Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – магнолієцвіті (Magnoliales)
Родина – магнолієві (Magnoliaceae J. St. Hil.)
Вид – Магнолія Суланжа (Magnolia x soulangeana Soul.) 'Susan'

Природний ареал вид має гібридне походження, виведений у Франції в 1820 році.

Наукова цінність декоративний вид, створений шляхом схрещування видів азійського походження – магнолії оголеної та магнолії лілієквіткової.

Біоморфологічна характеристика Листопадний кущ або дерево до 10–12 м заввишки, у молодому віці з конусоподібною кроною і рихлими гілками, з віком округлішими та розлогими, які живописно звисають до землі. Молоді пагони коричнево-оливкові опушені, потім голі. Бруньки шовковисто-опушені. Листки обернено-яйцевидні, загострені на верхівці, округлені в основі до 15 см завдовжки, 5–8 см завширшки, зверху голі, знизу коротко-опушені, розташовані почергово, ясно-зелені або зелені, осінню жовте або світло-коричневе. Квітки великі, поодинокі, схожі на тюльпани, бокалоподібні або чашоподібні до 25 см в діаметрі, пурпурово-рожеві різних відтінків, духмяні або без запаху.
Плоди – багатонасінневі збірні листянки, зібрані в шишкоподібне супліддя, циліндричні, 8–16 см довжиною, 3–7 см шириною рожево-пурпурові. Насіння чорне серцеподібне 8,0–10,0 мм завдовжки, 9,0–12,0 мм завширшки, у червоній маслянистій оболонці. Цвіте – кінець IV – початок V місяця, плодоносить – ІХ–Х місяці.

Екологічні особливості Світлолюбна, Відносно морозостійка, газостійка, потребує родючих, вологих ґрунтів, витримує морози до 22 С0 , тому на зиму потребує укриття.

Декоративність Висока (великі пурпурово-рожеві квітки різних відтінків, красива компактна крона). В умовах України перспективна рослина для широкого впровадження в озеленення.

Рекомендації для насадження Розмножується стратифікованим насінням, напівздерев’янілими живцями, щепленням, кореневим відведенням. У культурі в Україні є декоративні форми:
'Alexandrine', 'Amabilis', 'Andre Leroy', 'Arborea', 'Brozzonii', 'Cyatiformis', 'Lennei', 'Lennei alba', 'Rosea', 'Rubra', 'Rustica', 'San-Jose', 'Spectabilis', 'Odorata', 'Picture', 'Purpurea'

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.