«МИСТЕЦТВО ТА ОСВІТА: НОВАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

«МИСТЕЦТВО ТА ОСВІТА: НОВАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

26 квітня 2018 року кафедрою мистецьких дисциплін факультету початкового навчання Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка організовано та проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «МИСТЕЦТВО ТА ОСВІТА: НОВАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ».

До участі в конференції було заявлено 62 доповідача, серед яких викладачі та аспіранти кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (м.Київ), Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м.Кропивницький), Бердянського державного педагогічного університету, факультету культури і мистецтв імені Олександра Ростовського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

На конференцію завітали аспіранти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (Україна – Китай, Україна - Польща), магістр мистецтв Манчестерського університету, соціальний педагог, менеджер соціокультурної діяльності університету Марбурга (Німеччина).

Основні тематичні напрями конференції, а саме, проблеми мистецької педагогіки в контексті євроінтеграційних процесів; історичні та порівняльно-педагогічні аспекти мистецької освіти; науково-методичне забезпечення процесу формування професійної компетентності майбутніх учителів мистецьких дисциплін, дозволили підняти широке коло проблем в доповідях.

Формат конференції проходив у двох частинах: науково-практичній (доповіді) та творчій (концерт). Конференція була відкрита вітальними словами до учасників першого проректора, проректора з науково-педагогічної роботи, доктора історичних наук, професора В.О.Дятлова та завідувача кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри мистецьких дисциплін Т.В.Дорошенко.

Творчу частину конференції відкрили гості з Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Вони представили інструментальні виступи (гру на фортепіано та тромбоні) та вокальні номери. Викладачі та студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка кафедри мистецьких дисциплін також продемонстрували вокальні, виконавські та композиторські здібності.

Упродовж проведення конференції у актовому залі працювала виставка творчих робіт студентів кафедри мистецьких дисциплін та кандидата педагогічних наук, доцента кафедри мистецьких дисциплін В.М.Жлудько. Таким чином, учасники конференції та всі бажаючі могли ознайомитися як з музичними, так і з художніми здобутками викладачів та студентів кафедри.

Після закінчення конференції учасники відвідали архітектурний заповідник «Чернігів стародавній».

Оргкомітет конференції