23-24 травня 2024 року відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНА ОСВІТА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗОВАНОГО СВІТУ: РЕАЛІЇ, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ» / I International Scientific and Practical Conference “MODERN EDUCATION IN A GLOBALIZED WORLD: REALITIES, CHALLENGES, PROSPECTS”.

Захід організувала кафедра мов і методики їх викладання факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (Чернігів, Україна). Співорганізаторами конференції стали 18 закладів освіти не лише України, а й Польщі, США, Норвегії.

З вітальним словом виступили засновники й співорганізатори конференції.

Відзначивши активну діяльність кафедри й факультету на благо розвитку університету, ВАЛЕНТИН ПАНЧЕНКО, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи НУ «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, привітав усіх присутніх з початком і побажав натхнення й успіху в подальших наукових пошуках.

СВІТЛАНА СТРІЛЕЦЬ, декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв НУ «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка подякувала всім учасникам за виявлений інтерес до конференції, висловила сподівання на подальшу співпрацю й організацію спільних проєктів.

З вітальним словом також виступили ЗОЯ КОРНЄВА, декан факультету лінгвістики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії, практики та перекладу англійської мови, та НАТАЛІЯ СУЛАЄВА, декан факультету педагогічної та мистецької освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор, заслужена артистка України. Обидва виступи – англійською й українською мовами – були сповнені віри й надії, що в подальшому наукові заходи проходитимуть в стінах університетів, збираючи однодумців задля синергії творчості, обміну досвідом і здобутками.

Виступи на пленарному засіданні викликали жваву реакцію й зацікавленість учасників конференції, адже доповіді були актуальними й цінними для всіх, хто цікавиться можливостями професійного розвитку вчителя (СВІТЛАНА ТЕЗІКОВА, професор кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук, доцент, (Ніжин, Україна), освітніми викликами в умовах війни (Dr. MARIA ALEKSANDROVICH, Pomeranian University in Slupsk (Slupsk, Poland) і глобалізованого світу (Dr. ALLA KORZH, Associate Professor of International and Global Education. SIT Graduate Institute (Washington, DC, USA); SIKUNDER ALI, Associate Professor, Department of Teacher Education, Norwegian University of Science and Technology (Norway), використанням штучного інтелекту й цифрового освітнього середовища у вищій школі (СВІТЛАНА СКВОРЦОВА, завідувач кафедри математики і методики її навчання ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України (Одеса, Україна); ІННА ХИЖНЯК, декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», доктор педагогічних наук, професор (Слов’янськ, Україна), розвитком гнучких умінь (soft skills) в умовах глобалізованого світу (ОЛЕНА МАТВІЄНКО, завідувач кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор (Київ, Україна).

Яскравими й емоційними, з елементами фото- й музикотерапії, любов’ю до своєї педагогічної роботи запам’ятали учасники конференції виступи ОЛЬГИ ФЕДІЙ, завідувачки кафедри початкової освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка доктора педагогічних наук, професора (Полтава, Україна) і СВІТЛАНИ МОЛОЧКО, завідувачки кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, методиста відділу суспільно-філологічних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського (Чернігів, Україна).

Принагідно зауважимо, що до роботи конференції долучились з доповідями не лише науковці з досвідом, а й студенти, учні наукового ліцею, що свідчить про зацікавленість тематикою, науковий потенціал закладів освіти різних рівнів, перспективи розвитку науки в Україні.

Засновники конференції щиро вдячні всім закладам освіти й учасникам, які знайшли можливості й натхнення бути разом попри відстані й виклики глобалізованого світу! Бажаємо усім мирного неба, натхнення й подальших успіхів у науковій роботі!