«Молодь відбудує»

«Молодь відбудує»

27 вересня 2024 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова відбувся перший етап Форуму організацій громадянського суспільства «Молодь і ринок праці. Трудова соціалізації молоді в сучасних умовах зайнятості». Перший етап Форуму: «Молодь відбудує», присвячений ролі молоді у відновленні регіонів України.

Форум був заснований та організований Громадською організацією «Асоціація трудових об’єднань молоді України». Співорганізаторами першого етапу Форуму виступили Київська міська молодіжна рада при Київській міській раді та Громадська організація «Об'єднання Студентських Самоврядувань».

Захід об’єднав майже 150 учасників- представників органів центральної та міської виконавчої влади, адміністрації вищих навчальних закладів, органів студентського самоврядування та молодіжних рад, а також організацій громадянського суспільства. Левову частку учасників Форуму склали представники студентського самоврядування, які представляли думку студентства 68 вишів України та 24 фахових коледжів.

На Форумі відбулися три дискусійні панелі, в яких взяли участь: Анатолій ПАВЛЕНКО, перший заступник голови Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), екс-президент ВМГО «Асоціація трудових об’єднань молоді України»; Вадим Циганок, перший директор Київського міського молодіжного центру праці; Костянтин ЗАХАРЕНКО, доктор політичних наук, професор, директор Інституту соціально-правових та політичних досліджень імені Олександра Яременка; Мирослава СМІРНОВА, директорка Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); Галина ЛЕВКІВСЬКА, проректорка Київського університету ринкових відносин; Ілля БЄЛЯК, голова Експертної ради студентства закладів вищої освіти, помічник-консультант народного депутата України, співголова ГО «Обʼєднання Студентських Самоврядувань», співголова міжнародного проєкту «UA — Ukrainians Abroad»; Олена КАЗМАЗОВСЬКА, національна координаторка проєкту «EU4Youth: залучення та розширення можливостей молоді», що співфінансується Європейським Союзом та урядом Федеративної Республіки Німеччина; Артем ГЛУЩЕНКО, представник Українського міжнародного інституту відновлення; Марина СОБОТЮК, співголова міжнародного проєкту «UA-Ukrainians Abroad», ініціаторка створення молодіжних дорадчих органів при Уряді.

Під час дискусійних панелей разом з їх модераторами - Міланою СЛАВЩИК, Софією РУДАНЕЦЬКОЮ, Юліаною НАЗО були обговоренні основні теми Форуму:

- залучення молоді до процесів відбудови України;

- відновлення та модернізація руху трудових загонів молоді;

- відбудова економіки та соціальної інфраструктури за участі молодіжних трудових загонів.

Головною метою першого етапу Форуму – є привернення уваги Уряду України, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до відродження кращих традицій руху трудових об'єднань молоді (студентських будівельних загонів, інших спеціалізованих студентських загонів, молодіжних трудових загонів).

Учасники Форуму схвалили Резолюцію, яка передбачає, зокрема, перезавантаження та модернізацію руху трудових об’єднань молоді (молодіжних трудових загонів).

Робота над зазначеною Резолюцією розпочалася ще на круглому столі, який відбувся 10 вересня 2024 році у стінах КМДА за участі представників органів студентського самоврядування та Молодіжної ради при Київській міській раді. За результатами жвавої дискусії, активного обміну думками, висловлених конструктивних зауважень, пропозицій і рекомендацій лідерів студентської молоді, була створена робоча група, яка на основі ключових положень проєкту Резолюції, підготовлених Оргкомітетом Форуму, доопрацювала цей документ. Саме цей проєкт Резолюції і був схвалений на Форумі. Резолюцію буде направлена до Кабінету міністрів України та Верховної ради України.

Студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, на чолі з головою профкому студентів Анною Татаренко, також взяли участь у цьому представницькому форумі. Відбулось активне обговорення питання відбудови України , зокрема, у складі молодіжних трудових загонів. Окрім запланованих питань порядку денного було налагоджено комунікації з представниками студентського самоврядування Київського національного університету технологій та дизайну, а саме Сінькевич Тетяною та головою ГО "Об'єднання студентських самоврядувань" Назо Юліаною.

Організатори Форуму впевнені, що ця ініціатива стане поштовхом для активізації участі молоді у відбудові України. Не випадково гаслом, під яким відбувся молодіжний захід, було «Молодь відбудує!»

За інформацією відділу міжнародних зв’язків та соціального партнерства