Відділ – покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас – Дводольні (Magnoliopsida)
Порядок – Розові (Rosales)
Родина – Розові (Rosaceae)
Вид – Абрикос звичайний (Armeniaca vulgaris Lam.)

Природний ареал Північно-Східна Азія, Тянь-Шань,Гімалаї, в Україні – в культурі з XVII ст., має близькосхідне походження.

Наукова цінність Одна з найдавніших плодових культур, має кілька азійських центрів первинного походження.

Біоморфологічна характеристика Дерево заввишки 8–15 м з сірувато-бурою корою. Пагони блискучі, від оливково-зелених до буро-червоних. Серцевина білувати. Бруньки продовгувато-яйцеподібні, до 5 мм завдовжки, червоно-бурі. Лусочки по краю білувато-війчасті. Листовий рубець ширший за основу бруньки. Листки широко-яйцеподібні, верхівка витягнута в довге або коротке вістря, при основі округлі, серцеподібні, по краю дрібно- або городчасто-пильчасті. Нижня сторона гола або з пучками волосків по куточках жилок. Квітки білі або рожеві, на коротких квітконіжках або сидячі, поодинокі, цвітуть до розпускання листків. Плоди – кістянка однонасінна соковита, куляста. Кістянка м’ясиста, світло-жовта або оранжево-червона, округла або видовжена, діаметром до 3–5 см, смачна. Ендокарпій овальний, плоский, гладкий. Плодоносить з 5–7 років.

Екологічні особливості Світлолюбна, відносно холодостійка, солевитривала, посухостійка, морозостійка, віддає перевагу глибоко дренованим супіщаним й легким ґрунтам, пошкоджується весняними заморозками.

Декоративність Середня (квітки, плоди), вид має харчове, лікарське й декоративне значення.

Рекомендації для насадження використовується в солітерах, алейних посадках, групах.

Для підготовки використано літературу:
Кохановський В.М. Декоративна дендрологія. Навчальний посібник. Частина 2 – Суми: «Сумський національний аграрний університет», 2013. – 284 с.: іл.
Ворон В.П. Дерева та чагарники України. Атлас для практичних занять з дендрології. Х.: Нове слово, 2011. – 158 с.