Відділ – голонасінні (Pinophyta)
Клас – хвойні (Pinopsida)
Порядок – соснові (Pinales)
Родина – таксодієві (Taxodiaceae)
Вид – Метосеквоя гліптостробоподібна (Metasequoia glyptosroboides Hu et Cheng.)
Природний ареал Китай (провінції Хубей і Сичуань), у горах на висоті 700 – 1300 м над рівнем моря, на площі близько 800 га.
Наукова цінність Реліктовий, ендемічний вид, занесений до Міжнародної Червоної книги.
Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево висотою 30 – 50 м, діаметр стовбура 2 м, кора червоно-бура, відшаровується, однорічні пагони опадають.
Хвоя темно-зелена, а восени золотиста, червонувато-коричнева, плоска. На черешках 20 – 30 пар хвоїнок, розміщена перисто на вкорочених пагонах і опадає разом з ними.
Майже шаровидні шишки темно-коричневого кольору, довжина 1,2 – 2 см і товщина 1,2 – 1,8 см з супротивними лусочками, розміщеними на подовжених пагонах. Дозрівають у вересні-жовтні, насіння дрібне, двостороннє, з крилом, має гарну схожість, але повноцінне насіння утворюється на 15-й рік життя рослини.
Однодомна рослина, чоловічі шишки розміщені на верхівках пагонів попарно, жіночі сторобіли зібрані в дрібні поодинокі шишки овальної форми, пилкує весною.
Тривалість життя до 600 років.
Вид витривалий до забруднення повітря.
Екологічні особливості Середньовибагливий до вологи. Світлолюбний. Надає перевагу добре дренованим та дерново-підзолистим ґрунтам. Морозостійкий (до - 25 С0).
Декоративність Середня (ажурна хвоя навесні світло-зелена, а восени від карміново-жовтого до червонувато-коричневого).
Рекомендації для насадження Для поодиноких посадок на фоні газонів, у групових насадженнях (обмеженого використання – на територіях медичних закладів, підприємств, пришкільних, дошкільних та вищих навчальних закладів, у наукових колекціях), (загального використання – парках) та (спеціального призначення – асортимент фірм) у солітерах та композиціях.
Розмножується насінням та живцями.
Для підготовки використано літературу:
Потоцька С.О. Ілюстрований атлас-довідник голонасінних міста Чернігова (видовий склад, еколого-біологічні особливості, рекомендації до культивування) – Чернігів, Золоті ворота: 2009. – 70 с.; кольор. обкл.