Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – розові (Rosales)
Родина – розові (Rosaceae)
Вид – Груша звичайна (Pyrus communis L.)

Природний ареал Вид поширений від Східної Європи до Західної Азії.

Наукова цінність «Лесина Груша» – маленька щепа від 120-річної груші, що росте в садибі родини Косачів у с. Колодяжне, що на Волині. Дерево висаджено у Всесвітній день довкілля (17 квітня 2021 р.) у рамках Всеукраїнської акції «І ПРОРОСТЕ ПАГІННЯ З МИНУЛОГО В МАЙБУТТЯ» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Біоморфологічна характеристика Дерево, заввишки до 20–30 м. Крона пірамідальна. Кора сіра з невеликими лусочками. Кінці укорінених пагонів перетворені на колючки. Бруньки яйцеподібно-конічні, гострі, темно-бурі, з боку пагона опуклі. Лусочки двобарвні, іноді з 3 зубцями на верхівці. Листки цілісні, округлі або яйцеподібні, розміром 2–7х1, -2,5 см, верхівка коротко витягнута, основа округла, черешкові, суцільнокрійні по краю слабо городчасто-зубчасто-пильчасті-війчасті, зверху темно-зелені , блискучі, знизу тьмяні світло-зелені, молоді – опушені, голі, жорсткі, з вираженими жилками. Квітки зібрані на вкорочених пагонах в зонтикоподібні суцвіття, крупні, білі, з’являються одночасно з листям. Цвітуть з квітня по травень. Плід – яблуко, їстівне, соковите, діаметром до 3–4 см з кам’янистими утвореннями, на ніжці, яка за довжиною перевищує плід в 2-3 рази. Насінини продовгувато-яйцеподібні, зі шкірястою оболонкою, чорні або темно-сірі, з одного боку оболонкою, плоскі, розміром 8х4х2 мм. Плодоносить з 10 років.

Екологічні особливості Світлолюбна, відносно тіньовитривалі, холодостійкі, морозостійкі, мезоксерофіти, засухостійка, повільно росла, не вибаглива до родючості ґрунту, відносно солевитривала, швидкоросла, добре росте на різних ґрунтах.

Декоративність Висока (форма крони, листкової пластинки, квітки, плоди), харчова, деревинна, медоносна, лікарська, фітонцидна, фарбувальна, декоративна й фітомеліоративна рослина.

Рекомендації для насадження Використання в солітерах, ландшафтних композиціях, алейних посадках.

Для підготовки використано літературу:
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.