Кафедра інформатики і обчислювальної техніки була створена за наказом ректора 30.06.1998 р. на базі кафедр математики та інформатики і загальної фізики. Метою такої реорганізації було підвищення якості підготовки студентів фізико-математичного факультету з інформатики та забезпечення викладання інформатики на інших факультетах вузу.
На час створення кафедрі були передані комп’ютерні класи "Пошук-1" і "Пошук-2", два класи "Ямаха", лабораторії радіотехніки та автоматики і обчислювальної техніки. Самі назви свідчать про застаріле обладнання та недостатню матеріальну базу. За роки існування кафедри модернізовано навчальні класи і лабораторії; за кошти, виділені університетом, придбали і встановили чотири комп’ютерні класи. На сьогодні, крім названих класів, кафедра має лабораторію автоматики і радіотехніки.
За цей період змінився і кадровий склад кафедри. На момент організації на кафедрі налічувались три викладачі вищої категорії. За час існування кафедри М.В.Мошель отримав вчене звання професора. Викладачі Ю.В.Горошко захистив докторську дисертацію і отримав вчене звання професора; І.М.Лукаш і Г.Ю.Цибко, Є.Ф.Вінниченко захистили кандидатські дисертації і отримали вчене звання доцента; викладач А.О.Костюченко захистив кандидатську дисертацію, викладачі М.І.Шкардибарда та І.І.Кондратенко закінчили аспірантуру.
Станом на 01.09.2015 р. на кафедрі працюють 7 викладачів, з них: 1 професор, доктор наук; 3 доценти, кандидати наук; 1 старший викладач, кандидат наук; 2 асистенти (1 сумісник). Разом 5,56 штатних одиниць. Кількість штатних викладачів з науковими ступенями і вченими званнями становить 83%.
Штат навчально-допоміжного персоналу складає 7 осіб, з них: 1 завідувач лабораторіями, 1 інженер, 5 старших лаборантів. Разом 4,25 штатних одиниць. Вони обслуговують 6 навчальних аудиторій, в тому числі 4 комп’ютерні класи та лабораторії автоматики і радіотехніки.
Основні напрями роботи кафедри – забезпечення неперервної комп’ютерної освіти студентів педагогічного вузу та впровадження інформаційних технологій у навчальний процес. Відповідно до вказаних напрямів формуються плани наукової та методичної роботи викладачів кафедри, складаються навчальні плани та навчальні робочі програми.
Усі аспекти науково-дослідної та навчально-методичної діяльності викладачів кафедри відповідним чином відображені у кафедральній документації.
Згідно з планом роботи кафедри регулярно проводяться засідання кафедри, на яких обговорюються актуальні питання навчально-методичної, наукової і виховної роботи: затвердження планів і звітів кафедри, робочих та індивідуальних планів, тематики курсових і дипломних робіт; результати заліково-екзаменаційних сесій, атестацій, робота лабораторій кафедри, результати вузівської олімпіади з інформатики, обговорення відкритих занять викладачів кафедри, виховна робота.
За відповідними графіками проводяться взаємовідвідування занять викладачами кафедри та консультації для забезпечення індивідуальної та самостійної роботи студентів.
У відповідності із навантаженням розробляється тематика курсових та дипломних робіт. Тематика робіт щороку поновлюється. Теми дипломних робіт актуальні і мають професійно-педагогічну спрямованість. Здійснюється керівництво педагогічною практикою студентів.
У процесі виконання усіх видів робіт зі студентами викладачі кафедри виховують у них необхідні для майбутнього вчителя якості, переконливо показують визначну роль інформаційних технологій у сучасному суспільстві. Крім того, постійно виховуються у студентів якості, що мають загальнолюдську цінність: патріотизм, скромність, ввічливість, старанність, дисциплінованість, працелюбність. Викладачі кафедри забезпечують викладання курсів інформатики, програмування, використання обчислювальної техніки у навчальному процесі, методики навчання інформатики, основ електротехніки і радіоелектроніки, охорони праці, безпеки життєдіяльності на фізико-математичному, філологічному, хіміко-біологічному, історичному і психолого-педагогічному факультетах університету.
На кафедрі постійно ведеться робота з підготовки науково-педагогічних кадрів. Викладачі кафедри регулярно проходять підвищення кваліфікації під час стажувань у провідних вищих навчальних закладах.
За період роботи кафедри інформатики і обчислювальної техніки її співробітниками захищено дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук із спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики; на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук із спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики: Г.Ю.Цибко на тему „Підвищення рівня теоретичної підготовки з інформатики на фізико-математичних факультетах педагогічних вузів”; І.М.Лукаш на тему “Формування інтелектуальних умінь старшокласників у процесі навчання інформатики”; Є.Ф.Вінниченко на тему “Розвиток творчих здібностей старшокласників у процесі навчання інформаційних технологій розв’язування математичних задач”. Асистент М.І.Шкардибарда завершив навчання в аспірантурі Інституту вищої освіти АПН України. Старший викладач А.О.Костюченко в 2008 році завершив навчання в аспірантурі Київського національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики, з відривом від виробництва та у 2013 захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук з проблеми підготовки майбутніх учителів до розробки педагогічних програмних засобів. Кафедра підтримує зв’язки з випускниками факультету, залучає здібну молодь до наукової роботи з метою підготовки викладацького резерву.
Викладачі кафедри проводять роботу по зв’язку зі школами – надають методичну допомогу у викладанні інформатики, беруть участь у проведенні олімпіад різного рівня з інформатики та підготовці команд до республіканського туру олімпіади з інформатики. Доцент Ю.В.Горошко є постійним членом журі Всеукраїнської олімпіади школярів з інформатики, головою журі обласної олімпіади з інформатики. Разом зі старшими викладачами Є.Ф.Вінниченком та А.О.Костюченком регулярно надає допомогу в роботі Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Викладачі кафедри Ю.В.Горошко, Є.Ф.Вінниченко, М.І.Шкардибарда, А.О.Костюченко регулярно займаються також організацією і проведенням факультетських турів студентської олімпіади з інформатики.
Кафедра підтримує наукові зв’язки з кафедрами інформатики НПУ імені М.П.Драгоманова, Національного аграрного університету (м.Київ), Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, Курського педуніверситету (Росія), Шльонського і Вроцлавського університетів (Польща).
У зв’язку із впровадженням інформаційно-комунікаційних технологій в систему, освіти кафедра готується до охоплення дисципліною "Інформатика" студентів усіх факультетів університету.

Завідувач кафедри інформатики і обчислювальної техніки
Горошко Юрій Васильович
Доктор педагогічних наук, професор.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1986 рік. Факультет: фізико-математичний. Спеціальність: математика та фізика. Кваліфікація: Вчитель математики та фізики. В університеті з 1987 року.
Вчені ступені та звання: Кандидат педагогічних наук (1994), Доцент (1996), Доктор педагогічних наук (2013), Професор (2015).
Дисципліни, які викладає: Інформатика; Програмування; Програмування і математичне моделювання; Комп'ютерне моделювання; Технології створення та використання ППЗ.
Цибко Ганна Юхимівна
Кандидат педагогічних наук, доцент.
Освіта: Московський державний університет імені М.В.Ломоносова, 1991 рік. Факультет: обчислювальної математики і кібернетики. Спеціальність: прикладна математика. Кваліфікація: математик. В університеті з 1991 року.
Вчені ступені та звання: Кандидат педагогічних наук (1999), Доцент (2006).
Дисципліни, які викладає: Інформатика; Бази даних та ІС; Основи інформатики; Основи інформатики та ОТ; Нові інформаційні технології.

Вінниченко Євгеній Федорович
Заступник декана, кандидат педагогічних наук, доцент.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1995 рік. Факультет: фізико-математичний. Спеціальність: математика, інформатика та обчислювальна техніка. Кваліфікація: вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки. В університеті з 1995 року.
Вчені ступені та звання: Кандидат педагогічних наук (2006), Доцент (2015).
Дисципліни, які викладає: Основи інформатики; Інформаційно-комунікаційні технології Технології комп'ютерної графіки і мультимедіа; Методика навчання інформатики; Комп'ютерна практика; Архітектура ЕОМ; Архітектура комп'ютера та ККС.

Костюченко Андрій Олександрович
Старший викладач, кандидат педагогічних наук.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, 2003 рік. Факультет: фізико-математичний. Спеціальність: математика та основи економіки. Кваліфікація: вчитель математики та економіки. В університеті з 2003 року.
Вчені ступені та звання: Кандидат педагогічних наук (2014).
Дисципліни, які викладає: Інформатика; Програмування; Програмування і математичне моделювання; Комп'ютерне моделювання; Технології створення та використання ППЗ; Комп'ютерна практика; МЗ КТ при ВПШК; Сучасні операційні системи та мережі; Конструювання тестів; Адміністрування та створення дистанційних освітніх ресурсів.
Матвійчук Людмила Анатоліївна
Кандидат педагогічних наук
Освіта: Луцький національний технічний університет (2009).
Факультет комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Спеціальність: Професійне навчання. Комп’ютерні технології в управлінні та навчанні.
Кваліфікація: інженер-педагог.
В університеті з 2016 р.
Вчені ступені та звання: кандидат педагогічних наук (2014 р.)
Дисципліни, які викладає: Основи комп'ютерної інженерії, Теоретичні основи інформатики, Інформатика та системологія, Комп’ютерні інформаційні технології в освіті та науці, Математичні методи в біології, Методика навчання інформатики, Інформаційно-комунікаційні технології.

Прядко Наталія Олександрівна
Кандидат психологічних наук
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка, (1994).
Факультет: фізико-математичний. Спеціальність: математика, інформатика та обчислювальна техніка.
Кваліфікація: вчитель математики, інформатики та обчислювальної техніки.
В університеті з 1994р.
Вчені ступені та звання: кандидат психологічних наук (2006 р.)
Дисципліни, які викладає: Психологія, Психолого-педагогічні дисципліни.

Шкардибарда Аліна Анатоліївна
Старший лаборант
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка (2001).
Факультет: фізико-математичний.
Спеціальність: Педагогіка і методика середньої освіти. Математика та основи економіки.
Кваліфікація: вчитель математики та основ економіки.
В університеті з 2002 р.

Файзулліна Тетяна Володимирівна
Інженер ІІ категорії.
Освіта: Харківський інститут радіоелектроніки, 1987 рік. Факультет: обчислювальної техніки. Спеціальність: прикладна математика. Кваліфікація: інженер-математик. В університеті з 1993 року.
Навчальний план Бакалавр Середня освіта (Інформатика) 2020
Навчальний план Бакалавр Середня освіта (Інформатика) 2017
Список публікацій викладачів кафедри інформатики і ОТ 2019
Список публікацій викладачів кафедри інформатики і ОТ 2018