Відділ - покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас - дводольні (Magnoliopsida)
Порядок - бобовоцвіті (Fabales)
Родина – цезальпінієві (Caesalpiniaceae)
Вид - Церцис канадський, червонобрунька східна (Cercis сanadensis L.)

Природний ареал Східна частина Північної Америки.

Наукова цінність Морозостійке дерево (до 15 м заввишки) шатровидної форми, вид стійкий до шкідників і хвороб, адаптований до умов міського середовища.

Біоморфологічна характеристика Листопадний великий кущ або невелике дерево до 15 м з завширшки шаровидною кроною, гілки розлогі, висотою і шириною 6-8 м. Кора чорно-сіра. Листорозміщення чергове, листки довжиною 7-12 см, широкозаокруглене, злегка серцевидне або майже усічене біля основи, яскраво-червоні, пізніше темно-коричнево-червоні.
Квітки по 4-8 в пучках, світло-рожеві або рожево-лілові, довжиною 1-1,2 см.
Боби завдовжки 6-10 см, завширшки 2 см. Насіння овальне, завдовжки 5-6 мм, завширшки 4-5 мм, матові, темно-коричневі. Цвіте в квітні – травні. Плодоносить у вересні – жовтні.

Екологічні особливості Світлолюбивий, посухостійкий, добре росте на родючих, нейтральних або слаболужних, помірно вологих ґрунтах з хорошою водопроникністю, зимостійкий, обмежено морозостійкий, обмежено газостійкий. Квіткові бруньки, бутони й квіти пошкоджуються заморозками при -3 ̊С.

Декоративність Висока (форма й колір крони, листкової пластинки, рожевий колір квіток), рослина має яскраву орнаментальність під час квітування.

Рекомендації для насадження Використовується в солітерних посадках, ландшафтних групах. Розмножується насінням і живцями. Культивари/форми: 'Forest Pansy', 'Little Woody', 'Whitewater', 'Rising Sun', 'Forest Pansy'

Для підготовки використано літературу: