Тиждень виразного читання поезії на філологічному факультеті

Тиждень виразного читання поезії на філологічному факультеті

21.03.2024 р. студенти першого курсу філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка разом із доктором педагогічних наук, професором Лілік О.О., кандидатом філологічних наук, доцентом Сазоновою О. В. ініціювали декламування ліричних творів у межах «Національного тижня читання поезії 2024 “Ріки незмінно течуть додому”», а також традиційного конкурсу «Каліграма», що зазвичай проводиться на факультеті до Всесвітнього дня поезії. До заходу долучилася Максак І. В., викладачка кафедри мов і методики їх викладання факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв. Студенти декламували класичні твори Л. Костенко, В. Симоненка, Олександра Олеся, В. Стуса та ліричні поезії сучасних авторів. На конкурс надіслали відео з декламуванням поезій школярі з м. Чернігова та області, цьому посприяли здобувачі освіти магістерського та бакалаврського рівнів, які проходять педагогічну практику в школах, зокрема Ващенко Т., Петросюк К., Польова Ю., Сидорець С., Голик Д., Пискун І.

Обов’язками журі було таке: перегляд відео, прослуховування віршів на платформі ZOOM, визначення номінацій та номінантів.

Доброзичлива атмосфера забезпечила емпатію, відео та декламація онлайн оцінювалися за критеріями авторського підходу до інтерпретації твору, майстерністю виконання, артистичністю, що дозволило кожному конкурсантові виявити творчий задум.

Врешті, після підбиття підсумків конкурсу, журі ухвалило результати:

1. “Висока громадянська позиція” – Любчикова Дарія, 11 клас загальноосвітньої спеціалізованої школи I-III ступенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова.

2. “Щирість виконання” – Сидорець Поліна, 9 клас Сосницької гімназії ім. О.П. Довженка.

3. “Великий малий патріот”– Лазаренко Ярослав, 4 клас Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33 Чернігівської міської ради Чернігівської області. Воєділо Іванна, 5 клас Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 35 Чернігівської міської ради Чернігівської області. Войтюшенко Ангеліна, 4 клас Добрянського ліцею Добрянської селищної ради. Терещук Дарія, 5 клас Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 Чернігівської міської ради Чернігівської області.

4. “Національне Я” – Дяченко Поліна, 8 клас Новобілоуського ліцею Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.

5. “Оригінальність виконання” – Труба Ірина, ліцеїстка Сосницького професійного аграрного ліцею Чернігівської області.

6. “Плекання українських традицій” – Тилькун Євген, ліцеїст Чернігівського обласного наукового ліцею. Баданова Дар’я, 8 клас Новобілоуського ліцею Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області

7. “Креативний підхід до оформлення відео та декламації” – Бабич Вікторія, Скосир Анастасія, Михневич Дарина, Богдан Катерина, Позняк Софія,  ліцеїсти Чернігівського обласного наукового ліцею.

8. “Найкраще втілення домашнього затишку” – Новопиша Євгенія, ліцеїстка Чернігівського обласного наукового ліцею. Ринзич Іван, 7 клас Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Семенівської міської ради Чернігівської області.

9. “Відданість українському слову” – Гречуха Світлана, Кисіль Катерина, студентки 1 курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г. Шевченка.

10. “Найвідвертіше виконання” – Семко Аліна, студентка 1 курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г. Шевченка.

11. “Найщиріша авторська поезія” – Дугінова Анна, ліцеїстка Чернігівського обласного наукового ліцею.

12. “Найкраще володіння голосом” – Труба Катерина, студентка 1 курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г. Шевченка.

13. “Утвердження патріотичних цінностей” – Вітрова Анна, 11 кл. Добрянського ліцею Добрянської селищної ради. Вовк Ангеліна, 9 клас Новобілоуського ліцею Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.

14. “Найяскравіше відбиття поваги до рідної землі – Чернігівщини” – Савченко Ольга, 5 клас  загальноосвітньої спеціалізованої школи I-III ступенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова.

15. “Глибоке осмислення героїчної долі рідного краю” – Осипова Анюта, Осипов Кирило, загальноосвітньої спеціалізованої школи I-III ступенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова.

16. “Творчий підхід до розкриття теми “Дім” – Дедок Ліза, Межаков Андрій, ліцеїсти Чернігівського обласного наукового ліцею.

17. “Високий художньо-виконавський рівень” – Волк Тетяна, студентки 1 курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г. Шевченка.

18. “Самобутність інтерпретації теми “Дім” – Чуча Анастасія, 8 клас Новобілоуського ліцею Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.

19. “Професійне виконання” – Ус Тетяна, студентки 1 курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г. Шевченка.

20. “Яскраве авторське бачення поезії”– Пилипенко Лідія, студентка другого курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г.Шевченка.

21. “Щемність виконання поезії” – Тимошенко Діана, студентка 1 курсу філологічного факультету НУЧКу імені Т.Г. Шевченка. Буніна Мирослава, 6 клас  Новобілоуського ліцею Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.

Дякуємо усім, хто долучився до заходу, зичимо нових творчих реалізацій. Як писала Люко Дашвар, «то знак для всіх. Як український прапор майорить – значить, ми вдома і раді гостям».

Віримо в Перемогу рідного народу!

Текст - Ус Тетяна, студентка 1 курсу філологічного факультету. Світлини - Холявко Кирил, студент 1 курсу філологічного факультету.