Відділ – голонасінні (Pinophyta)
Клас – хвойні (Pinopsida)
Порядок – соснові (Pinales)
Родина – кипарисові (Cupressaceae)
Вид – Яловець скельний (Juniperus scopulorum L.) 'Blue Arrow'

Природний ареал Скелясті гори (до 2000 м над рівнем моря), Північна Аризона, Західний Техас північноамериканського контитенту, в Україні культивується з 1950 року.

Наукова цінність Вид дольодовикового періоду, потребує охорони в природних локалітетах.

Біоморфологічна характеристика Вічнозелене багатостовбурне дерево висотою 10 – 13 м з неправильною конусоподібною або округлою кроною. Кора брунаста, гілок – вишнево-брунатна, пагони тонкі, сизувато-зелені, чотиригранні. Хвоїнки лускаті (загострено-ромбічні, 1,5 -3,0 х 0,7 – 0,8 мм) або голчасті (вузьколанцетна, 3,0 – 5,0 х 0,8 мм).
Дозрілі мегастробіли кулясті або приплюснуто-двогорбі, чорно-сині з сизим восковим нальотом, розміром 5-6 х 5-8 мм. Шишкоягоди містять 1-2 ребристих насінини брунатного кольору, розміром 4 х 2-3 мм.
Тривалість життя – до 200 років.
Вид стійкий до диму, кіптяви, пилу. Добре росте в міських умовах, витримує обрізування і стриження, зберігає форму.

Екологічні особливості Світлолюбний, морозо-, зимо-, посухо-, газостійкий вид. Володіє високою фітонцидною здатністю, тобто виділяти в невеликих дозах біологічно-активні леткі речовини фітонциди, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток багатьох хвороботворних бактерій.

Декоративність висока (форма крони, срібно-блакитною хвоєю, вертикально зростаючий вид).
"Північний псевдокипарис".

Рекомендації для насадження Для поодиноких і групових насаджень та бордюрів, у солітерах і композиціях, для живоплотів, для кам'янистих садів, альпійських хвойних груп.
Форми: «Блю Ерроу», «Мунглоу», «Скайрокет»
Розмножується насінням і живцями.

Для підготовки використано літературу:
Кохановський В.М. Декоративна дендрологія. Практикум. Частина 1. Навчальний посібник – Суми: «Сумський національний аграрний університет, 2011. – 267. : іл.