Круглий стіл студентських наукових гуртків ЗВО

Круглий стіл студентських наукових гуртків ЗВО

11.04.2024 року ОНЛАЙН на платформі Zoom відбувся I Всеукраїнський Круглий стіл з проблеми: «Діяльність студентського наукового гуртка у сучасному університеті» за участі студентів-членів студентських наукових гуртків ЗВО України та їх наукових керівників. Захід було ініційовано та підготовлено студентським науковим гуртком «Сучасний український соціокультурний і мистецький простір», що діє на кафедрі мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка під керівництвом наукового керівника гуртка Солдатенка Олександра Ігоровича, кандидата педагогічних наук, доцента,  доцента кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

В заході взяли участь понад 80 учасників з різних ЗВО України, а саме:

•        Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка
•        Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
•        Університет Григорія Сковороди в Переяславі
•        Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
•        Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка
•        Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградского
•        Львівський національний університет імені Івана Франка
•        Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського

Учасники круглого столу мали чудову можливість обговорити актуальні питання розвитку студентських наукових гуртків в Україні. Захід став свідченням того, що студентські наукові гуртки є важливим аспектом академічного життя та науково-дослідницької роботи в Україні. Вони стимулюють інтелектуальний розвиток студентів, сприяють розвитку їх аналітичних здібностей та допомагають здобути практичні навички в проведенні досліджень. Дискусія, що відбулась, стала першим кроком у розв'язанні цих питань.

Учасники круглого столу закликали всіх зацікавлених сторін, включаючи університети, державні установи та громадські організації, об'єднатися та спільно працювати над створенням сприятливих умов для розвитку студентських наукових гуртків. Було наголошено, що завдяки спільним зусиллям, університети України і в подальшому будуть забезпечувати студентам доступ до необхідних ресурсів, створювати  стимулююче середовище для проведення наукових досліджень та сприяти розвитку наукової культури в Україні.