Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – березоцвіті (Betulales)
Родина – півонієві (Paeoniaceae)
Вид – півонія деревовидна
(Paeonia suffruticosa Andr.)

Природний ареал Західний Китай; до Англії рослину завезли у 1786 році, до Європи – з кінця XVIII ст.

Наукова цінність ендемік Китаю.

Біоморфологічна характеристика Листопадний пряморослий кущ до 2.5 м заввишки. Пагони нечисленні, міцні, старі до 15 см в діаметрі, покриті темно-бурою корою; молоді пагони зелені. Листки 10–25 см завдовжки, двічі перистороздільні, 3– 5-лопатеві, знизу пухнасті, зверху голі або трохи пухнасті. Генеративні бруньки великі, 1.5–2 см вис, 0.8–1 см в діаметрі. Квітки на кінцях однорічних пагонах 10–20 см в діаметрі, прості, напівмахрові, махрові від білого до темно-пурпурового та фіолетового, жовті, в більшій частині з темною плямою при основі плодолистків.; на дорослих рослинах більше 100 квіток, тривалість цвітіння 10–15 днів, плодоносить – 5-членна листянка, густо опушена. Цвіте – у IV-V, пл. – у VIII–IX. Цвіте та плодоносить з 4 – 5 річного віку. В одній листянці 20-50 нас, маса 1000 шт. – 400 г.

Екологічні особливості Зимостійкість задовільна, тільки в дуже суворі зими відмічено пошкодження генеративних б. та кінців пагонів. Махрові сорти чутливіші щодо низьких температур, ніж звичайні, потребують укриття.

Декоративність Висока (під час квітування), імператорська квітка у китайців, символ благополуччя та процвітання у японців.

Рекомендації для насадження В Україні культивується із середини XIX ст. Перші два роки наземна частина росте повільно, у цей час розростається коренева система. Оригінальна, непримхлива, високодекоративна культура для широкого впровадження в озеленення міст. Розмножується насінням, щепленням, відсадками, живцями.

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.