Лідер в рейтингу університетів по працевлаштуванню

Лідер в рейтингу університетів по працевлаштуванню

Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка посів 14 місце зі 134 українських закладів вищої освіти у сфері управління МОН у рейтингу з працевлаштування та став лідером з поміж університетів Чернігівської області.

Міністерство освіти і науки України презентувало звіт із Моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої і фахової передвищої освіти.

На підставі результатів Моніторингу працевлаштування складено рейтинговий список закладів вищої освіти у сфері управління МОН для розрахунку обсягу бюджетного фінансування.

У цьому рейтинговому списку налічується 134 заклади вищої освіти. Відповідно до формули розрахунку рейтингу за показником працевлаштування визначається:

- найкращих 15% – 20 закладів вищої освіти отримують показник працевлаштування 1,25;

- найкращих 30%, які не потрапили до найкращих 15% – 20 закладів отримують показник працевлаштування 1,2;

- найкращих 45%, які не потрапили до найкращих 30% – 20 закладів отримують показник працевлаштування 1,15;

- найкращих 60%, які не потрапили до найкращих 45% – 20 закладів отримують показник працевлаштування 1,1;

- найкращих 75%, які не потрапили до найкращих 60% – 20 закладів отримують показник працевлаштування 1,05;

- решта 34 заклади отримують показник працевлаштування 1,0.

Моніторинг працевлаштування відіграє ключову роль у стратегічному плануванні освітньої політики та економічного розвитку країни. Такий рейтинг не лише відображає статистику працевлаштування, а дає змогу оцінити ефективність освітніх програм у задоволенні реальних потреб ринку праці та сприяє формуванню політики у сфері освіти та зайнятості.