Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – розоцвіті (Rosales)
Родина – розові (Rosaceae)
Вид – таволга верболиста (Spirаea salicafolia L.)

Природний ареал Західний і Східний Сибір, Далекий Схід, в Україні – Карпати та Придніпров'я.

Наукова цінність Зимостійкий чагарник висотою до 1,5 м, що зростає на заплавних луках, болотах, у заболочених лісах.

Біоморфологічна характеристика Прямостоячий кущ до 2 м висотою. Пагони червоно-бурі, вертикально розміщені. Листки видовжено-ланцетні, розміром 6–7-х 1, 5–3 см, гострокінцеві, краї пилчасті, зверху зелені, знизу світоло-зелені. Квітки достатеві рожеві, зрідка білі, зібрані в пірамідальні або циліндричні китиці, довжиною 8-12 см. Цвіте в червні, вересні.
Плоди багатонасінна збірна листянка. Плід – суха листянка, дозріває в середині літа.
Насінини плоскі, ланцетовидно-коричневі, 1,5-2 см довжиною, 0,5 мм шириною, крилаті.

Екологічні особливості Світлолюбна, вологолюбна, вибаглива до родючості ґрунту, відносно морозостійка.

Декоративність Середня (квітки, листки, пагони), декоративна рослина для групових посадок, ефектна в групах на фоні газону, узліссях та уздовж паркових доріжок, у якості живої огорожі.

Рекомендації для насадження використовуються в озелененні для створення ландшафтних груп, живоплотів,
Розмножується насінням та вегетативно.

Для підготовки використано літературу:
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.