НОВІ УМОВИ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

НОВІ УМОВИ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

В умовах карантину кафедра мов і методики їх викладання продовжує працювати творчо, активно й натхненно.

З метою професійного зростання викладачі кафедри проходили онлайн-курси, брали участь у вебінарах та інтернет-конференціях. Так, канд. пед. наук, доц. Кміть О.В. узяла участь у 5 вебінарах: «Enjoyable activities for highly result-oriented adult learners», «Reflection as a key to the progress in learning and teaching young learners», «Stress-free Ways to Assess Young Learners in Year 3», «Use contemporary video context to engage your students», «Contextualized Grammar: presentations to make learning Grammar fun», проведених Dinternal Education, та отримала сертифікати учасника (сертифікат 1, сертифікат 2, сертифікат 3, сертифікат 4, сертифікат 5).

Канд. пед. наук, доц. Барнич О.В. прослухала 11 вебінарів на платформах «Всеосвіта», «На урок», «Освіторія Хаб» (сертифікат 6); отримала Грамоту від Всеукраїнського освітнього проєкту «Всеосвіта» за активне використання інформаційно-комунікаційних технологій у педагогічній роботі (Грамота).

У роботі вебінару «Онлайн-тести: принципи успішної взаємодії під час дистанційного навчання» від освітнього проєкту «На урок» взяли участь канд. пед. наук, доц. Дженджеро О.Л., канд. пед. наук, доц. Янко Н.О., викладач Максак І.В. (свідоцтво 1, свідоцтво 2). Крім того, доц. Дженджеро О.Л. прослухала вебінари «Випробування іспитами. Як завершиться навчальний 2020?» (ГО «Прогресильні»), «Світ після коронавірусу» (Києво-Могилянська бізнес-школа). А викладач Максак І.В. разом зі студентами І-ІІ курсів спеціальності «Дошкільна освіта. Іноземна мова (англійська)» пройшла безкоштовний онлайн-курс «ІЗІ ЗНО. Англійська мова» (фінальне тестування), створений студією онлайн-освіти EdEra у партнерстві з Green Country English School та Освіторією.

Канд. пед. наук, доц.  Конотоп О.С. брала участь у вебінарі, організованому National Geographic Learning (сертифікат 7), канд. пед. наук, ст. викл. Михайленко О.В. – у вебінарі з Anne Robinson від Cambridge University «Developing Thinking Skills through Reading in the Primary Classroom».

Успішно засвоїла онлайн-курс «Академічна доброчесність», створений студією онлайн-освіти EdEra, канд. філол. наук, доц.  Нікітіна Н.П.  (сертифікат 8).

Упродовж шостого "карантинно-дистанційного тижня" викладачі кафедри також займалися написанням статей до науково-методичних журналів, збірників наукових праць.

Завершили редагування наукових публікацій до журналу «New Inception» (м. Чернігів) зав. кафедри, канд. пед. наук, доц.  О.Б. Мамчич у співавторстві з канд. пед. наук, ст. викл. О.В. Михайленко; канд. філол. наук, доц.  Н.П. Нікітіна; канд. пед. наук, доц. І.В. Мірошник.

Канд. пед. наук, доцент кафедри Кміть О.В. отримала підтвердження про прийняття до друку статті «Формування професійного мислення майбутніх учителів англійської мови початкової школи» в науковому збірнику матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародні наукові дослідження: інтеграція науки та практики як механізм ефективного розвитку» (м. Київ). Збірник планується видати до 8 травня 2020 року.

Продовжує роботу над написанням докторської дисертації канд. пед. наук, доц. Конотоп О.С. Для участі в науково-практичних конференціях вона підготувала дві наукові публікації: «Стан процесу практичної іншомовної підготовки майбутніх учителів початкової школи» (Міжнародна наукова конференція «Європейська проектна культура в Україні: стан, проблеми, перспективи», м. Запоріжжя) та «Тестування рівня сформованості іншомовної комунікативної компетентності студентів першого курсу спеціальності 013 Початкова освіта» (Міжнародна наукова інтернет-конференція «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації», м. Переяслав-Хмельницький).

Канд. пед. наук, доц. Барнич О.В. здійснювала наукове консультування студентки 51 групи факультету Оксани Марухно щодо участі в VII Всеукраїнській науково-практичній студентській інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (м. Київ). Під керівництвом викладача підготовлено статтю «Методика розвитку латерального мислення молодших школярів на уроках читання в НУШ».

Готують наукові публікації до друку в збірниках наукових праць і фахових журналах – доц.  Кміть О.В. («Creating Creative English Teachers of Primary School»), доц.  Райська Л.Г. у співавторстві з доц.  Барнич О.В. («Формування україномовної особистості майбутнього вчителя початкових класів Нової української школи»), доц. Янко Н.О. у співавторстві зі студенткою 51 групи факультету Паршуковою М.В. («Експериментальне дослідження стану готовності майбутніх учителів початкової школи до ознайомлення учнів з елементами ділового мовлення»), викл.  Максак І.В. («Формування професійної компетентності майбутніх учителів англійської мови із використання онлайн-платформ»).

Викладачі кафедри мов і методики їх викладання займалися й науково-методичною роботою: Кміть О.В., канд. пед. наук, доцент, здійснювала підготовку до видання навчально-методичного посібника «Методика навчання англійської мови у початковій школі» для студентів магістратури спеціальності 013 Початкова освіта, спеціалізації «Іноземна мова (англійська)»; Янко Н.О., канд. пед. наук, доцент – навчального посібника «Методика навчання каліграфічного письма в початковій школі» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв.

Не залишилася поза увагою викладачів кафедри й літературно-творча діяльність. Так, доц. Барнич О.В. здобула І місце у Міжнародному експрес-конкурсі  «Весны… тишина» (Франція, Париж).

З новими науковими здобутками та ідеями кафедра продовжує працювати дистанційно!