Весняна феєрія первоцвітів

Весняна феєрія первоцвітів

Кінець березня–початок квітня – це період пробудження природи від весняного спокою, час сокоруху і масового квітування первоцвітів. На території навчально-наукової станції університету (на території "Ялівщини") розпочалося масове квітування проліски сибірської, завершують "свій весняний вихід" підсніжники і різни групи крокусів, пишно квітують проліска дволиста, рясти, весняні півники і хіонодокси.

Досить оригінальними  весняними ефемероїдами виступають такі види як: чемерник звичайний, печіночниця благородна, різні види рястів, гадюча цибулька звичайна, зірочки малі, білоцвіт весняний і рід інших. Вони представлені на пропонованих нижче фото.

Також слід зазначити, що преважна більшість природних весняних ефемероїдів нашої держави підлягає охороні на національному (Червона книга України) і регіональному рівнях. Серед них – всі види підсніжників, крокус Гейфелів, білоцвіт весняний, 2 види проліски, печіночниця благородна.

А ще попереду (в середині–кінці квітня) квітування тюльпанів, нарцисів і гіацинтів.

Ю.Карпенко,
завідувач кафедри екології та охорони природи
ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка