Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – магнолієцвіті (Magnoliales)
Родина – магнолієві (Magnoliaceae J. St. Hil.)
Вид – Магнолія Кобус (Magnolia kobus D.C.)
Природний ареал Центральна й Північна Японія, південна частина Кореї, вид завезений з Японії до Нью-Йорка в 1862 році, з Америки в Європу – у 1872 році. В Україні культивується з 1892 р.
Наукова цінність Одна з найдавніших квіткових рослин, що з’явилися близько 20 мільйонів років тому.
Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево до 25 м заввишки. Молоді пагони коричневато-оливкові, крона молодого дерева вузько-конусоподібна, пізніше кулеподібна, з тонкими голими гілками, низько розгалужена. Кора стовбура темно-сіра. Листки широко обернено-яйцевидні, коротко-загострені на верхівці, клиновидні в основі, 10–12 см завдовжки, до 6 см шириною, зелені зверху, бліді знизу. Квітки двостатеві, молочно-білі у середині і зеленуваті зовні, запашні, чашоподібні до 10 см в діаметрі, з приємним запахом. Цвіте з ранньої весни до розпускання листків (IV-V). Квітки зберігаються 2–3 дні. Плодоносить у IX місяці. Плоди – багатонасінневі збірні листянки, зібрані в шишкоподібне супліддя, циліндричні. Листянки скручені, на сонячному боці яскраво-малинові, до 12 см довжиною, 1–2 см завширшки. Насіння чорне, ниркоподібне в червоній м'ясистій оболонці 6,5–7,5 мм довжиною, 9,0–10,5 мм завширшки.
Екологічні особливості Світлолюбна, погано переносить протяги, найбільш зимостійка та задовільно посухостійка, вимагає родючого, вологого, добре дренованого ґрунту. Стійка до забруднення.
Декоративність Висока (великі молочно-білі, ароматні квітки, красива компактна крона), орнаментальне дерево, перспективна для озеленення по всій території України.
Рекомендації для насадження Використовується для солітерів і групових посадок.
Форма 'Borealis'.
У культурі розмножується насінням, живцями.
Для підготовки використано літературу:
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.