Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – бобовоцвіті (Fabales)
Родина – бобові (Fabaceae)
Вид – Бобовник звичайний, Золотий дощ звичайний (Laburnum anagyroides Medic.)

Природний ареал південно-західна частина Європи.

Наукова цінність європейський вид.

Біоморфологічна характеристика Кущ або дерево висотою 5 – 7 м. Кора зрілих пагонів сірувато-зелена або світло-бура, а молодих – прижатоопушена, борозенчасто-зморшкувата. Пагони до стовбура притиснуті, сріблясто-опушені. Бруньки широкояйцеподібні, з 2–3 лусачками. Листки почергові, трійчасті, кожний листочок складного листка еліптичний чи яйцеподібний, на верхівці здебільшого тупий, зверху сизо-зелений, а знизу з повстистим опушенням, довжиною до 5 – 8 см, з прилистками. Квітки - двостатеві, зигоморфні, золотисто-жовті, зібрані в густі й повислі китиці, довжиною 30 – 40 см. Цвітіння завжди рясне, що лежить в основі назви родового таксону, тривалість цвітіння – з квітня по липень. Плоди – боби багатонасінні, з гострою верхівкою, опушені, довжиною 5 – 6 (8) см, розкривні, плоски, лінійні, розкриваються пізно, дозрівають у червні – вересні. Насіння чорне.

Екологічні особливості Світлолюбний, зимостійкий, але в сурові зими можуть обмерзати кінці пагонів, надає перевагу захищеним місцям від вітру.

Декоративність Середня (під час квітування, плодоношення), деревина використовується для виготовлення музичних інструментів.
Символ сільської Англії.

Рекомендації для насадження Використовується в солітерних посадках, групах, ландшафтних композиціях. Медоносна рослина. Розмножується насінням, вегетативно (відводками, живцями, щепленням).

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.