Відділ – голонасінні (Pinophyta)
Клас – хвойні (Pinopsida)
Порядок – соснові (Pinales)
Родина – соснові (Pinaceae)
Вид – Ялина звичайна, Я. європейська (Picea abies (L. ) Karst.)

Природний ареал Природний ареал: Альпи й Карпати, північна частина Європи, хвойно-лісовий вид.

Наукова цінність важлива лісоутворююча порода, що піднімається до висоти 1800 м над рівнем моря.

Біоморфологічна характеристика Вічнозелене дерево висотою 20 – 40 (60) м, діаметр стовбура більше 1 м, кора сіра або червоно-бура, тонка, луската.
Хвоя голчаста, чотирьох гранчаста, довжиною 10 - 35 мм і товщиною 1 – 1,5 мм, з гострим кінчиком, блискуча, темно-зелена. Термін життя хвої 6 – 7 років.
Шишки циліндричні, довжиною 10 – 16 см і шириною 3 -– 4 см, червоно-бурі, блискучі, з великими або витягнутими до верху насінними лусочками. Недозрілі шишки світло-зелені або темно-фіолетові. Насіння висипається наприкінці наступної зими, утворення насіння відбувається з 25 – 30 років.
У травні – липні на гілках з’являються червоні, овальні колоски і червоні або зелені стробіли.
Тривалість життя – до 250 – 300 років.
Вид погано витримує задимленість і загазованість повітря.

Екологічні особливості Середньовибагливий до вологи. Тіньовитривалий, але навесні можуть траплятися сонячні опіки. Ґрунти суглинисті, супіщані, легкі, не витримує ущільнення, близькості залягання ґрунтових вод, засоленості і сухості ґрунтів. Морозостійкий (до - 45 С0).

Декоративність середня (форма крони, колір хвої, тривалість життя (понад 150-200 р.)).

Рекомендації для насадження Для групових, поодиноких та алейних посадок, для створення живих огорож і боскетів (на території всіх типів насаджень, крім ґрунтозакріплюючих) у вигляді солітерів, ландшафтних груп, алей.
Форми: 'Золотава', 'Голубіюча', 'Компактна', 'Компактна Пірамідальна', 'Відігнуто-луската', 'Висяча', 'Гніздоподібна', 'Олендорфа', 'Сланка Сиза', 'Пірамідальна', 'Рефлекса', 'Гірлянда', 'Змієподібна'. Розмножується насінням, а декоративні форми живцями і щепленням.

Для підготовки використано літературу:
Потоцька С.О. Ілюстрований атлас-довідник голонасінних міста Чернігова (видовий склад, еколого-біологічні особливості, рекомендації до культивування) – Чернігів, Золоті ворота: 2009. – 70 с.; кольор. обкл.