Кафедра фізичного виховання – це навчально-методична загально-університетська структура, діяльність якої спрямована на формування у студентів засад здорового способу життя та фізичного самовдосконалення, надання необхідних для цього теоретичних знань та практичних вмінь.

Історія кафедриСклад кафедри

Кафедра фізичного виховання, як окремий структурний підрозділ була створена наказом Міністерства освіти УРСР № 103 від 24.05.1965 р. У різні роки завідувачами кафедри були: 1966 р. – Ковальов Володимир Дмитрович; 1967 р. – Філіппов Володимир Костянтинович; 1967-1974 рр. – Сидоренко Віталій Йосипович; 1975-1984 рр. – Федченко Степан Дем’янович; 1985-1990 рр. – Довгопол Михайло Васильович; 1991-1995 рр. – Скачков Микола Онисимович; 1996-2008 рр. – Довгопол Михайло Васильович; 2008-2011 рр. – Осадчий Олександр Васильович; з вересня 2011 р. – Ващенко Іван Михайлович.

У 1973 році кафедра відокремлюється від факультету фізичного виховання і забезпечує навчальний процес на всіх факультетах інституту. З 2007 року кафедра знову стає структурним підрозділом факультету фізичного виховання.

Кафедра забезпечує методичну й практичну підготовку з таких дисциплін: фізичне виховання; фізичне виховання з методикою викладання в початкових класах, фізичне виховання з методикою викладання в дошкільних навчальних закладах, галузь «Здоров’я і фізична культура та технології її вивчення».

Щорічно кафедра організовує і проводить Спартакіаду університету, в якій приймають участь збірні команди студентів всіх факультетів з таких видів спорту: шахи, настільний теніс, волейбол, футбол, баскетбол, туризм. А також Спартакіаду серед викладачів та співробітників університету з трьох видів спорту: шахи, настільний теніс, волейбол (мікс). Для допомоги в організації масової роботи зі студентами на кафедрі у 2005 році створено спортивний клуб, головою якого є ст. викладач Франчук О.П.

При кафедрі фізичного виховання у 2003 році засновано жіночу волейбольну команду “Буревісник-Педуніверситет”, президентом якої є доктор наук, профессор, член-кориспондент НАПН України Носко М.О.; Головою клубу є кандидат наук, доцент Ващенко І.М.; тренер – Лукаш І.В.

За цей час команда стала багаторазовим чемпіоном Чернігівської області, шестиразовим переможцем міжнародного турніру “Слов’янське братство”, бронзовим призером вищої аматорської ліги України, чемпіон Вищої студентської ліги України 2013 р. З 2011-2012 н.р. команда грає у Вищій лізі України.

Сьогодні на кафедрі працюють 15 чоловік. З них: 1 кандидат історичних наук, доцент; 3 кандидати педагогічних наук, 3 ст. викладача; 2 викладача; 10 аспірантів; 2 ст. лаборанти.

Викладачі кафедри професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою. Щорічно публікують наукові статті з питань фізичної культури та спорту. Беруть участь у наукових конференціях.

Нині викладацький склад кафедри працює над підвищенням своєї педагогічної майстерності, рівня науково-методичної роботи, удосконаленням організації занять з фізичного виховання й спорту серед студентів університету, використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

vashenko

завідувач кафедри

Ващенко Іван Михайлович

кандидат історичних наук, доцент

 

 

 

 


avdeenko

Авдєєнко Наталія Вікторівна

викладач

 

 

 

 bratash

Браташ Сергій Володимирович

 

аспірант

 

 

 

 


donetc

Донець Ігор Олексійович

кандидат педагогічних наук, старший викладач

 

 

 

 

 

 


franchuk

Франчук Олег Петрович

старший викладач

 

 

 

 

 

 


kachan

Качан Валерій Михайлович

старший викладач

 

 

 

 

 

 

 


khvost

Хвост Інна Костянтинівна

старший лаборант

 

 

 

 

 

 


kozeruk

Козерук Юлія Володимирівна

кандидат педагогічних наук, старший викладач

 

 

 

 

 

 


lazarenko

Лазаренко Микола Григорович

пошукач

 

 

 

 

 

 


lukash

Лукаш Ігор Вікторович

аспірант

 

 

 

 

 

 


samonenko

Самоненко Світлана Борисівна

аспірант

 

 

 

 

 

 


shurkhal

Сичова Ірина Анатоліївна

старший лаборант

 

 

 

 

 

 


troyanovskaya

Трояновська Марія Миколаївна

аспірант

 

 

 

 

 

 


tolochnii

Толочний Віктор Миколайович

старший лаборант

 

 

 

 

 

 


bulanovБуланов Олег Миколайович


       старший викладач

 

 

 

 

 

 


Ващенко Лариса Іванівна


викладач

 

 

 

 

 

 


ZavgorodnyaЗавгородня Ольга Леонідівна


викладач

 

 

 

 

 

 

Підписка на новини

Підписка на розсилку університету ЧНПУ. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка сьогодні – це один з престижних і авторитетних навчальних закладів України, у якому запроваджуються і плідно розвиваються наукові досягнення, а також кращі національно-історичні та культурні традиції українського народу.