Актуально про біомеханіку

Актуально про біомеханіку

13 жовтня в актовій залі ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка розпочала роботу ІХ Міжнародна наукова конференція пам’яті Анатолія Миколайовича Лапутіна – «Актуальні проблеми сучасної біомеханіки фізичного виховання та спорту».

Співорганізаторами заходу виступили: Комітет з фізичного виховання і спорту МОН України, Інституту вищої освіти НАПН України, Українська технологічна академія, Білоруський державний університет фізичної культури, Гомельський державний університет імені Ф.Скорини, Національна федерація волейболу України.

Вітальним словом пленарне засідання розпочав ректор університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, академік Української технологічної академії Микола Олексійович Носко. Він привітав учасників заходу та окреслив основні напрямки роботи конференції.

Також науковий загал привітали – доктор технічних наук, професор, академік, президент Української технологічної академії, заслужений діяч науки і техніки України – Половніков Ігор Іванович та доктор педагогічних наук, доцент, віце-президент Міжнародної Академії культури безпеки, екології та здоров’я, член-кореспондент Української Академії Акмеології, член Європейської Асоціації Безпеки – Терентьєва Наталія Олександрівна.

У рамках пленарного та секційних засідань обговорювалися сучасні тенденції розвитку біомеханіки. Зокрема, мова йшла про:

•    біомеханічні, педагогічні, медико-біологічні та психологічні аспекти фізичного виховання і спорту;

•    біомеханічні, інформаційно-комунікаційні технології і конструкторські розробки у фізичному вихованні та спорті;

•    сучасні проблеми здоров’я та здорового способу життя у педагогічній освіті;

•    проблеми формування й удосконалення спортивно-технічної майстерності;

•    педагогічні аспекти професійної підготовки майбутнього фахівця з фізичного виховання та спорту;

•    проблеми розвитку професійної освіти в сучасних умовах.

Окрім того, гості університету відвідали музей вишу, шевченківську світлицю та астрономічний науково-дослідний центр.

Активний відгук науковців України на запрошення взяти участь в роботі  конференції знову підтвердив статус ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка як провідного освітнього і наукового центру.