150 років видатній мисткині

150 років видатній мисткині

Сьогодні виповнюється 150 років з дня народження Лариси Петрівни Косач-Квітки, великої української поетеси і драматургині, відомої світові під іменем Лесі Українки.

Її творчість – нове бучне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі; її життя – легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.

Вона належить до того неширокого кола геніальних особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух народу, до якого належать, відкривають йому ширші горизонти буття, дають поштовх до повноцінного самовідчуття і розвитку.

«Так мало коротких років...

Та життя Поета не вкладається в рамки реального часу та реальних подій.

Його втаємничена сутність, непідвладна забуттю і тліну, схована від сторонніх очей і, водночас, відкрита кожному – Творчість.

Сюжети ж земного буття поетеси – це тільки придорожні знаки, які вказують напрямок, відмічають віхи шляху, яким ми йдемо – шляху пізнання».