Науковці кафедри дошкільної та початкової освіти взяли участь в обласній серпневій конференції на тему «Новий Державний стандарт початкової загальної освіти «Нової української школи»

21 серпня 2017 року о 10.00 годині на базі Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. №19 Чернігівської міської ради відбулася обласна серпнева конференція на тему «Новий Державний стандарт початкової загальної освіти «Нової української школи», в якій із виступами взяли участь викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти проф.,д.п.н. С.І.Стрілець та доц. М.В.Коновальчук.

Серед учасників конференції – методисти міських кабінетів (центрів), управлінь освіти міських рад, відділів освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, які відповідають за питання початкової освіти, керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів початкових класів, заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів, заступники директорів з навчально-виховної роботи, учителі початкових класів пілотних шкіл та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів (усього близько 100 осіб).

Модератором конференції був Анатолій Андрійович Заліський - ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України.

Відкрив пленарне засідання конференції Микола Анатолійович Конопацький - начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.

У своїй доповіді «Пріоритети початкової освіти в умовах реалізації основних завдань Нової української школи» відзначив важливість реформи загальної середньої освіти та акцентував увагу на початок роботи пілотного проекту Нової української школи в чотирьох навчальних закладах нашої області.

Методологічні та методичні напрями розвитку платформи початкової освіти у 2017/2018 навчальному році розкрив Станіслав Борисович Пономаревський - завідувач кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, доктор педагогічних наук. Проект нового Державного стандарту початкової загальної освіти Нової української школи презентував Віктор Володимирович Бурнос - завідувач відділу дошкільної та початкової освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.

Зі специфікою підготовки вчителя в умовах реалізації основних завдань Нової української школи ознайомили учасників конференції Ольга Миколаївна Кочерга - викладач-методист Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, кандидат педагогічних наук та Марина Валеріївна Коновальчук - доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, кандидат педагогічних наук.

Під час роботи круглого столу з проблеми «Нова початкова школа: основні поняття компетентнісного підходу» обговорювався широкий спектр питань роботи початкової школи в умовах реалізації основних завдань Концепції «Нової української школи», а саме:

• пілотного впровадження проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти в навчальних закладах області;

• створення навчального середовища для учнів початкових класів Нової української школи;

• інтеграції як ефективного шляху оновлення змісту й методів навчання в початкових класах Нової української школи;

• інноваційних аспектів формування мовленнєвої компетентності учнів початкових класів;

• інформаційно-цифрової компетентності як вагомого складника фахової компетентності вчителя.

За підсумками роботи конференції були внесені пропозиції для розгляду на Колегії Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.