Тиждень філологічного факультету розпочато

Тиждень філологічного факультету розпочато

Студенти розпочали тиждень філологічного факультету традиційним «Святом Вишиванки» 24 квітня.

Уже сім років поспіль тиждень факультету розпочинається цим святом. Щороку цей тиждень припадає на різний період. Нині йдуть поминальні дні, тому, як зазначає координатор заходу Олена Сазонова, основний акцент зроблений на вшануванні пращурів і пам’яті про них. Темою свята обрали «Таємничі коди пращурів».

Значну частину підготовки взяли на себе студенти другого курсу спеціальності «Українська мова і література», гармонійно долучивши до цього дійства учнів чернігівських шкіл. На заході співали українських пісень, грали на баяні, гітарах, читали поезії, говорили про символіку вишиванок та писанок.

- Ми доклали значних зусиль, щоби захід сподобався усім, - говорить студентка Ірина Подорван.

– Передивилися безліч варіантів виступів, репетирували щовечора і ось маємо захід.

Особливий захват викликало інсценування твору Леся Мартовича «Стрибожий дарунок», яке розгорнулося у повноцінне театральне дійство.

- Це було, звісно, неочікувано, - ділиться враженнями ще одна студентка Оксана Мишко. – Для мене це вже третє подібне свято, мушу зауважити, щороку захід стає жвавішим. Хлопці з електрогітарами, гадаю, сподобалися всім. Ще одне підтвердження того, що традиційне та модерне поєднати можливо.

Відтак, у понеділок 24 квітня студентів філологічного факультету розпізнати було легко – у них гарний настрій і вишивані сорочки.