соціально-гуманітарних дисциплін взяти участь в конференції і виступити з доповіддю в секції «Мова як право та мова як обов’язок» відгукнулися викладачі кафедри мов і методики їх викладання ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка — канд. пед.наук, доцент Дженджеро Оксана Леонідівна, викладач Максак Інна Василівна.

Виступ із презентацією на тему «Мовні виклики й загрози українського сьогодення» викликав бурхливе обговорення, адже мовне питання в Україні залишається чи не найактуальнішим у процесі духовного відродження країни, яка 25 років дрейфує  в російськомовному інформаційному просторі. Учасники конференції — професори, доценти, магістранти  й аспіранти різних вищих навчальних закладів, у тому числі й  переміщених з окупованих територій — були єдині в баченні майбутньої України: рідна мова — гарант національного та державного самозбереження. Володіння українською мовою і її функціонування в усіх сферах життя в умовах сьогодення є цілком мотивованими, адже саме так твориться національно-мовна єдність у межах відповідного державного устрою.

Під час візиту до Донецького юридичного інституту МВС України  Дженджеро Оксана Леонідівна та Максак Інна Василівна також ознайомилися з роботою Координаційного центру профорієнтаційної роботи та Асоціацією випускників навчального заходу. Викладачі кафедри мов і методики їх викладання перейняли досвід  використання інтерактивних форм і методів планування й проведення профорієнтаційних заходів, ознайомилися з іміджевою поліграфічною продукцією інституту.

Бібліотечні фонди  Донецького юридичного інституту МВС України, на жаль, залишилися на окупованій території, тому колектив Наукової бібліотеки ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка підготував літературу, яку викладачі  кафедри мов і методики їх викладання ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка передали під час конференції як подарунок до 55-річчя інституту.