Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – горіхоцвіті (Juglandlales)
Родина – горіхові (Juglandaceae)
Вид – Горіх маньчжурський, Г. думбейський (Juglans mandshurica Maxim.)

Природний ареал Східна Азія (Китай, Північна Корея, Тайвань), Примор’я, Приамур’я.

Наукова цінність Довговічне (до 250 років), швидкоросле (до 20-30 м заввишки) дерево з ажурною кроною.

Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево, заввишки 30 м, до 0,7 м у діаметрі. Крона розлога, ажурна. Кора темно-сіра, гладка, в зрілому віці тріщинувата. Коренева система з інтенсивним розгалуженням. Пагони жовто-коричнева, опушені. Бруньки бархатисто опушені. Листки складні, непарноперисті почергові, крупні, до 1 м завдовжки, , з 11 – 19 листочків із характерним запахом, знизу опушені. Квітки одностатеві, тичинкові в зелених сережках до 30 см, маточкові – в пучках по 5-15 штук. Плоди кістянка несправжня, ендокарпії овальні, товсті, темно-бурі, верхівка загострена, ребра гладенькі, зібрані в повислих гронах. Плодоносить з 7 року, через 2 роки. Плоди їстівні. Розмножують насінням, яке в разі висівання весною спершу стратифікують.

Екологічні особливості Світлолюбний, холодостійкий, морозостійкий, мезофіт, зимостійкий і швидкорослий, добре росте на родючих, рихлих грунтах, а в посушливих умовах росте погано.

Декоративність Висока (форма крони, листкової пластинки, плодів), використовується у озеленені й культивується як харчова, вітамінна, деревинна, фітомеліоративна і фітонцидна, дубильна, ефіроолійна рослина.

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.