«Мисли - глобально, дій - локально», або місячник довкілля в університеті

Залиште оцінку
(2 голосів)
«Мисли - глобально, дій - локально», або місячник довкілля  в університеті

Традиційно, квітень є місяцем пробудження та оновлення природи, а тому не випадково на цей час припадає ряд важливих екологічних дат і подій. Серед них чільне місце посідають весняні дні деревонасадження, День довкілля та День Землі.

Традиційно Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка не залишився осторонь цих подій. Протягом квітня проводилися заходи з упорядкування територій університетської агробіостанції, висаджування дерев в межах РЛП «Ялівщина» та території університету, відбувалися виставки та зустрічі, суботники і круглі столи.

Найбільш непересічними, на нашу думку, були наступні події:

- На початку місяця на базі Національного експоцентру на Броварському проспекті у м.Києві відбулася ХХІІ Міжнародна туристична виставка, на якій завідувач кафедри екології та охорони природи ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка Ю.О.Карпенко презентував природно-заповідну мережу області з позицій природної та історико-культурної цінності і можливостей розвитку екологічного, зеленого туризму. Особливу увагу було зосереджено на поліфункціональних природоохоронних об’єктах (національні природні та регіональні ландшафтні парки) та різних формах екодружнього туризму (науковий, фото-, етнографічний, пригодницький, енергетичний).

- До дня екологічної освіти (15 квітня), у рамках святкування тижня хіміко-біологічного факультету, Наукова бібліотека університету презентувала виставку навчальної і наукової літератури   «Екологія – наука ХХІ століття», «Ботаніка – цариця наук», «Природний та рекреаційно-практичний потенціал Подесення». Студенти мали можливість ознайомитися з книжковими новинками, потримати  «важкі» енциклопедії та віднайти необхідні книжки для написання своїх курсових робіт.

- Протягом місяця першокурсники-екологи під керівництвом доцента кафедри екології та охорони природи С.О.Потоцької випускали «Екологічні вісники» - своєрідні стіннівки, присвячені різним екологічним датам.

- Також були і практичні природоохоронні дії, зокрема на території «Ялівщини» були висаджено десяток дерев дуба звичайного та понад двадцять молодих сосен, кілька горіхів маньчжурських із розсадника агробіостанції.

- Біля головного корпусу університету, поряд з екзотичними магноліями, катальпою бігнонієвидною, мамонтовим деревом - метасеквоєю гліптостробоподібною, з’явилося ще одне екзотичне дерево - гінкго дволопатеве, реліктовий вид часів середнього мезозою.  «Дерево динозаврів» є подарунком із Ботанічного саду імені академіка О.Фоміна КНУ імені Тараса Шевченка.

Перший проректор університету В.О.Дятлов та проректор з виховної роботи А.Г.Тимошенко разом з другокурсниками-екологами посадили це дерево, і воно досить вдало вписалося у ландшафтну композицію подвору університету. Також було висаджено десять саджанців форзиції проміжної, великий кущ якої, як сонячне полум’я біля пам’ятника Т.Шевченку, прикрашав кілька тижнів подвір’я університету.

- Своєрідним підсумком місячника довкілля стало 23 квітня - дата проведення соціально–екологічної акції «Зробимо Україну чистою» під егідою міжнародної  мережі «Let's do it, Ukraine!». Близько 200 студентів та викладачів нашого університету в регіональному ландшафтному парку «Ялівщина» протягом двох годин прибирали місцевість у 8 секторах -  від вулиці Героїв Чорнобиля до дачних ділянок в Олександрівці, по береговій смузі Стрижня до меж  старого міського цвинтаря і меморіалу загиблим чернігівцям.

Після завершення суботника всіх бажаючих на агробіостанції університету чекав фіточай з чебрецю та звіробою з мезинських луків та маковий мега-батон «Еко» з сокиринським медом від організаторів.

29 квітня відбудеться підведення підсумків обласного конкурсу «Збережемо первоцвіти», співорганізатором якого виступив університет. Вісім найкращих колективних робіт учнів шкіл міста та області будуть відзначені Грамотами Оргкомітету, а їх автори одержать в подарунок наукову літературу з  проблематики вивчення та збереження довкілля.

 

Юрій Карпенко,
завідувач кафедри екології та охорони природи

 

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефон: (04622) 3-22-54

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG