Перемагаючи виклики війни: спорт як шлях до реабілітації героїв

Перемагаючи виклики війни: спорт як шлях до реабілітації героїв

В умовах повномасштабного вторгнення, з яким зіткнулася Україна, питання реабілітації військовослужбовців, що повертаються з фронту, набуває надзвичайної ваги. Відновлення фізичного та морального здоров'я наших героїв є вирішальним для їх здатності вести повноцінне життя після повернення додому. У цьому контексті, спорт виступає не лише як засіб фізичного відновлення, а й як потужний інструмент моральної підтримки. Цю ідею наочно продемонструвала нещодавна спартакіада у Чернігові, яка перетворилася не просто на змагання, а на значущу частину реабілітаційного процесу для багатьох її учасників. За цією подією стоїть не лише організаційна підготовка, а й величезна праця людей, які віддали їй частку свого серця та душі.

Андрій КУЖЕЛЬНИЙ, один з цих натхненників. Він не тільки проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка й доцент кафедри спорту, а й фахівець з широким спектром наукових інтересів, що охоплюють як аспекти єдиноборств, так і фізкультурно-спортивної реабілітації.

До речі, у цьому навчальному році на кафедрі спорту факультету фізичного виховання НУЧК імені Т.Г.Шевченка студентам надано унікальну можливість опанувати мінорну програму з фізкультурно-спортивної реабілітації.Більше того, незабаром здобувачі освіти НУЧК матимуть змогу отримати ступінь бакалавра фізичної культури і спорту зі спеціалізацією в галузі фізкультурно-спортивної реабілітації. Ректор університету, професор Олег ШЕРЕМЕТ особисто опікується цим питанням, приділяє значну увагу якнайшвидшому відкриттю цієї спеціалізації і всіляко підтримує цю ініціативу.

З огляду на важливість цих академічних ініціатив, програма, запропонована факультетом фізичного виховання, відкриває нові перспективи для майбутніх фахівців, готових до інновацій у сфері реабілітаціїї. Ці зусилля акцентують на потребі забезпечення військовослужбовців найкращими можливостями для їхнього відновлення. Такий підхід демонструє не лише розвиток академічних програм, а й їх безпосередній вплив на практичну реалізацію.

У цьому ланцюзі Андрій КУЖЕЛЬНИЙ та його однодумці з Чернігівського центру «Спорт для всіх», під керівництвом Ігоря ЛІФАРЯ, ефективно застосовують свої знання та досвід у практиці, підкреслюючи значимість спорту як засобу для комплексної реабілітації. Плідна співпраця організаторів змагань надала військовим унікальну можливість випробувати себе у різноманітних спортивних дисциплінах – від настільного тенісу і дартсу до кистьової динамометрії, шахів і баскетболу.

Цей амбітний проект не лише сприяв фізичному оздоровленню учасників, але й посилив їхню моральну стійкість, підкріплюючи відчуття єдності та спільної мети серед тих, хто разом долає труднощі.

Завершуючи, не можемо не висловити нашу найглибшу подяку всім організаторам та учасникам цього надихаючого заходу, що демонструє неймовірну відвагу українського народу.

Нехай ця спартакіада та інші подібні ініціативи слугують яскравим символом нашої єдності, витримки та непереможного духу, з яким ми разом прямуємо до перемоги та миру на нашій землі.

Висловлюємо найвищу вдячність Збройним Силам України . Ваша боротьба та відвага є фундаментом, на якому ми будуємо майбутнє нашої країни. Безмежна шана та подяка кожному військовослужбовцю за вашу службу та героїзм.