Кафедра фізичного виховання та хореографії – є найстарішою кафедрою факультету фізичного виховання. Вона була базовою під час становлення фізичного виховання в різні періоди розвитку університету. Згідно з наказом № 285 вк/І від 31.08.2017 року перейменовано кафедру фізичного виховання на кафедру фізичного виховання та хореографії з метою якісної організації освітнього процесу підготовки зі спеціалізації «Хореографія».

Історія кафедриСклад кафедри

Кафедра фізичного виховання, як окремий структурний підрозділ була створена наказом Міністерства освіти УРСР № 103 від 24.05.1965 р. У різні роки завідувачами кафедри були: 1966 р. – Ковальов Володимир Дмитрович; 1967 р. – Філіппов Володимир Костянтинович; 1967-1974 рр. – Сидоренко Віталій Йосипович; 1975-1984 рр. – Федченко Степан Дем’янович; 1985-1990 рр. – Довгопол Михайло Васильович; 1991-1995 рр. – Скачков Микола Онисимович; 1996-2008 рр. – Довгопол Михайло Васильович; 2008-2011 рр. – Осадчий Олександр Васильович; з вересня 2011 р. – Ващенко Іван Михайлович.

У 1973 році кафедра відокремлюється від факультету фізичного виховання і забезпечує навчальний процес на всіх факультетах інституту. З 2007 року кафедра знову стає структурним підрозділом факультету фізичного виховання.

Кафедра забезпечує методичну й практичну підготовку з таких дисциплін: фізичне виховання; фізичне виховання з методикою викладання в початкових класах, фізичне виховання з методикою викладання в дошкільних навчальних закладах, галузь «Здоров’я і фізична культура та технології її вивчення».

Щорічно кафедра організовує і проводить Спартакіаду університету, в якій приймають участь збірні команди студентів всіх факультетів з таких видів спорту: шахи, настільний теніс, волейбол, футбол, баскетбол, туризм. А також Спартакіаду серед викладачів та співробітників університету з трьох видів спорту: шахи, настільний теніс, волейбол (мікс). Для допомоги в організації масової роботи зі студентами на кафедрі у 2005 році створено спортивний клуб, головою якого є ст. викладач Франчук О.П.

При кафедрі фізичного виховання у 2003 році засновано жіночу волейбольну команду “Буревісник-Педуніверситет”, президентом якої є доктор наук, профессор, член-кориспондент НАПН України Носко М.О.; Головою клубу є кандидат наук, доцент Ващенко І.М.; тренер – Лукаш І.В.

За цей час команда стала багаторазовим чемпіоном Чернігівської області, шестиразовим переможцем міжнародного турніру “Слов’янське братство”, бронзовим призером вищої аматорської ліги України, чемпіон Вищої студентської ліги України 2013 р. З 2011-2012 н.р. команда грає у Вищій лізі України.

На сьогоднішній день на кафедрі працюють: 9 викладачів, з них: 1 канд.істор.каук, доцент; 3 кандидати педагогічних наук, 2 доценти, 1 ст.викладач, 5 - викладачів, 1 концертмейстер, 1 акомпаніатор, 1 завідувач наукової лабораторії, 2 ст.лаборанти, 2 докторанти та 9 аспірантів

Викладачі кафедри професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою. Щорічно публікують наукові статті з питань фізичної культури та спорту. Беруть участь у наукових конференціях.

Нині викладацький склад кафедри працює над підвищенням своєї педагогічної майстерності, рівня науково-методичної роботи, удосконаленням організації занять з фізичного виховання й спорту серед студентів університету, використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Vaschenko

Завідувач кафедри

Ващенко Іван Михайлович

кандидат історичних наук, доцент

голова клубу “Буревісник-Педуніверситет” (жіноча волейбольна команда)

Lazarenko

Лазаренко Микола Григорович

к.п.н., в.о. доцента, докторант

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України;

Почесний працівник фізичної культури і спорту України;

Відмінник освіти України;

Суддя міжнародної категорії з біатлону.

Голова Чернігівської обласної федерації біатлону

Kozeruk

Козерук Юлія Володимирівна

докторант, к.п.н., доцент

керівник просвітницької студії "Здоров'я та краса"

donetc

Донець Ігор Олексійович

кандидат педагогічних наук, старший викладач

Franchuk

Франчук Олег Петрович

викладач

голова ЧМГО "Спортивний клуб"

Dmitrenko

Дмитренко Юлія Василівна

викладач зі спортивно-бального танцю

керівник театру бального танцю "Мегаденс" Національного університету "Чернігівського колегіуму" імені Т.Г.Шевченка

Pidoprugora

Підопригора Наталія Вікторівна

аспірант, викладач

Holchenkova

Хольченкова Наталія Миколаївна

аспірант, викладач

керівник Зразкового колективу Студія сучасного танцю «Альянс»

голова Спілки хореографів м.Чернігів

організатор Всеукраїнських хореографічних фестивалів «Нове покоління» та «Planeta dance fest»

Oliynik

bulanov

Буланов Олег Миколайович

старший лаборант

тренер з легкої атлетики І категорії, тренер з атлетичної гімнастики

Підписка на новини

Підписка на розсилку університету НУЧК. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.