Всеукраїнська конференція з міжнародною участю на факультеті дошкільної, початкової освіти і мистецтв

Всеукраїнська конференція з міжнародною участю на факультеті  дошкільної, початкової освіти і мистецтв

11-12 червня 2021 року на базі факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбулася Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Синергія формальної, неформальної та дуальної освіти майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти».

Співорганізатори конференції: Вища школа суспільних наук «PEDAGOGIUM», м. Варшава, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Бердянський державний педагогічний університет, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка. Перед учасниками конференції з вітальним словом виступили ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка професор Микола Носко, декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, професор Світлана Стрілець.

Пленарне засідання відкрила Інна Хижняк, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», яка у своїй доповіді проаналізувала імплементацію інновацій Стандарту бакалаврського рівня вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта в освітні програми підготовки фахівців.

Пані Лариса Колесник, кандидат педагогічних наук, стипендіат Університету південно-східної Норвегії за програмою міжнародної академічної мобільності 2021 р., керівник громадської організації «Учбово-методичний науково-інформаційний центр» розповіла про реалізацію компетентнісного підходу в освіті Норвегії, нові тренди в європейській системі освіті.

Кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Олена Демченко у своїй доповіді схарактеризувала особливості модулю Jean Monnet програми ЄС Erasmus+ у системі неформальної освіти майбутніх педагогів.

Учитель англійської мови ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, м. Чернігів, голова ГО «Три парасолі +» Марина Радченко розповіла про роль громадських організацій у становленні системи неформальної освіти, досвід роботи Освітньої агенції «Три парасолі +».

Пані Ольга Красовська, доктор педагогічних наук, професор Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» схарактеризувала підготовку майбутніх вихователів ЗДО до забезпечення умов наступності у світлі концепції освіти дітей раннього та дошкільного віку та концепції НУШ.

Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувачка кафедри математики та методики її навчання ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Світлана Скворцова у доповіді «Підготовка майбутніх учителів початкової школи до застосування ІКТ» розповіла про сервіси і платформи для дистанційного навчання, особливості створення навчального відео.

Конференція продовжилася секційними засіданнями, на яких обговорювалися сучасні вимоги суспільства до якості підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти, нові освітні тренди. Учасники конференції мали змогу ознайомитися із досвідом роботи навчальних лабораторій факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв, що діють на базі ЗДО № 26 та на базі ЗОШ І ст. №25 міста Чернігова.

Дякуємо усім колегам за участь у конференції, приязну творчу атмосферу та змістовні доповіді.

Чекаємо нових зустрічей!

Пленарне засідання