«Історія психології» та «Етнічна психологія» – нові навчальні посібники для студентів

Студенти психолого-педагогічного факультету ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка відтепер мають можливість опановувати знання за новими навчальними посібниками, підготовленими викладачем кафедри загальної, вікової та соціальної психології Миколою Махнієм.

E psyМахній М.М. Історія психології: навчальний посібник. – Київ: Видавничий дім «Слово», 2016. – 472с.

Чому протягом історії людству так і не вдалося узгодити поняття психіки з поняттями душі та духу, а лише протиставити їх одне одному? Чому й досі існує стільки різних тлумачень природи психіки? Аби спробувати відповісти на ці питання, автор пропонує зазирнути в історію і простежити логіку формування уявлень про психічне як своєрідний прояв живої природи взагалі й людського буття зокрема.

Навчальний посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями “Психологія”, “Релігієзнавство”, “Богослов’я”, викладачів, а також для широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться психологією та історією психологічної думки.

Махній М. М. Етнічна психологія: навчальний посібник. – Київ: Видавничий Дім «Слово», 2016. – 272с.

Психологічні особливості різних народів і культур вивчає особлива галузь психологічної науки – етнопсихологія, важливим завданням якої є дослідження взаємодії людини як носія етнічної свідомості та суспільства. Етнічна культура, створюючи значущий контекст для особистого вибору людини, не обмежуює її здатність піддавати сумніву та переглядати окремі цінності чи переконання. Отож, стрижневою ідеєю пропонованого видання є аналіз співвідношення соціального і національного, формування поваги до всіх існуючих у суспільстві культурних потреб та способів життя.

Для широкого кола читачів – студентів, викладачів, науковців, усіх, хто цікавиться соціокультурними питаннями життя етносу.