Відділ – голонасінні (Pinophyta)
Клас – хвойні (Pinopsida)
Порядок – соснові (Pinales)
Родина – кипарисові (Cupressaceae)
Вид – Туя західна (Thuja occidentalis L.) 'Globosa'

Природний ареал Атлантичний регіон Північної Америки, в Європу був завезений у 1540 році, в Україні – по всій території як декоративна рослина.

Наукова цінність повільно ростуче, вічнозелене дерево (до 20 м заввишки) або щаровидний кущ різної висоти.

Біоморфологічна характеристика Вічнозелене дерево висотою до 25 (30) м, діаметр стовбура до 1 (1,8) м, кора тонка, червоно-коричнева або темно-бура.
Хвоя лусочковидна, плоска, дрібна, темно-жовтувато-зелена, без продихових клітин, розміщена на пагонах супротивно, довжиною 5 - 7 мм. Опадає з дрібними гілочками через 3 роки.
Шишки довжиною 7 - 12 мм, можуть бути форми яйцевидної або продовгуватої, спочатку зелені, а при дозріванні коричневі. Дозрівають у рік пилкування, кожна шишка несе 2 насінини, складаються з 6 - 12 лусочок.
Однодомна рослина. Пилкує весною. Насіння дозріває у жовтні - на початку листопада.
Тривалість життя до 100 - 150 років.
Витримує задимленість і загазованість повітря.

Екологічні особливості Середньовибагливий до вологи. Тіньовитривалий, але може зростати на освітлених місцях. Маловимогливий до родючості ґрунтів. Морозостійкий витримує (до - 35 С0).

Декоративність висока (форма крони, хвоя, шишки), існує 120 культиварів і садових форм, має фітонцидні властивості.

Рекомендації для насадження Для всіх типів насаджень у вигляді ландшафтних груп, алей, живоплотів.
Форми: 'Білокінчикова', 'Золотіюча', 'Бодмера', 'Колоноподібна', 'Кучерява', 'Данська', 'Дугласа Пірамідальна', 'Верескоподібна', 'Рівноверхівкова', 'Ниткоподібна', 'Фребелі', 'Куляста', 'Генрі', 'Говея', 'Жовта', 'Рекурвата', 'Саласпілс', 'Смарагд', 'Спіральна', 'Парасолькоподібна', 'Вервенеана', 'Вагнера', 'Вареана', 'Вареана Золотіюча', 'Вудвард'. Розмножується насінням і вегетативно.

Для підготовки використано літературу:
Потоцька С.О. Ілюстрований атлас-довідник голонасінних міста Чернігова (видовий склад, еколого-біологічні особливості, рекомендації до культивування) – Чернігів, Золоті ворота: 2009. – 70 с.; кольор. обкл.