Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – бобовоцвіті (Fabales)
Родина – бобові (Fabaceae)
Вид – Робінія клейка (Robinia viscosа Vent.)

Природний ареал Північна Америка, у культурі Європи – з 1791 року.

Наукова цінність Листопадне швидкоросле дерево (до 10 м заввишки).

Біоморфологічна характеристика Дерево заввишки до 12 м з широкоокруглою кроною і темно-коричневою гладкою корою. Коренева система поверхнева, широка. Пагони, черешки листків і суцвіття густо вкриті залозистими, липкими волосками. Колючки дуже дрібні або відсутні зовсім. Листя до 20 см завдовжки, з 13-25 яскраво-зелених, знизу сіруватих листочків. Листки восени довго тримаються на гілках. Квітки великі, до 2 см, рожево-фіолетового забарвлення, без запаху, зібрані по 6-15 в невеликі, прямостоячі кисті, рясно покривають дерево в пору цвітіння. Плоди довгасті або лінійно-довгасті боби, негусто залозисто-щетинистий, липкі, плоскі, до 5-8 см довжиною, що розкриваються, багатонасінні. Дозрівають в липні-листопаді.

Екологічні особливості Світлотіньовитривалий, вимогливий до ґрунтів, збагачує ґрунт азотом (багато дерев люблять її сусідство), помірнопосухостійкий, обмежено зимо-, морозостійкий, газостійкий. Морозостійка (до -28 ° C).

Декоративність Висока (форма крони, листкової пластинки, рожевий колір квіток, зібраних у суцвіття), вид має декоративне, медоносне й протиерозійне значення.

Рекомендації для насадження Використовується в окремих і групових посадках. Медонос і пилконіс. З робинії клейкої отримують значно більше меду, ніж з робинії псевдоакація. Відрізняється стійкістю проти попелиці. Зміцнює схили і укоси. Розмножується насінням, кореневою порослю і щепленням.

Для підготовки використано літературу: