Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – бруслиноцві́ті (Celastrales)
Родина – бруслинові (Celastraceae)
Вид – Бруслина Форчуна (Еuonymus fortunei) 'Harlequin', 'Emerald’n Gold'
Природний ареал Японія, Маньчжурія й Центральний Китай, у культурі відома з 1907 року.
Наукова цінність Вид третинного періоду.
Біоморфологічна характеристика Вічнозелена рослина.
Квітки по 4 або 5 штук, зібрані в щитковидні або гроновидні суцвіття. Під час цвітіння утворюються квітки кремового, зеленувато-жовтого або бордового відтінку, вони непоказні і мають не дуже приємним ароматом. Плід представляє собою шкірясту і суху коробочку, яка може бути чотири - або п’ятигніздовою, а також крилатою або шипуватою, усередині неї знаходиться насіння. Під час дозрівання залежно від виду плід забарвлюється в червоний, бордовий, темно-пурпуровий, рожевий, малиновий або жовтий колір.
Екологічні особливості Світловибагливий, зимо-, морозостійкий, посухостійкий, у молодому віці кущ потребує регулярного поливу.
Декоративність Висока (вічнозелена рослина, форма та яскравий колір листкової пластинки), існує ряд садових культиварів, які відрізняються кольором листків.
Рекомендації для насадження Використання для створення бордюрів і невеликих живоплотів, краю клумб або альпінаріїв, ґрунтопокровна, вертикально озеленення, у контейнерах і використовувати для озеленення балконів, терас і лоджій. висаджувати вздовж доріжок і бордюрів, близько альтанок і на альпійських гірках. Розмноження вегетативно (вкоріненими відводками, живцями, діленням куща) і насінням. Культивари / сорти: Emerald in Gold, Emerald Gaiety, Minimus, Vegetus, Silver Queen, Harlequin
Для підготовки використано літературу:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%BC%D0%B0%D1%85