Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – дводольні (Magnoliopsida)
Порядок - жовтецевоцвіті (Ranunculales)
Родина – барбарисові (Berberidaceae)
Вид – Барбарис Тунберга (Berberis thunbergii DC.)

Природний ареал Далекий Схід, Японія, Китай; вид натуралізувався у Європі та Північній Америці. У культурі в Україні з 1897 р.

Наукова цінність Екологічно пластичний вид, адаптований до умов помірної зони.
Біоморфологічна характеристика Листопадний кущ 1,5–2,5 м висотою. Пагони ясно-червоні або червоно-оранжеві, пізніше бурі та темно-коричневі. Колючки прості, тонкі, до 1,5 см довжиною. Листки ромбічно-овальні, округлі або лопатеві, до 3 см завдовжки та 1 см завширшки, цілокраї, восени перед опаданням стають фіолетовими. Квітки двостатеві,жовті, зовні червонуваті, по 2–5 в пучках. Плоди – еліпсовидна коралово-червона ягода малонасінна, блискуча,1–4 насінини, до 1 см довжиною,. Цвіте в V місяці, плодоносить у IX. Насіння яйцевидне, темно-коричневе, 4–5 мм: завдовжки, 2-3 мм завширшки, 1,5–2,2 мм завтовщки Маса 1000 шт. -13,6 г.

Екологічні особливості Світлолюбний, зимостійкий, до ґрунту невимогливий. Цілком зимо- та посухостійкий. Середньо газо- та димостійкий. Цвіте й плодоносить щорічно.

Декоративність Висока (листки восени стають фіолетовими, жовті квітки, коралово-червоні плоди).

Рекомендації для насадження Використовується для створення живоплотів, у ландшафтних композиціях. Форми: 'Atropurpurea', 'Aurea', 'Minor', 'Pluriflora', 'Variegata'. У культурі добре розмножується насінням, живцями, відсадками.

Для підготовки використано літературу:
Кохно М.А., Пархоменко Л.І., Зарубенко А.У. Дендрофлора України. Дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Частина І. Довідник. [За ред. М.А. Кохна] – Киев: Фітосоціоцентр,– 2002. – 448 с.
Кохно М.А., Трофименко Н.М. [та ін.] Дендрофлора України. Дикорослі та культивовані дерева й кущі. Покритонасінні. Частина ІІ. [За ред. М.А. Кохна, Н.М. Трофименко] – К.: Фітосоціоцентр, – 2005. – 716 с.
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.