Кафедра БОФВЗС
Кафедра ППМФВ
Кафедра спорту
У 2005 році за власних зусиль кандидата наук з фізичного виховання та спорту Приймака С.Г. було створено наукову лабораторію психофізіології м’язової діяльності, яка на сьогодні є науковим структурним підрозділом кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоров’я і спорту, а її керівник отримав науковий ступінь доктора педагогічних наук.
На базі лабораторії здійснюються планові наукові дослідження студентів, аспірантів, спрямовані на визначення готовності спортсменів різних спеціалізацій до виконання професійної діяльності, діагностику функціонального стану спортсменів під дією фізичних навантажень різних режимів енергозабезпечення.
Метою діяльності наукової лабораторії психофізіології м’язової діяльності є:
• отримання нових знань, постановка і вирішення актуальних проблем природничого напряму, що розвиваються на межі споріднених наук та міждисциплінарних зв’язків;
• висвітлення і поширення результатів наукового пошуку, наукових робіт;
• зв’язок з освітнім процесом, залучення викладачів, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів до вирішення важливих наукових завдань.
Наукова лабораторія системно створює, експериментує, апробує, освоює та зберігає наукові, науково-технічні та соціально значущі нововведення, умови їх забезпечення та впровадження.
Напрями наукових досліджень: визначення готовності спортсменів різних спеціалізацій до виконання професійної діяльності; діагностика, моделювання і прогнозування функціонального стану спортсменів відповідно фізичних навантажень різних режимів енергозабезпечення .
Керівником лабораторії є доктор педагогічних наук, доцент кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоров’я та спорту, стипендіат Кабінету міністрів України для молодих вчених (2006-2008 р.) Приймак Сергій Георгійович.
Приймак Сергій Георгійович,
доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоров’я і спорту, стипендіат Кабінету міністрів України для молодих вчених (2006-2008 р.)
У науковій лабораторії психофізіології м’язової діяльності здобувачі наукових ступенів виконують планові дослідження, студенти факультету набувають навичок наукової роботи, тут проводяться фундаментальні дослідження з відповідного напряму зі звітністю у формі наукових публікацій, курсових, бакалаврських та магістерських робіт. До наукового гуртка, який діє на базі лабораторії, входить, станом на 01.06.2020 р., 10 студентів, які працюють за напрямами наукового пошуку, пов’язаними із функціональним забезпеченням спортивної діяльності.
Студентський науковий гурток психофізіології м’язової діяльності
На базі лабораторії за період з 01.01.2005 р. по 01.06.2020 р. підготовлено та захищено 48 курсових, 13 атестаційних робіт бакалавра, 6 дипломних робіт, 8 атестаційних робіт магістра, підготовлено та надруковано 1 монографію, 56 публікацій у фахових та Міжнародних виданнях України (з яких 4 – у міжнародних виданнях, що індексовані у міжнародних наукометричних базах Scopus Elsevier та Web of Science Core Collection), 2 навчальні посібники.
Протягом існування лабораторії її співробітниками та студентами розроблено та створено авторський нейродинамічний комплекс психофізіологічних досліджень «Нейротест-01» для визначення готовності спортсменів різних спеціалізацій до змагальної діяльності, велоергометр з устаткуванням для досліджень кардіо-респіраторної системи під час виконання фізичних навантажень, портативний електрокардіограф (для досліджень у польових умовах), крісло Барані, кінематометр, медичні ваги, зростомір тощо. Придбано технічне обладнання: кистьові та станові динамометри, спірометр, електронні тонометри.
Визначення властивостей нервової системи за допомогою кінематометра Жуковського у спортсменів проводить магістрантка, член наукового студентського гуртка Андрейко Тетяна (досліджувана – МС України з легкої атлетики Сергієнко Вероніка), 2012 рік
Визначення функціонального стану нервової системи за допомогою нейродинамічного комплексу «Нейротест-01» у спортсменів проводить магістрантка, член наукового студентського гуртка Андрейко Тетяна (досліджувана – МС України з легкої атлетики Сергієнко Вероніка), 2012 рік
Дослідження світової та темнової адаптаціїї у спортсменів на адаптометрі АРП проводить магістрант, член наукового студентського гуртка Булденко Віктор (досліджуваний – МС України з боксу Силенок Максим), 2012 рік
Майстер спорту Міжнародного класу України з біатлону Прима Артем виконує субмаксимальний тест PWC170, 2013 рік
Визначення спеціальної працездатності боксерів за допомогою спеціалізованого ударного ергометру «Спудерг-9» (досліджуваний – МС МК з боксу Шрам Сергій), 2012 рік
Визначення спеціальної працездатності боксерів за допомогою спеціалізованого ударного ергометру «Спудерг-9» (досліджуваний – МС України з боксу Шинкаренко Олександр), 2012 рік
Магістранти, члени наукового студентського гуртка Нагорний Петро та Кононенко Микола визначають варіабельність серцевого ритму в базальних умовах (досліджувана – МС України з боротьби самбо Гайнутдинова Луїза), 2010 рік
Студенти-магістранти на занятті з «Методів наукових досліджень у фізичній культурі та спорті» під час оволодіння навичками аналізу варіабельності серцевого ритму, 2011 рік
Науково-методичне забезпечення включає адекватні методики для дослідження функціонального стану систем організму людини: нейродинамічні, психофізіометричні, антропометричні, для визначення загальної та спеціальної фізичної працездатності, аналізаторів (зорового, слухового, вестибулярного тощо).
На базі лабораторії удосконалено електрокардіографи, що дозволяють здійснювати запис електрокардіограми під час виконання фізичних навантажень та функціональних проб.
Останнім досягненням є інтеграція пульсоксиметру «Ohmeda Bioх 3700 e» з персональным компьютером для тривалого моніторингу параметрів ЧСС, пульсової хвилі та сатурації О2 за допомогою фотоплетизмографії, як у стані спокою, так і під час виконання дозованих фізичних навантажень.
Приймаком С.Г. розроблено програмне забезпечення для аналізу пульсової хвилі з цифровим відокремленням гемодинамічних об’ємів та часових інтервалів роботи серця. Дана методика дозволяє, зі значною вірогідністю, визначати особливості кардіогемодинаміки спортсменів при виконанні дозованих фізичних навантажень в різні періоди тренувального та змагального циклів.
На даний час крісло Барані (прилад для дослідження вестибулярного аналізатора) обладнується механічним приводом, який дозволяє здійснювати рух крісла без допомоги експериментатора та підраховувати кількість обертань за одиницю часу; удосконалено обладнання для визначення імпульсу сили удару для визначення спеціальної працездатності спортсменів, які спеціалізуються на єдиноборствах.
На базі лабораторії здійснюються планові наукові дослідження, спрямовані на визначення готовності спортсменів різних спеціалізацій до виконання професійної діяльності, діагностику функціонального стану спортсменів під дією фізичних навантажень різних режимів енергозабезпечення.
Згідно напряму лабораторії її співробітниками здійснюються планові наукові дослідження функціонального стану членів Національних збірних команд з волейболу, боксу, кікбоксінгу, боротьби дзюдо, панкратіону, біатлону, лижних перегонів. Всього за останній час пройшли обстеження 138 спортсменів різних видів спорту, з яких – 2 Заслужених майстрів спорту України, 4 майстри спорту Міжнародного класу, 35 майстрів спорту України та 99 спортсменів масових розрядів. За результатами проведених досліджень визначені психофізіологічні особливості організму спортсменів, рівень їх енергетичних можливостей та здатність організму до навантажень різної інтенсивності.
Відповідно до зведеного плану науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту, який включає актуальні напрями наукових досліджень, тематика яких відповідає трьом науковим спеціальностям ВАК України: 24.00.01 – олімпійський і професійний спорт, 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення та 24.00.03 – фізична реабілітація та Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»; Закону України «Про фізичну культуру і спорт»; Указу Президента України від 28.09.2004 р. № 1148/2004 «Про Національну доктрину розвитку фізичної культури і спорту» співробітників лабораторії психофізіології м’язової діяльності, зокрема, доц. Приймака С. Г. включено до виконання ІІ напряму наукових досліджень – Методологічні та організаційно-методичні основи раціональної підготовки спортсменів (керівники напряму – д. п. н., проф. Платонов В. М., д. п. н., проф. Болобан В. М., к. п. н., проф., Дрюков В. О., д. б. н., проф. Коробейніков Г. В.); назва наукової теми: 2.9 Індивідуалізація тренувального процесу кваліфікованих єдиноборців.
Згідно зазначеної теми, проведено основну частину експериментальних досліджень, очікуваними результатами будуть: обґрунтування побудови тренувального процесу кваліфікованих єдиноборців з позиції індивідуального підходу до визначення та застосування ключових характеристик та методик тренування, що сприятиме ефективному перебігу адаптаційних процесів під час багаторічної підготовки єдиноборців та забезпечуватиме, з високою імовірністю, найвищі досягнення у головних змаганнях сезону; наукові публікації; дисертаційні роботи.
Голова ради | ||
Дорошенко Яна |
||
1-й заступник | 2-й заступник | секретар |
Мишко Валерія |
Бреус Марія |
Усенко Раїса |
Члени ради: | ||
Кужельна Катерина |
Посполітак Герман |
Бречко Олександр Голова студентської ради
гуртожитку № 4
|
Разумовський Станіслав |
Притуп Лілія |
Слєсар Альона |
Пулеко Ірина |
Смірнова Ніна |
Пісня Катерина |
Абакуменко Микита |
Василевська Валерія |
Руденко Руслана |
Mагістрантка факультету фізичного виховання Гусак Є.С. взяли участь у І Міжнародні науково-практичній конференції «Topical aspects of modern science and practice”, 21-24 вересня 2020р., Франкфурт-на-Майні, Німеччина.
Студенти факультету фізичного виховання взяли активну участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
У фіналі конкурсу наукових робіт з галузі знань «Освітні, педагогічні науки» (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка) студентка Кузніцина Анастасія (науковий керівник к.п.н., доц. Воєділова Олена Михайлівна) посіла ІІ місце. Тема: «Проєкт створення молодіжної платформи, як галузі неформальної освіти студентів».
Робота Синиці Артема (науковий керівник к.п.н., доц. Воєділова Олена Михайлівна) на тему: «Формування професійної майстерності майбутніх фахівців з фізичного виховання засобами неформальної освіти» потрапила до фіналу ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «фізичне виховання».
21-22 березня 2019 року на базі Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту відбувся ІІ етап Всеукраїнського Конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фізична культура і спорт».
Студентки факультету фізичного виховання Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Ірина Петрик і Євгенія Гусак відстоювали честь нашого славетного закладу.
Зі спеціальності «Фізичне виховання» дипломом ІІІ ступеня нагороджена студентка IV курсу Ірина Петрик (науковий керівник к.п.н., доц.. Багінська Ольга Володимирівна).
Зі спеціальності «Фітнес та рекреація» грамотою «За оригінальність ідеї» нагороджена студентка IV курсу Євгенія Гусак (науковий керівник к.п.н., доц. Жлобо Тетяна Михайлівна)
Студенти факультету фізичного виховання взяли активну участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фізична культура і спорт».
За спеціалізацією «Спорт»:
1. Степаненко Юлія «Удосконалення системи спортивної орієнтації в художній гімнастиці», науковий керівник – к.п.н., доц. Багінська О.В.
2. Яремко Сергій «Професійно-педагогічна майстерність тренерів з футболу», науковий керівник – к.п.н., доц. Лисенко Л.Л.
3. Зуб Олексій, Кислуха Андрій «Формування стійкості рухових навичок спортсменів кікбоксерів», науковий керівник – к.п.н., доц. Лисенко Л.Л.
За cпеціалізацією «Фітнес та рекреація»
1. Гусак Євгенія «Оптимізація фізичного стану старшокласників у процесі індивідуальних оздоровчо-тренувальних занять», науковий керівник – к.п.н., доц. Жлобо Т.М.
До фінального туру ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт потрапили роботи Зуба О., Кислухи А. і Гусак Є.
Студенти факультету фізичного виховання Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Андрій Кислуха і Євгенія Гусак відстоювали честь нашого університету на базі Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.
Зі спеціалізації «Спорт» грамотою «За креативність у виборі теми» було відзначено Андрія Кислуху. Зі спеціалізації «Фітнес та рекреація» грамотою «За оригінальність ідеї» нагороджена студентка Євгенія Гусак.
19-20 лютого 2015 року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Фізичного виховання та спорту».
Студентка факультету фізичного виховання Національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Маркова Анастасія була нагороджена дипломом ІІІ ступеня за наукову роботу «Педагогічна технологія розвитку рухової координації дітей старшого дошкільного віку засобами хореографії», науковий керівник к.п.н., доц. Людмила Лисенко, науковий консультант к.п.н., доц. Микола Огієнко.
Маркова Анастасія з головною суддею конкурсу студентських наукових робіт доктором наук з фізичного виховання та спорту, проф. Круцевич Т.Ю.
Авраменко Геннадій – випускник 1992 р., ЗМС СРСР, ЗМС України з кульової стрільби, заслужений тренер України, тренер національної збірної команди України з кульової стрільби, бронзовий призер Ігор XXIV Олімпіади. Нагороджений орденом «Богдана Хмельницького».
Скакун Наталія – випускниця 2004 р., ЗМС України з важкої атлетики, учасниця XXVII та чемпіонка Ігор XXVIII Олімпіади, переможниця і призерка чемпіонатів Європи та світу, рекордсменка чемпіонату світу 2003 р. Нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня, «Орденом княгині Ольги» III ступеня.
Костевич Олена – випускниця 2014 р., ЗМС України з кульової стрільби, чемпіонка Ігор XXVIII Олімпіади, учасниця Ігор XXIX Олімпіади, дворазова бронзова призерка Ігор XXX Олімпіади, дворазова чемпіонка, триразова призерка ХХVI, ХХVIІ Всесвітньої універсіади. Нагороджена орденом «За заслуги» II, IІI ступенів, «Орденом княгині Ольги» I, II, III ступенів.
Коробка Ольга – випускниця 2014 р., ЗМС України з важкої атлетики, срібна призерка Ігор XXIX Олімпіади, неодноразова переможниця і призерка чемпіонатів Європи та світу. Нагороджена «Орденом княгині Ольги» III ступеня.
Давидова Наталія – випускниця 2007 р., ЗМС України з важкої атлетики, к.п.н., бронзова призерка Ігор XXIX Олімпіади, неодноразова призерка чемпіонатів Європи та учасниця і призерка чемпіонату світу. Нагороджена «Орденом княгині Ольги» III ступеня.
Беркут Наталія – випускниця 1996 р., МСУМК з легкої атлетики, учасниця Ігор XXVIII, XXIX Олімпіад, багаторазова переможниця та призерка Кубків Європи, учасниця чемпіонатів світу, переможниця командного чемпіонату Європи.
Смаль Наталія – випускниця 2005 р., МСУМК з дзюдо, ЗМС України з самбо, учасниця Ігор XXIX, XXX Олімпіад, чемпіонка Кубків світу і призерка чемпіонату Європи з боротьби дзюдо, чемпіонка світу з боротьби самбо (2007 р., 2015 р.), учасниця Всесвітньої універсіади 2009 р.
Руденок Вікторія – випускниця 2002 р., МСУМК з важкої атлетики, учасниця Ігор XXVII Олімпіади, чемпіонка Європи 2000 р., бронзова призерка чемпіонату Європи 1999 р., учасниця чемпіонатів світу.
Цербе-Несіна Валентина – випускниця 1998 р., ЗМС України з біатлону, бронзова призерка XVII зимових Олімпійських ігор, призерка чемпіонатів світу, переможниця етапів Кубка світу. Нагороджена «Орденом княгині Ольги» III ступеня.
Дериземля Андрій – випускник 1998 р., ЗМС України з біатлону, учасник XVIII, XІX, XX, XXІ, XXІІ зимових Олімпійських ігор, багаторазовий призер етапів Кубка світу і чемпіонатів світу, переможець чемпіонату Європи 2002 р., переможець та чотириразовий призер Всесвітніх універсіад. Нагороджений орденом «За заслуги» I, II, ІІІ ступенів.
Хвостенко Оксана – випускниця 2001 р., ЗМС України з біатлону, учасниця XІX, XX зимових Олімпійських ігор, переможниця чемпіонату Європи 2008 р., неодноразова призерка етапів Кубка світу і чемпіонатів світу, дворазова чемпіонка та чотирьохразова призерка Всесвітніх універсіад. Нагороджена «Орденом княгині Ольги» III ступеня, орденом «За заслуги» III ступеня, медаллю «За працю і звитягу».
Лисенко Руслан – випускник 1998 р., МСМК з біатлону, учасник XVIII, XІX, XX зимових Олімпійських ігор, багаторазовий учасник чемпіонатів світу і Європи, срібний призер етапу Кубка світу 2000 р., учасник Всесвітніх універсіад.
Лемеш Ніна – випускниця 1997 р., ЗМС України з біатлону, учасниця XVIII, XІX, XX зимових Олімпійських ігор, учасниця і призерка етапів Кубка світу та чемпіонатів світу, дворазова призерка чемпіонатів Європи (1995 р., 2001 р.). Нагороджена «Орденом княгині Ольги» III ступеня.
Деркач В’ячеслав – випускник 1998 р., МСУМК з біатлону, учасник XVIII, XІX, XX зимових Олімпійських ігор, учасник чемпіонату світу 1997 р., бронзовий призер чемпіонату Європи 2001 р., учасник Всесвітніх універсіад.
Прима Роман – випускник 2003 р., МСУМК з біатлону, учасник XІX, XX зимових Олімпійських ігор, багаторазовий учасник і призер чемпіонатів Європи серед юніорів, учасник Всесвітніх універсіад.
Прима Артем – випускник 2009 р., МСУМК з біатлону, учасник XXІІ зимових Олімпійських ігор, чемпіон України з біатлону, дворазовий переможець та срібний призер Всесвітньої універсіади.
Семенов Сергій – випускник 2010 р., ЗМС України з біатлону, учасник XXІІ зимових Олімпійських ігор, чемпіон України з біатлону, переможець та призер етапів Кубку світу, дворазовий чемпіон, срібний та бронзовий призер Всесвітньої універсіади.
Рептюх Ігор – студент факультету, ЗМС України з біатлону, бронзовий призер зимових Паралімпійських ігор, неодноразовий переможець та призер етапів Кубку світу, переможець в номінації «Кращий спортсмен року» 2015 р. Нагороджений медаллю «За працю і звитягу».
Малець-Лісогор Марина – випускниця 2004 р., МСУМК з лижних гонок, учасниця XX, XXІІ зимових Олімпійських ігор, учасниця чемпіонатів світу, срібна і бронзова призерка Всесвітньої зимової універсіади 2009 р., неодноразова чемпіонка і призерка Кубку Європи, переможниця Кубку Європи 2008 р.
Бабар Борис – випускник 2003 р., заслужений тренер України, учасник чотирьох зимових Паралімпійських ігор. Був тренером-лідером Олега Мунца на XX зимових Паралімпійських іграх, який виборов золоту і бронзову нагороди. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступеня.
Ященко Ігор – випускник 2006 р., МС України з біатлону. Був тренером-лідером Тетяни Смирнової на XX зимових Паралімпійських іграх, яка виборола срібну нагороду.
Заровний Олександр – випускник 1996 р., МСУМК з лижних гонок, учасник XVIII зимових Олімпійських ігор, бронзовий призер (1995 р.) та срібний призер (2001 р.) Всесвітніх зимових універсіад.
Сторожок Володимир – випускник 1993 р., МСУМК з лижних гонок, заслужений тренер України, тренер-лідер на XIX зимових Олімпійських ігор, учасник Всесвітньої зимової універсіади, чемпіон і призер етапів Кубку світу. Нагороджений медаллю «За працю і звитягу», орденом «За заслуги» III ступеня, орденом «Данила Галицького», «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».
Руденчік Віталій – випускник 2004 р., МС України з біатлону, учасник ХХ зимових Олімпійських ігор, учасник чемпіонатів світу.
Артьомін Дмитро – випускник 2009 р., тренер національної збірної команди з біатлону ХХІ, ХХІІ зимових Олімпійських ігор, заслужений тренер України. Нагороджений медаллю «За труд і звитягу».
Варвинець Ірина – студентка 4 курсу факультету, ЗМС України з біатлону, чемпіонка та призер етапів Кубку світу та Європи, срібна призерка Всесвітньої універсіади.
Завгородня Ольга – випускниця факультету, аспірантка, МСУМК з легкої атлетики, учасниця чотирьох, дворазова переможниця та бронзовий призер Всесвітніх універсіад.
Митрофанов Дмитро – випускник факультету, МСУМК з боксу, чемпіон Всесвітньої універсіади 2013 р., учасник та переможець міжнародних змагань з боксу.
Бригинець Юлія – випускниця факультету, МС з біатлону, учасниця двох та бронзова призерка Всесвітніх універсіад.
Гайнутдінова Луїза – випускниця факультету, МСУМК з самбо та дзюдо, срібна призерка ХХVІІ Всесвітньої універсіади.
Буйок Марина – випускниця факультету, МСУМК з дзюдо та самбо, учасниця ХХVІІ Всесвітньої універсіади.
Отрошко Олена – випускниця факультету, МС з лижних гонок, учасниця Всесвітньої універсіади 1993 р.
Ващенко Олександр – випускник факультету, МС з лижних гонок, учасник Всесвітньої універсіади 1993 р.
Стінкова Ніна – випускниця факультету, МС з біатлону, учасниця Всесвітньої універсіади 1997 р.
Шестак Валентина – випускниця факультету, МС з біатлону, учасниця Всесвітньої універсіади 2009 р.
Жибер Людмила – випускниця факультету, МС з лижних гонок і біатлону, учасниця Всесвітньої універсіади 2009 р.
Якименко Ігор – випускник факультету, МС з біатлону, учасник Всесвітньої універсіади 2009 р.
Тищенко Артем – випускник факультету, МСУМК з біатлону, учасник Всесвітньої універсіади 2013 р.
Дахно Олександр – випускник факультету, МС з біатлону, учасник Всесвітньої універсіади 2013 р.
Потапенко Василь – студент факультету, МС з біатлону, учасник Всесвітньої універсіади 2013 р.
Гиленко Алла – випускниця факультету, аспірантка, МС з біатлону, учасниця Всесвітньої універсіади 2013 р.
Жула Володимир – випускник факультету, МС з волейболу, к.п.н., учасник Всесвітньої універсіади 1995 р., тренер збірної команди України з волейболу на Всесвітніх універсіадах 2007 р., 2009 р.
Піун Кирило – випускник факультету, МС з волейболу, учасник двох Всесвітніх універсіад.
Циркін Дмитро – випускник факультету, КМС з волейболу, учасник двох Всесвітніх універсіад.
Носко Роман – випускник факультету, КМС з волейболу, учасник Всесвітньої універсіади 2007 р.
Яценко Олександр – випускник факультету, КМС з волейболу, учасник Всесвітньої універсіади 2007 р.
Булах Ігор – випускник факультету, КМС з волейболу, учасник Всесвітньої універсіади 2007 р.
Ніколайчук Максим – випускник факультету, КМС з волейболу, учасник Всесвітньої універсіади 2009 р.
Литвиненко Крістіна – випускниця факультету, МС з лижних гонок, учасниця Всесвітньої універсіади.
Жула Ганна – випускниця факультету, КМС з волейболу, учасниця Всесвітньої універсіади 2019 р.
Клочко Кирил – випускник факультету, КМС з волейболу, учасник Всесвітньої універсіади 2019 р.
Авраменко Галина – випускниця 2010 р., ЗМС з кульової стрільби, багаторазова чемпіонка світу та Європи.
Бойкова Аліна – випускниця 2008 р., ЗМС з боротьби сумо, дзюдо, самбо, переможниця чемпіонату світу.
Власенко Роман – випускник 2011 р., ЗМС з кікбоксінгу, неодноразовий чемпіон світу.
Кузнєцов Олег – випускник 1991 р., ЗМС з футболу.
Давидова Олена – випускниця факультету, ЗМС з кульової стрільби, переможниця та призерка міжнародних змагань.
Лисюк Сергій – випускник 2008 р, ЗМС з кікбоксінгу, неодноразовий чемпіон світу.
Афіногенова Наталія (кікбоксінг), Барабаш Олександр (панкратіон), Бібік Ольга (легка атлетика), Бойкова Аліна (боротьба), Гавриленко Андрій (легка атлетика), Діденко Оксана (боротьба), Дубоносов Віталій (легка атлетика), Дятел Віра (футбол), Єрмоленко Олександр (рукопашний бій), Заровний Олександр (лижні гонки), Козир Андрій (військове багатоборство), Курносов Ігор (волейбол), Лішофай Алла (футбол), Мінгель Михайло (гребля), Павленко Ольга (художня гімнастика), Полтавцев Олексій (боротьба), Рум’янцев Борис (парашутний спорт), Сипливець Віктор (стрільба), Тукмачова Анастасія (боротьба), Христенко Ігор (стрільба), Чайка Володимир (парашутний спорт), Чорна Тетяна (футбол), Шимко Валерій (стрільба).
Носко Микола Олексійович – випускник 1975 р., доктор педагогічних наук, професор, ректор ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, член-кореспондент національної академії педагогічних наук України, відмінник освіти України, нагороджений золотим знаком К.Ушинського, медаллю Г. Сковороди, медаллю МОН України «За заслуги в освіті і науці», віце-президент національної федерації волейболу України, віце-президент студентської спортивної спілки України, депутат міської ради.
Курок Олександр Іванович – випускник 1981 р., доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, ректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Кузьомко Леонід Михайлович – випускник 1971 р., кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України, декан факультету фізичного виховання ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка.
Курбаков Володимир Михайлович – випускник 1978 р., заслужений працівник освіти України, директор ДЮСШ м. Чернігова.
Сергієнко Леонід Прокопович – випускник 1970 р., доктор педагогічних наук, професор, провідний академік Балтійської педагогічної академії, заслужений працівник народної освіти України.
Гапонько Анатолій Іванович – випускник 1972 р., заслужений вчитель України.
Пушкарь Анатолій Олексійович – випускник 1979 р., заслужений вчитель України.
Жирний Микола Михайлович – випускник 1981 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
Кирієнко Василь Андрійович – випускник 1975 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України.
Коренєв Іван Ілліч – випускник 1979 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
Лазаренко Віктор Михайлович – випускник 1979 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
Лазаренко Микола Григорович – випускник 1979 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України, кандидат педагогічних наук, суддя міжнародної категорії.
Плешкевич Геннадій Олексійович – випускник 1975 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту з вільної боротьби.
Приходько Володимир Васильович – випускник 1971 р., доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
Туш Микола Семенович – випускник 1979 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України. Нагороджений медаллю «За військову доблесть», почесна грамота Президента України.
Шарак Олексій Васильович – випускник 1975 р., заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
Кобзар Анатолій Федорович – випускник 1980 р., заслужений артист України.
Богдан Дмитро Миколайович – випускник 2001 р., заслужений тренер України.
Власенко Степан Олексійович – випускник 1973 р., кандидат педагогічних наук, професор, заслужений тренер України, майстер спорту з військового багатоборства.
Ворчак Олександр Васильович – випускник 1992 р., заслужений тренер України, майстер спорту.
Гусєв В’ячеслав Веніамінович – випускник 1975 р., заслужений тренер СРСР, заслужений тренер УРСР.
Єрмілов Юрій Сергійович – випускник 1980 р., заслужений тренер України.
Зоц Жанна Степанівна – випускниця 1997 р., заслужений тренер України.
Лисенко Микола Іванович – випускник 1991 р., заслужений тренер України.
Литовченко Григорій Олексійович – випускник 1971 р., заслужений тренер України, майстер спорту з ГТО, доцент.
Магеррамов Володимир Магеррамович – випускник 1971 р., заслужений тренер України.
Мангер Леонід Олександрович – випускник 1971 р., заслужений тренер України.
Маркін Анатолій Миколайович – випускник 1986 р., заслужений тренер України.
Пеньковець Василь Іванович – випускник 1975 р., заслужений тренер України, доцент.
Семеняко Микола Іванович – випускник 1982 р., заслужений тренер України.
Сидоренко Юрій Віталійович – випускник 1986 р., заслужений тренер України.
Старун Анатолій Андрійович – випускник 1979 р, заслужений тренер України.
Тисенко Сергій Борисович – випускник 1981 р., заслужений тренер України.
Ткаченко Сергій Володимирович – випускник 1995 р., кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений тренер України, майстер спорту з боротьби дзюдо.
Умьон Сергій Григорович – випускник 1984 р., заслужений тренер України.
Чередінов Ігор Борисович – заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
Чередінова Світлана Віталіївна – випускниця 1993 р., заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби.
Семикін Сергій Іванович – заслужений тренер України, випускник 1981 р., нагороджений орденом «Знак Пошани» та медаллю «За трудову доблесть».