Відділ – голонасінні (Pinophyta)
Клас – гінкгоподібні (Ginkgopsida)
Порядок – гінкгові (Ginkgoales)
Родина – гінкгові (Ginkgoaceae)
Вид – Гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba L.)
Природний ареал Китай (мішані ліси в горах Дянь Му-Шань) і Японія.
Наукова цінність Реліктовий вид, занесений до Міжнародної Червоної книги, вважається рослиною-пам'яткою природи світового значення.
Біоморфологічна характеристика Листопадне дерево, висота 40 – 45 м, діаметр стовбура до 4 м, кора коричнево-сіра, тонка, зморшкувата, деревина з річними кільцями, без смоляних ходів, коренева система добре розгалужена.
Листки сизувато-зелені, восени золотисто-жовті, віялоподібні з довгими черешками, дволопатеві, на пагонах розміщені почергово, з однією або двома виїмками по краю, жилкування дихотомічне.
Мікроспорофіли – сережкоподібні, мегаспорофіли – поодинокі, насіння овальне, запліднення відбувається восени в опалому листі насінного зачатка.
Дводомна рослина. Пилкує в травні-квітні, насіння дозріває в жовтні, насінина з м’ясистою оболонкою, схожа на жовту сливу.
Тривалість життя – до 1000 років.
Виносить загазованість і задимленість повітря.
Екологічні особливості Середньовибагливий до вологи. Світлолюбний. Маловимогливий до родючості ґрунтів, чутливий до ущільнення ґрунту. Морозостійкий (до -25С0, - 30С0).
Декоративність Висока (форма крони, листкової пластинки, колір навесні та восени).
Гінкго є деревом-символом японської столиці Токіо.
Рекомендації для насадження Для поодиноких та групових посадок (обмеженого використання – на територіях навчальних закладів, медичних закладів, підприємств, у наукових колекціях), (загального використання – парках) та (спеціального призначення – асортимент фірм) у солітерах та композиціях. Форми: 'Золотава', 'Плакуча'. Легко переносить обрізку.
Розмножується насінням, живцями, дає кореневі паростки.
Для підготовки використано літературу:
Потоцька С.О. Ілюстрований атлас-довідник голонасінних міста Чернігова (видовий склад, еколого-біологічні особливості, рекомендації до культивування) – Чернігів, Золоті ворота: 2009. – 70 с.; кольор. обкл.