Прогресивна молодь чернігівських вишів дебатує на тему: «Гендерна рівність»

Прогресивна молодь чернігівських вишів дебатує на тему: «Гендерна рівність»

Чи рівні жінка і чоловік у своїх правах? Чи насправді жінки самі винні в тому, який стереотип існує в суспільстві стосовно них? Жінка-спокусниця, жінка-мати чи жінка-бізнеследі: кому належить зробити цей вибір? – ці та інші питання стали предметом обговорення учасників Чернігівського дебатного клубу «Imperium» в рамках акції «Жінка знай свої права».

Відкрита гра в дебати відбулася 23 лютого в стінах Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

«Я була вражена рівнем освіченості молоді, особливо в сфері гендерної політики. Тим рівнем зануреності в існуючі проблеми, а також вмінням аргументувати і доводити свої погляди», – говорить про захід Руслана Нагорна, начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА.

Гра в дебати побудована за принципом Британського парламенту, в якому є сторона уряду і сторона опозиції, що переконують у своїй правоті третю сторону – глядача (суддю), а не одне одного.

Відомо, що в суперечці народжується істина. Чітко структурований і регламентований публічний обмін думками, між двома сторонами з актуальної теми – це і є дебати.

«Якби в парламенті була більша кількість такої розумної та активної молоді, Україна була б у надійних руках», – говорить Лариса Анатоліївна Юда, заступник директора Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського з виховної роботи, радник голови Чернігівської ОДА з гендерних питань.

Тож у ході гри дискусії точилися навколо пропозиції запровадити ефективніший механізм боротьби з дискримінацією, зокрема жінок. Грали чотири команди, кожна з яких складається з двох осіб. Дві команди – за уряд, дві – за опозицію. За результатами гри, на превелике здивування, перемогла команда опозиції – «Життя на Марсі», оскільки спростувала аргументи уряду та запропонувала свої, більш якісні.

Відкрита гра відбулася за участі членів Чернігівського відділення Федерації дебатів України. В основному, це студенти Чернігівського національного педагогічного університету та Чернігівського національного технологічного університету і активна молодь Чернігова.

На заході також були присутні Дорожкіна Ірина Василівна – голова Чернігівської обласної організації «Спілки жінок України», директор Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Скиба Світлана Іванівна – заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, начальник управління у справах сім’ї та молоді. Вони поділилися своїм досвідом і думками стосовно обговорюваної тематики та подякували учасникам та гостям заходу за увагу до такої проблеми суспільства як гендерна нерівність.

Журавель Вікторія,

голова студентського парламенту ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка