Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – маслиноцвіті (Aleales)
Родина – маслинові (Oleaceae)
Вид – Форзиція середня (Forsythia x intermedia Zab.)
Природний ареал Гібридне походження, ареал роду форзиція є досить розірваним (від Європи до Азії), що вказує давність походження.
Наукова цінність Декоративний вид, створений шляхом схрещування видів китайського походження – форзиції темно-зеленої та форзиції пониклої.
Біоморфологічна характеристика Кущ заввишки 2 – 3 м. Пагони прямі або трохи звисаючі, шорсткі через велику кількість темних бородавок, жовтувато-зелені, з сонячного боку бурі. Бруньки конусоподібні, загострені, у верхній частині віддалені від пагону, з двох сторін плоскі, світло-коричневі. Листки супротивні, овально-ланцетні, зрідка трилопатеві, розміром 6-10х2-3 см, в нижній частині – цілокраї, верхній – грубо зубчасті. Квітки двостатеві, золотисто-жовті, по 1 – 3 рідше по 6 штук, рясно покривають пагони. Квітує у квітні, до розпускання листків. Плід – коробочка суха, багатонасінна, видовжена, дозріває восени. Насіння дрібне, сухе, Плодоносить з 5 років.
Екологічні особливості Світлолюбний, морозостійкий, швидкоросла, добре росте на свіжих, родючих структурних ґрунтах. мегатроф, мезофіт, вимогливий до ґрунтів, вологолюбний, кореневі відростки дає рідко, витримує затоплення до 30 днів. Термін життя – до 400 років.
Декоративність Висока (яскраво-жовтий колір квіток, форма листкової пластинки), вид пластичний, цікавий для топіарного мистецтва.
Рекомендації для насадження Висаджується рідкими куртинами на галявинах, групами на газонах, в живоплотах, на схилах. Розмножується насінням і живцями.
Для підготовки використано літературу:
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.