Родина – кипарисові (Cupressaceae)
Вид – Яловець лускатий (Juniperus squamata Lamb.) 'Blue Star'
Природний ареал Північний Китай, Північна Японія, Східні Гімалаї.
Наукова цінність Високогірний вид, традиційний для східних садів, цінний для бонсай-культури.
Біоморфологічна характеристика Вічнозелений сланкий або прямостоячий кущ висотою до 1,3 - 1,5 (5) м. Кора сірувато-бура з червонуватим відтінком або темно-коричнева. Пагони зеленувато-жовті, а гілки світло-каштанові.
Хвоя темно-зелена знизу, зверху біла, гостра, ланцетна, довжина 0,5 - 0,8 см.
Шишки чорні, блискучі завдовжки 6 - 8 мм, дозрівають наступного року.
Дводомна рослина, пилкує в травні.
Тривалість життя до 150 – 200 років.
Вид задовільно витримує задимленість і загазованість повітря.
Екологічні особливості Невибагливий до вологи. Тіньовитривалий. Зростає на всіх типах ґрунтів. Морозостійкий (до - 28 С0).
Декоративність Висока (форма шишкоягід, сріблясто-блакитний відтінок хвої), перспективний, невибагливий вид у парковому ландшафті й серед каменів.
Рекомендації для насадження Для поодиноких, групових посадок (обмеженого використання – на територіях медичних закладів, підприємств, пришкільних, дошкільних та вищих навчальних закладів, у наукових колекціях), (загального використання – парках, скверах, бульварах) та (спеціального призначення – на територіях кладовищ, асортимент фірм) у солітерах та композиціях.
Форми: 'Блакитний килим', 'Мейєра'.
Розмножується насінням, вегетативно.
Для підготовки використано літературу:
Потоцька С.О. Ілюстрований атлас-довідник голонасінних міста Чернігова (видовий склад, еколого-біологічні особливості, рекомендації до культивування) – Чернігів, Золоті ворота: 2009. – 70 с.; кольор. обкл.