Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – розоцвіті (Rosales)
Родина – розові (Rosaceae)
Вид – Кизильник горизонтальний (Cotoneaster horizontalis Decne)

Природний ареал Центральний Китай, у культурі Європи – з 1880 року.

Наукова цінність Напіввічнозелений повільнорослий кущ до 1 м заввишки, вид стійкий до умов міського середовища.

Біоморфологічна характеристика Напіввічнозелений кущ заввишки до 0,7 м з горизонтально розпластаними на поверхні землі гілками. Молоді пагони куща жовтувато-зелені, повстисті, зрілі – червоно-коричневі, густоволосисті. Листки широкоеліптичні або округлі, дворядно розташовані на пагонах, розмірами 9 - 12х12 – 18 мм. Квітки двостатеві, рожеві, дрібні (3 – 5 мм), майже сидячі, поодинокі, парні або в пучках по 3 шт. Цвітіння в червні. Плоди поодинокі, яскраво-червоні, кулясті, 4 – 5 мм. Плодоношення у вересні, але плоди зберігаються на кущі до наступної весни, забезпечуючи цим особливу декоративність рослин.

Екологічні особливості Світлолюбна, посухостійка, газостійка рослина, недостатньо морозостійка, вибаглива до родючості ґрунту.

Декоративність Висока (вічнозелена рослина, форма листкової пластинки, квітки, плоди), один з варіантів ґрунтопокривних деревних рослин, використовується для створення кам’яних гірок і садів, закріплення схилових ділянок, для каскадного (терасного) озеленення.

Рекомендації для насадження Один з найдекоративніших видів роду Cotoneaster, особливо під час цвітіння та в осінню пору. Для озеленення повсюдно. Вид уведений в культуру в 1880 році; як один з найбільш вишуканих варіантів ґрунтопокривних багаторічних рослин використовується для створення кам’яних гірок і садів, закріплення силових ділянок, для каскадного (терасного) озеленення. Росте швидко, особливо в ширину. Розмножується насінням, вегетативно. Культивари/форми: var. Horizontalis, var. perpusillus C.K. Schneid. ''Variegatus'.

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.