Кафедра фізичного виховання та хореографії є найстарішою кафедрою факультету фізичного виховання. Вона була базовою під час становлення фізичного виховання в різні періоди розвитку університету. Згідно з наказом № 285 вк/І від 31.08.2017 року кафедру фізичного виховання перейменовано на кафедру фізичного виховання та хореографії з метою якісної організації освітнього процесу підготовки зі спеціалізації «Хореографія».

Про кафедруІсторія кафедриСклад кафедриОсвітня діяльністьНаукова діяльністьГромадська і просвітницька діяльністьДля студентівЗасідання кафедри

Основні завдання кафедри:

– зміцнення здоров’я студентів, підвищення функціональних можливостей організму, профілактика захворювань, забезпечення високого рівня фізичного стану і працездатності, повноцінна життєдіяльність організму протягом всього періоду навчання;

– здобуття спеціальних знань у галузі фізичної культури та спорту, основ здорового способу життя; формування умінь і навичок прикладного та спортивного характеру;

– сприяння всебічному гармонійному розвитку, відмова від шкідливих звичок, покращення розумової і фізичної працездатності;

– формування у студентів розуміння ролі фізичної культури в розвитку особистості і підготовці її до професійної діяльності;

– виховання організаторських навичок, особистої гігієни та загартовування організму;

– виховання патріотичних, морально-вольових і естетичних якостей, що забезпечують повноцінний характер рухової діяльності;
– використання засобів фізичної культури в лікувально-профілактичній діяльності, оволодіння методами визначення фізичного стану та самоконтролю.

Завідувачем кафедри є кандидат історичних наук, доцент, суддя національної категорії з волейболу Ващенко Іван Михайлович.

На кафедрі працює 8 штатних викладачів: 1 кандидат історичних наук, доцент, 2 кандидати педагогічних наук, доцент, 1 доктор філософії, 4 викладачі 2 ст.лаборанти, 1 аспірант.

Е-mail кафедри: 

Кафедра фізичного виховання була створена у 1950/1951 навчальному році. Очолював її старший викладач М. М. Філяков. Закладам середньої освіти були потрібні вчителі фізичної культури, і інститут почав готувати їх на факультативних засадах.

У різні роки завідувачами кафедри були:

– 1966 р. – Ковальов Володимир Дмитрович;
– 1967 р. – Філіппов Володимир Костянтинович;
– 1967-1974 рр. – Сидоренко Віталій Йосипович;
– 1975-1984 рр. – Федченко Степан Дем’янович;
– 1985-1990 рр. – Довгопол Михайло Васильович;
– 1991-1995 рр. – Скачков Микола Онисимович;
– 1996-2008 рр. – Довгопол Михайло Васильович;
– 2008-2011 рр. – Осадчий Олександр Васильович;
– з вересня 2011 р. і дотепер – Ващенко Іван Михайлович.

На початку 1954/1955 н.р. при інституті були організовані спортивні секції: гімнастики, легкої атлетики, спортивних ігор, стрілкового спорту.

У 1959 році на посади викладачів фізичного виховання були зараховані: Сидоренко В. Й., Федченко С. Д., Горіла І. П., Томилко А. М. Була організована секція фізичного виховання. Завідувачем секції став Сидоренко Віталій Йосипович.

З 1966/1967 навчального року в інституті організована підготовка викладачів фізичного виховання (Наказ МП УРСР № 184 від 12.07.1966 р.).

Починаючи з 1965 і до 1973 р. викладачі кафедри проводили заняття з фізичного виховання на всіх факультетах інституту, включаючи і факультет фізичного виховання.

У 1973 році кафедра відокремилася від факультету фізичного виховання. Кількість обов’язкових занять, відведених на академічну групу була різною: до 1986 року – 2 години на тиждень, з 1986 до 1996 року – 4 години на тиждень, а з 1997 року – знову 2 години на тиждень.

На початку 1980/1981 навчального року Чернігівський державний педагогічний інститут готував спеціалістів педагогічного профілю на 4-х факультетах: фізико-математичному, історичному, фізичного виховання, педагогіки і методики початкового навчання.

Залежно від кількості годин змінювалась і кількість викладачів на кафедрі. Найбільша кількість викладачів була на кафедрі у 1994 році – 22 штатних викладачі.

Викладачі кафедри проводили не тільки обов’язкові заняття з фізичного виховання студентів, але й спортивно-оздоровчі секції з таких видів спорту: легка атлетика, волейбол, баскетбол, настільний теніс, футбол, ритмічна гімнастика, атлетична гімнастика, лижні перегони. Щорічно кафедра організовувала і проводила Спартакіаду університету. У цих змаганнях брали участь збірні команди всіх факультетів з таких видів спорту: легка атлетика, легкоатлетичний крос, шахи, настільний теніс, волейбол, футбол, баскетбол, лижні перегони.

З 2007 року кафедра знову стає структурним підрозділом факультету фізичного виховання.

Результатом наукової діяльності кафедри є успішний захист кандидатських дисертацій викладачів кафедри Антонова С. В. і Паніна І. А. (2000 рік), Ващенка І. М. (2006 р.), Бойко О. О. (2012 р.), Козерук Ю. В. (2012 р.), Донця І. О. (2012 р.), Лазаренка М. Г. (2015 р.), Шупило І. П. (2015 р.).

У 2017 року кафедру фізичного виховання перейменовано на кафедру фізичного виховання та хореографії з метою якісної організації освітнього процесу підготовки фахівців зі спеціалізації «Хореографія».

Vaschenko I

Завідувач кафедри фізичного виховання та хореографії

Ващенко Іван Михайлович

Кандидат історичних наук, доцент

e-mail:

Google scholar

 

Читати далі...

ОСВІТА

1990 р. Ніжинський технікум механізації

1994 р. Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка

2005 р. Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка напрям «педагогічна освіта» кваліфікація вчитель історії

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1994-2012 р. – викладач, старший викладач кафедри фізичного виховання

2012 р. – по теперішній час – завідувач кафедри фізичного виховання

2014 р.– доцент кафедри фізичного виховання

Досвід роботи тренера з волейболу –1994-2020 (ШВСМ із ігрових видів спорту)

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ, ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

Кандидат історичних наук, доцент

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЄ

«Історія фізичної культури та управління фізичним рухом», «Методика викладання фізичного виховання у Вищій школі», «Фізичне виховання»

ДИСЕРТАЦІЙНА ПРАЦЯ

2006 р., спеціальність 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни. «Історіографія історії Польської національної меншини УРСР 1920 – 1930 років»

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Наукові дослідження в галузі історії та педагогіки

СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ

Суддя національної категорії з волейболу

І дорослий розряд з волейболу

ПРОФЕСІЙНА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Завідувач кафедри фізичного виховання та хореографії

Член вченої ради Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та факультету фізичного виховання.

Голова правління ЧМГО «Жіночий волейбольний клуб».

Голова арбітражної комісії Чернігівської обл.

СТАЖУВАННЯ

Стажування на кафедрі фізичної реабілітації Чернігівського національного технологічного університету з 01 грудня до 28 грудня 2016 року.

ВІДЗНАКИ ТА НАГОРОДИ 


Lazarenko1

Лазаренко Микола Григорович

Доцент кафедри, кандидат педагогічних наук

e-mail:

Google scholar

 

 

  

Читати далі...

ОСВІТА

1979 р. Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка, спеціальність «Фізичне виховання», кваліфікація «Вчитель фізичного виховання»

2014 р. аспірантура Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка

2019 р. докторантура Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1975 р. серпень-жовтень учитель фізичної культури Будищанської восьмирічної школи Новгород-Сіверського району

1981-1988 р. – тренер-викладач з біатлону ДЮСШ із зимових видів спорту Чернігівської обласної ради «Спартак»

1988-1989 р. завуч ДЮСШ із зимових видів спорту Чернігівської обласної організації ВДФСТ, тренер-викладач з біатлону

1989-2005 р. директор СДЮШОР з лижного спорту Чернігівської обласної організації ФСТ «Україна», тренер-викладач з біатлону

2005-2008 р. начальник управління молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, тренер-викладач з біатлону

2008-2013 р. начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, тренер-викладач з біатлону

2013-2014 р. аспірант Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, викладач кафедри фізичного виховання

2014-2015 р. викладач кафедри фізичного виховання

2015-2016 р. старший викладач кафедри фізичного виховання

2016-2017 р. доцент кафедри фізичного виховання

2017-2019 р. докторант Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, старший викладач кафедри фізичного виховання

Досвід роботи тренера-викладача з 1981 р. – по теперішній час

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ, ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

Кандидат педагогічних наук, доктор філософії

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЄ

«Фізичне виховання», «Фізична культура з методикою викладання», «Лижний спорт»

ДИСЕРТАЦІЙНА ПРАЦЯ

2015 р. спеціальність 13.00.02 – теорія і методика навчання (фізична культура, основи здоров’я) «Формування рухових умінь і навичок старшокласників у процесі лижної підготовки», має патент на корисну модель тренажер «Ремені з кільцями»

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

«Система підготовки майбутніх фахівців із фізичної культури і спорту до роботи в позашкільних навчальних закладах»

СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ

І розряд із біатлону

Чемпіон молодіжних ігор України з біатлону

Кандидат у майстри спорту з військово-прикладного багатоборства

Володар Кубку України з військово-прикладного багатоборства

Суддя міжнародної категорії з біатлону

ПРОФЕСІЙНА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Голова колегії суддів Чернігівської обласної федерації біатлону

Голова правління ОК «СТ «Патріот»

ВІДЗНАКИ ТА НАГОРОДИ

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України

Подяка Кабінету Міністрів України

Почесна Грамота Кабінету Міністрів України

Відмінник освіти України

Почесний працівник фізичної культури і спорту України

Почесна Грамота Міністерства України у справах молоді і спорту

Подяка Федерації професійних спілок України

Почесна Грамота Національного олімпійського комітету України

Почесна Відзнака КФВС МОН України за розвиток учнівського спорту

Почесна Відзнака КФВС МОН України за розвиток студентського спорту

Почесний знак Товариства сприяння обороні України за розвиток спорту в Товаристві

Подяка Чернігівської обласної державної адміністрації

Почесна грамота Чернігівської обласної ради

Почесна Грамота Чернігівської міської ради


Holchenkova

Хольченкова Наталія Миколаїна

Доктор філософії.

 

 

 

 

 

 

Читати далі...

ОСВІТА

У 2001 році закінчила Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія. Англійська мова» та отримала кваліфікацію вчителя історії та англійської мови.
У 2007 році закінчила Державну академію керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «Хореографія» та здобула кваліфікацію теоретик-критик, викладач.

 


Vaschenko L

Ващенко Лариса Іванівна

Викладач кафедри.

 

 

 

 

 

Читати далі...

ОСВІТА

У 2006 році закінчила Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Фізичне виховання» та отримала кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології.
ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
2005 р. - старший лаборант кафедри легкої атлетики.
2006 р. – викладач кафедри фізичного виховання.
2011 р. - старший лаборант кафедри спорту.
2016 – 2020 р. – навчання в аспірантурі.
2021 р. – продовжую працювати викладачем кафедри фізичного виховання та хореографії.

 


Sichova

Сичова Ірина Анатоліївна

Викладач, старший лаборант кафедри

e-mail:

ORCID ID: https://orcid.org/0000-0003-3055-1703

ResearcherID: AAC-8803-2020

 

Читати далі...

ОСВІТА

2010 р. Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, спеціальність «Початкове навчання. Психологія», кваліфікація «вчитель початкових класів. Практичний психолог у закладах освіти».

2013 р. Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, спеціальність «Фізичне виховання», кваліфікація «викладач фізичного виховання».

2020 р. аспірантура національного університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

2010-2013 р. – старший лаборант кафедри фізичного виховання та хореографії

2013-2020 р. – аспірант, старший лаборант кафедри фізичного виховання та хореографії

З 2020 р. викладач кафедри фізичного виховання та хореографії.

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЄ

«Фізичне виховання»

ДИСЕРТАЦІЙНА ПРАЦЯ

Спеціальність 13.00.02 – теорія і методика навчання (фізична культура, основи здоров’я) «Формування готовності майбутніх учителів фізичної культури до організації здоров’язбережувальної діяльності учнів у позанавчальний час».

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Педагогіка, фізична культура і спорт

СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ

КМС з волейболу.


Tolochniy

Толочний Віктор Миколайович

Завідувач навчальною лабораторією кафедри

E-mail:
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-0463-4073
ResearcherID: AAC-6825-2020
Профіль в Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=VpiI-IMAAAAJ&hl=uk

 

Читати далі...

ОСВІТА

2006 рік закінчив Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика та основи інформатики», та отримав кваліфікацію «вчитель фізики, основ інформатики, астрономії і безпеки життєдіяльності».

2009 рік закінчив аспірантуру Національного авіаційного університету м. Київ.

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

2006-2009 р. старший лаборант кафедри спорту.

2010- по теперішній час завідувач навчальною лабораторією кафедри фізичного виховання та хореографії.

2011- по теперішній час – викладач кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання.

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Інформаційно-комунікаційні технології, педагогіка, біомеханіка, фізична культура та спорт.


Bulanov

Буланов Олег Миколайович

Старший лаборант кафедри.

 

 

  

 

 


NoPhoto

Кравчук Карина Вікторівна

Старший лаборант кафедри.

 

 

 

 

 

 


NoPhoto

Шевчук Ангеліна Сергіївна

викладач кафедри

e-mail:

 

 

Читати далі...

ОСВІТА

2018 р. Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Спеціальність - фізична культура і спорт. Кваліфікація – викладач - тренер, викладач закладу вищої освіти.

ДОСВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

З 2014 року – по теперішній час – тренер-хореограф Студії сучасного танцю «Альянс»

З 2016-2017 р. – тренер з художньої гімнастики в Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЄ

«Сучасний танець», «Теорія і методика викладання хореографії в загальноосвітніх та позашкільних закладах», «Організація культурно - масових заходів з хореографії», «Класичний танець», «Методика позакласної роботи з фізичної культури (тренер – викладач)»

СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ

Майстер спорту з художньої гімнастики. Багатократна переможниця та призер конкурсів з хореографії.


NoPhoto

Терлецька Ірина Петрівна

Кандидат педагогічних наук.

 

 

 

 

 


Anischenko

Аніщенко Володимир Борисович

Акомпаніатор.

 

 

 

 

 


Dugina

Дугіна Наталія Іванівна

Концертмейстер, акомпаніатор.

  

 

 

 

 

Дисципліни кафедри

Анотація навчальної дисципліни «фізичне виховання»

Презентація кафедри фізичного виховання та хореографії

Кафедра забезпечує методичну й практичну підготовку з таких дисциплін:

 • фізичне виховання
 • спортивно-бальний танець,
 • композиція і постановка танцю,
 • класичний танець,
 • народна хореографія,
 • сучасна хореографія,
 • музритміка (контемп),
 • організація культурно-масових заходів з хореографії,
 • теорія і методика викладання хореографії.
 
На кафедрі відбувається організація навчального процесу зі студентами за секційним принципом з використанням найбільш популярних видів спорту і рухової активності:
1. Волейбол жіночий
2. Волейбол чоловічий
3. Баскетбол жіночий
4. Баскетбол чоловічий
5. Стрітбол жіночий
6. Стрітбол чоловічий
7. Легка атлетика
8. Атлетична гімнастика
9. Настільний теніс
10. Загальна фізична підготовка
11. Футбол
12. Основи бальної хореографії
13. Лижний спорт
14. Сучасний танець
15. Оздоровчий фітнес

Кафедра забезпечує методичну й практичну підготовку з таких дисциплін:

  • фізичне виховання,
  • фізична культура з методикою навчання,
  • спортивно-бальний танець,
  • композиція і постановка танцю,
  • класичний танець,
  • народно сценічний танець,
  • сучасний танець,
  • методика позакласної роботи з фізичної культури,
  • теорія і методика викладання хореографії,
  • організація культурно-масових закладів з хореографії.
Силабуси дисциплін

Наразі розділ у стадії наповнення :(

Профіль кафедри у Google-Академії

Наразі розділ у стадії наповнення :(

Студентські конференції

Наразі розділ у стадії наповнення :(

Наукові дослідження
Публікації викладачів

Наразі розділ у стадії наповнення :(

Тематика дисертаційних досліджень

Наразі розділ у стадії наповнення :(

Наразі розділ у стадії розробки :(

Презентація

На кафедрі базується спортивний клуб, який щорічно проводить спартакіаду університету серед студентів з наступних видів спорту: волейбол, баскетбол, настільний теніс, шахи, армреслінг, туризм, футбол, а також спартакіаду серед викладачів та співробітників університету. Голова спортивного клубу – Франчук Олег Петрович.

Kaf 1 
Kaf 2 
Kaf 3 
2019-2020

Наразі розділ у стадії наповнення :(

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони: (0462) 941-170, (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG